Soukromá gynekologie - kvalitní gynekolog - Praha - východ

Soukromá gynekologická praxe v dnešní době nabízí určitý nadstandard v péči v ženském lékařství. Čekárny i ordinace mají vlídnější tvář, lékaři jsou osobnější a vstřícnější, ženy se necítí sklíčeně, ale uvolněně. Zlepšují se podmínky i ve státní sféře?

Gynekologická péče - gynekologie

Tento lékařský obor se zabývá prevencí nemocí a léčbou ženských pohlavních orgánů, spadá pod lékařský obor, který se správně nazývá gynekologie a porodnictví. Někdy mu také říkáme ženské lékařství.

Dětská gynekologie

Dětská gynekologie je především preventivním oborem, který má za cíl předcházet včasnou diagnostikou a léčbou gynekologickým potížím v dospělosti, především poruchám plodnosti. Vyšetření je možné již od kojeneckého věku – k diagnostice a léčbě poruch vývoje a funkce pohlavních orgánů, zánětů a dalších patologií. Návštěva ordinace dětského gynekologa je žádoucí především v případech:

 • výtoku z pochvy
 • změn na zevních rodidlech dítěte
 • nepravidelného menstruačního krvácení
 • bolestí v podbřišku
 • úrazu rodidel
 • podezření na cizí těleso zavedené do pochvy
 • podezření na předčasnou či opožděnou pubertu

dětské gynekologie musí být prováděno vyšetření šetrně tak, aby v žádném případě nedošlo k narušení panenské blány.

Dívky 9 až 26 let - gynekologie

Převratným novým způsobem absolutního zamezení HPV infekce je očkování, což u většiny druhů rakoviny nelze. Vakcína Silgard pomáhá chránit proti čtyřem typům lidského papilomaviru HPV

 • Typy - 16 a 18, které způsobují přibližně 70 % případů rakoviny děložního čípku, vulvy – což je zevní části ženského pohlavního ústrojí a vagíny.
 • Typy - 6 a 11, které způsobují cca 90 % případů genitálních bradavic.
  Princip očkování spočívá v podání látky podobné součástem virové částice. Je bezpečné – nevyvolá virové onemocnění, naopak nabudí imunitní systém k tvorbě protilátek. Ty pak chrání organismus před infekcí. Organismus ve věku 9 – 26 let snadno tvoří vysoké hladiny protilátek pro dobrou ochranu. Nejlepší je očkování započít před pohlavním životem. Vakcína se podává ve formě injekcí ve třech dávkách. 100% ochrání před vznikem infekce HPV a rozvojem jejích projevů. Je tedy prevencí před vznikem abnormit, vedoucích k nádorovému bujení.

Antikoncepce, výběr vhodné antikoncepce

Je souhrnný název pro metody zabraňující vzniku těhotenství, aniž by vylučovaly samotný pohlavní styk. O vhodné antikoncepci se žena radí se svým gynekologem, protože ne všechny produkty se hodí pro každou ženu.

Hormonální antikoncepce se nesmí předepsat ženám, které někdy prodělaly hlubokou žilní trombózu nebo mají vysokou srážlivost krve, dále ženám s nádory prsu, vaječníků, dělohy, nemají ji dostat ženy s nekorigovaným vysokým tlakem, labilní cukrovkou, ženy obézní, zejména jsou-li navíc starší 35 let a jsou těžké kuřačky a další a další.

Spolehlivost se měří tzv. Pearlovým indexem - je to počet žen ze sta, které otěhotní při užívání dané antikoncepce během jednoho roku.

 • Přirozené metody
 • Bariérové metody
 • Chemické metody
 • Chirurgické metody

Přirozené metody** ** antikoncepce**

**

 1. metody neplodných dnů. Využívají pravidelných změn hormonálních hladin ženských pohlavních hormonů. V období předpokládané plodnosti je nutno sexuálně abstinovat. Spolehlivost se snižuje s mírou nepravidelnosti cyklu.
 2. přerušovaná soulož, muž těsně před orgasmem ejakuluje mimo pochvu ženy. Patří mezi nejstarší metody a její nevýhodou je, že klade velké nároky na sebekontrolu partnera a je velmi nespolehlivá. Má se za to, že odpovídá za většinu nechtěných těhotenství.

Bariérové metody antikoncepce

 1. ** ** kondom, jehož výhodou je především ochrana před pohlavně přenosnými chorobami a také snadná dostupnost. Jsou to tedy metody, při kterých se dá zaručit, že se spermie nedostanou k vajíčku tím, že se mezi ně vloží nějaká vhodná bariera.
 2. nitroděložní tělísko, které se zavádí přímo do dělohy ženy. V současné době jsou používána tělíska s obsahem mědi a tělíska s hormonálním obsahem. Jedná se vlastně o kombinaci hormonální a nitroděložní antikoncepce. Nitroděložní tělíska jsou vhodná pouze pro ženy bez rizikového sexuálního chování. Střídání sexuálních partnerů totiž zvyšuje riziko vážných zánětlivých komplikací.

Chemické metody antikoncepce

Jedná se o pěny, želé, tablety, čípky, krémy – s obsahem tzv. spermicidní látky, které buďto poškozují povrch spermií nebo snižují jejich pohyblivost. Aplikují se do pochvy. Účinkují obvykle okamžitě až do 10 hodin po aplikaci.

Chirurgické metody antikoncepce

 1. sterilizace je chirurgické přerušení vejcovodů u ženy nebo chámovodů u muže. Výhodou metody je, že neovlivňuje hormonální hladiny. Přerušení vejcovodů je prakticky nezvratné a otěhotnění je pak možné pouze metodou umělého oplodnění. Metoda je tedy vyhrazena pouze pro starší ženy, které si již nepřejí mít děti
 2. přerušení chámovodů - vasektomie se provádí v šourku. Chámovody se přetnou a podváží, čímž se zabrání ejakulaci.

Návštěvy gynekologické ambulance

Prevenci není záhodno v dnešní době zanedbávat. Proč je prevence důležitá? Díky pravidelné péči lékaře a detailnímu vyšetření jsou včas rozpoznány počínající zdravotní obtíže, které mohou vyústit v závažná rakovinná onemocnění ženských orgánů. Jedná se především o rakovinu děložního čípku, což je po rakovině prsu nejčastější příčina úmrtí žen v důsledku zhoubného nádoru. Včasnou diagnostikou lze případné onemocnění zachytit v jeho počátcích a úspěšně léčit. Při potížích s nejrůznějšímu záněty, výtoky...samozřejmě navštívíme lékaře okamžitě.

Služby gynekologické ordinace

Komplexní péče Vámi vybrané ordinace může obsahovat tyto zdravotnické služby

 • detailní vyšetření klientky, pečlivý rozbor obtíží a osobní konzultaci možností léčby
 • diagnostiku a léčbu zánětů zevních i vnitřních rodidel
 • diagnostiku před rakovinných stavů a jejich léčbu
 • diagnostiku a léčbu poruch hormonálních v celém rozsahu -vyšetření hladin hormonů hypofýzy, štítné žlázy i vaječníkových
 • komplexní péči o klimakterium a menopauzu – tedy přechod a po přechodové období. Tradiční léčbou pro ženy zažívající těžké příznaky je hormonální substituční terapie HRT
 • diagnostiku sterilních párů a jejich terapie ve spolupráci se specializovanými pracovišti
 • komplexní péči o těhotné
 • přípravu a péči v těhotenství „ze zkumavky“
 • poradenskou činnost v oblasti hormonální antikoncepce

Výběr gynekologa

Každá žena si může vybrat vlastního gynekologa, podle doporučení maminky, přátel nebo náhodným výběrem. Může si vybrat ženu nebo muže, ve své obci nebo v nejbližším městě. Důležité je aby jste se v přítomnosti svého gynekologa cítila dobře, uvolněně a hovořila s ním o svých problémech otevřeně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12594 (magazinpodnikani.cz#34)


Přidat komentář