Lázně - lázeňská města u nás

Co si představíte pod pojmem lázně? Já si toto slovo spojuji s představou naprostého blaha a pohody jak duševní, tak fyzické. Už před sebou vidím kolonádu, po které korzují lidé hledající pramen s tou lahodnou léčivou vodou a navazující nová přátelství.

Lázně jsou místo plné klidu, pohody a příjemných lidí.

Lázně - seznamování se s novými lidmi, zábava, procedury

Lázně mnoho lidí chápe také jako jednu z možností seznamování se. Já osobně znám mnoho lidí, kteří se v lázních poznali a jejich vztah skončil sňatkem. Člověk, který přijede do lázní vnímá život najednou úplně jinak. Život v lázních je velice příjemný, je to oáza klidu.

Lidé se brouzdají po kolonádách, popíjejí léčivé prameny, tu a tam se zastaví, aby prohodili pár slov s kolemjdoucími. A, když jsou již unaveni, sednou si na zahrádku do jedné z těch malebných kavárniček, které přímo vybízejí k tomu, aby se  v nich člověk na chvíli posadil.

Obrovské kouzlo mají také koncerty pod širým nebem, které jsou nedílnou součástí této scenérie. A nesmíme zapomenout také na vynikající lázeňské oplatky, které návštěvníci kupují po kilech, aby jimi doma mohli obdarovat své blízké.

Jedna z možností, jak si krátit v lázních čas mezi procedurami je také poznávání okolí. A to je nejlepší tak, že podnikneme procházky. V některých lázních mají dokonce za tímto účelem školené průvodce, kteří vám podají k procházkám také vyčerpávající výklad. Tak proč toho nevyužít a nedozvědět se něco nového?

Lázeňská města v České republice**

**

Lázeňských měst je u nás velká spousta. Každé takové město má své léčivé zdroje a léčí jinou chorobu. Na ukázku vám jich pár vypíši. Ostatní najdete na internetu.

Františkovy lázně

Léčivé zdroje: podstatou lázeňské léčby je užívání místních přírodních léčivých zdrojů - minerálních vod, léčebných plynů, slatiny a klimatu.

Na co se specializují ve Františkových lázních

 • onemocnění srdce a krevního oběhu
 • nemoci pohybového aparátu
 • gynekologická onemocnění

Lázně Jeseník

Léčivé zdroje: v blízkém okolí, především na svazích Studničního vrchu, vyvěrá ze země na 60 registrovaných a pojmenovaných pramenů.

Na co se specializují v lázních Jeseník

 • léčení horních a dolních cest dýchacích - netuberkulózních nemocí
 • léčení potíží krevního oběhu
 • léčení nervové soustavy a vegetativního nervstva
 • poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
 • poruchy pohybového aparátu
 • duševní poruchy
 • nemoci kožní
 • nemoci ženské

Lázně Bělohrad

Léčivé zdroje: základním přírodním léčivým zdrojem lázní je velmi účinná slatinná sirnoželezitá rašelina vysoké kvality. Výrazný vliv na celkový průběh léčby mají účinky příznivého podhorského klimatu.

Na co se specializují v lázních Bělohrad

 • pohybové ústrojí
 • revmatické choroby
 • bolesti páteře
 • Bechtěrevova choroba
 • artrózy
 • kořenové syndromy
 • stavy po úrazech a ortopedických operacích

Lázně Libverda

Léčivé zdroje: Základem léčebných postupů a procedur je Libverdská kyselka - minerální voda hydrogenuhličitan-hořečnatého typu, která se využívá pro uhličité koupele a pitnou kúru.

Na co se specializují v lázních Libverda

 • onemocnění srdce, cév, krevního oběhu, onemocnění pohybového aparátu

Vedlejší léčené indikace v Lázních Libverda jsou především poruchy látkové výměny (diabetes mellitus), choroby dýchacích cest a poruchy neurotické, duševní a psychosomatické.

Lázně Poděbrady

Léčivé zdroje: Silný pramen minerální vody s velkým obsahem kysličníku uhličitého, magnesia a vápníku, mikroklima.

Na co se specializují v lázních Poděbrady

 • nemoci srdce a krevního oběhu
 • vysoký krevní tlak
 • nemoci látkové výměny
 • nemoci pohybového aparátu
 • diabetes
 • nemoci kožní

Co je to wellness?

Se slovem wellness se dnes setkáte téměř na každém kroku. Co wellness přesně znamená? Wellness je ve skutečnosti zdravý životní styl a z něho plynoucí „životní pohoda“. Díky wellness jakožto životnímu stylu se Vám budou vyhýbat nemoci jak klasické (nachlazení, chřipky, angíny apod.), tak i např. nemoci pohybového aparátu.

Wellness chápeme jako stav zdraví, zahrnující harmonii těla, mysli a ducha, odpovědnost sám za sebe, fyzickou a tělesnou zdatnost, zdravou výživu, relaxaci a duševní aktivitu.

Někteří lidé si dokonce nedokáží představit život jinak, než s wellness.

Lázeňské pobyty jako součást nabídek realitních kanceláří

V dnešní době si můžete lázeňský pobyt objednat také přes jakoukoliv realitní kancelář. Zařizování lázeňských pobytů se stalo nedílnou součástí jejich nabídek. Některé z nich se dokonce specializují pouze na tento druh cestování. Otevřete-li  náhodný prospekt některé z cestovních kanceláří, objevíte nabídky na různé wellness pobyty, wellness víkendy a lázně. A to vše vám dokáží sestavit přímo na míru dle vašich požadavků.

Pivní lázně - koupele v kvasnicovém pivě

Ponořit se do pivní lázně a moci si jen tak mimochodem načepovat pivo je vítanou změnou a neobyčejným zážitkem pro ženy i muže. „Pivní lázeň“ je božský zážitek, zábava a podporuje uvolnění, relaxaci a dobrý zdravotní stav.

Už od středověku je známo, že koupele v kvasnicovém pivu mají léčivý účinek a jsou vynikající prevencí. Pivní kal a pivní kvasnice jsou totiž přírodní léčebné prostředky, ovšem za předpokladu, že dodržíme správnou teplotu a dobu lázně a správné dávkování přísad. Obojí očišťuje a pročišťuje organismus přes póry v pokožce.
Ale ze všeho nejdůležitější je zážitek z koupele: sedíte v kádi a můžete si jen tak mimochodem načepovat pivo – není to báječné? Takový zážitek můžete někomu třeba darovat a můžete si být jistí, že bude nad míru spokojen.

## Kolik stojí pobyt v lázních Nejlepší samozřejmě je, když vám lázně koupí k nějakému jubileu, nebo prostě jen tak, někdo z našich blízkých. Pokud se vám to nepoštěstí, přidám níže pár řádek o tom, jakým způsobem lázně uhradit.** ** Cenu lázní jako takovou vám bohužel napsat nemohu. Ne, že bych nechtěla, ale není to dost dobře možné. Každé lázně nabízejí nespočet možností ubytování kombinovaných s procedurami. Každý člověk, který si objedná lázně, zaplatí v důsledku jinou cenu, protože cena závisí na více faktorech. Prvním z faktorů je najít ten správný pokoj. Každý máme jiné požadavky na ubytování. Někdo chce na pokoji společnost, jiný chce být zase sám. Někdo musí mít příslušenství na pokoji, jinému stačí společné prostory. Ale ať už je to jak chce, vždy vám najdou takové ubytování, které vám bude vyhovovat. Dalším faktorem je strava. Máte možnost vybrat si z mnoha možností. Plná penze, polopenze, výjimkou nejsou ani švédské stoly, nebo vlastní strava. Lázeňské kuchyně jsou uzpůsobeny tak, aby braly ohled také na váš zdravotní stav. Vlastní stravu řešíme tak, že se stravujeme v restauraci a tudíž si můžeme vybrat to, co nám chutná nejvíce. No, a nejdůležitějším pro nás jsou v lázních samozřejmě procedury, těch je v dnešní době neskutečné množství. Proto je nejlepší řešení pří hledání nechat si poradit od odborníků, kteří jsou k tomuto vyškoleni a dokáží ke každému našemu neduhu přiřadit tu jedinou správnou proceduru, která nám pomůže. Posledním faktorem je také možnost, že nám lázně proplatí zdravotní pojišťovna. Ne každá pojišťovna tento komfort svým lidem nabízí. Ale ať už se s pojišťovnou domluvíte jakkoliv, nějakou částkou vám určitě přispějí, žádá-li si to váš zdravotní stav a předepíše-li vám lázně ošetřující lékař.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12583 (magazinpodnikani.cz#13)


Přidat komentář