Centra cestovní medicíny

Centra cestovní medicíny jsou místa, kde Vám poradí, co všechno potřebujete k tomu, abyste mohli v klidu vycestovat do zahraničí. Poradí Vám, jaká očkování byste si měli nechat udělat, aby Vaše zahraniční cesta proběhla bez komplikací.

Centra cestovní medicíny jsou místa, kde pracují odborníci, kteří se zaměřují na vše, co je spojeno s cestováním. Pracují zde lékaři, kteří Vám do detailů informují, jaká očkování musíte podstoupit, pokud cestujete do zahraničí. Pokud jste se rozhodli vycestovat, je potřeba, aby jste navštívili centrum cestovní medicíny co nejdříve.

Je potřeba, aby jste očkování proti nemocem, která jsou pro destinaci, do které cestujete typickými, podstoupili pár měsíců před odjezdem či odletem. Očkování jsou velmi důležitá a bez nich byste odcestovat neměli. Jaká očkování to jsou Vám řeknou právě v centru cestovní medicíny. Pokud nevíte, kde centrum cestovní medicíny hledat, stačí kouknout se na internet.

Co nabízejí centra cestovní medicíny?

Centra cestovní medicíny poskytují preventivní péči pro všechny, kteří chtějí vycestovat všude po celém světě. Dále provádějí očkování proti hepatitidě A, B a AB, břišnímu tyfu, meningokokovým infekcím, žluté zimnici, japonské encefalitidě, tetanu, černému kašli, záškrtu, dětské obrně, choleře, preexpoziční očkování proti vzteklině, klíšťové encefalitidě, chřipce, pneumokokům, po objednání proti papilomavirům.

V centru cestovní medicíny Vám také vystaví cizojazyčný překlad Vašich zdravotních dokumentů a certifikátů. Dokážou Vám tam také individuálně poradit a dát Vám aktuální informace o místech, do kterých se chystáte vycestovat a také poradí, jak si své zdraví v dané destinaci chránit.

Cestujete-li do zahraničí s cestovní kanceláří či jakousi organizací, tak věřte, že pro ně letáky, pokyny, brožury a přírůčky přichystalo právě centrum cestovní medicíny. Po příjezdu domů, navštívíte opět centrum cestovní medicíny, kde Vás vyšetří na všechny choroby, které by Vám v dané zemi mohly hrozit.

Všeobecné doporučení před cestou do zahraničí

Před jakoukoli** cestou do zahraničí**, zvláště do tropů a subtropů, by jste měli vyhledat lékaře, který se zabývá cestovní medicínou a požádat jej o všechna očkování, která jsou pro danou zemi potřebná. Jste-li již chronicky nemocní, je potřeba toto onemocnění zrevidovat a pečlivě naplánovat všechna očkování tak, aby byla co nejvíce účinná.

Veškerá očkování jsou naplánovaná tak, aby byla adekvátní k délce, místu pobytu a také zemi, ve které pobyt podniknete. Také je rozdíl mezi tím, budete-li ve městě či na venkově. Očkování jsou také dále rozdělena podle věku cestovatele a je potřeba brát v úvahu celkový zdravotní stav a předchozí projevy alergií a chronická onemocnění.

Takto zaměřený lékař by Vás měl také mimo jiné informovat o tom, na co si dát ve Vámi vybrané zemi pozor, zejména na to, zda můžete pít vodu z běžných zdrojů, či pít pouze tu balenou. Také Vám řekne, zda se můžete v dané zemi opalovat, zda je slunce v dané zemi škodlivé a v jakém intervalu je možné se vyskytovat na slunci, aniž by Vám poškodilo Vaši pokožku. Toto se týká především zemí v tropickém pásmu.

Před cestou je potřeba si prostudovat veškeré dostupné materiály, aby bylo jasno, co Vás v daném místě čeká a Vy jste nebyli nemile překvapeni až přímo na místě. To by již bylo opravdu pozdě.

Pokud cestujete do destinace, kde hrozí malárie, potom je potřeba se zaměřit zejména na tuto nemoc. K tomuto onemocnění přizpůsobé lékař také Vaši cestovní lékárničku.

Praktické rady na cestu do zahraničí

Na cestu bychom se měli chystat s předstihem a nenechávat balení svých věcí na poslední chvíli. Pro vycestování potřebuje pár speciálních věcí, které bychom v případě rychlého balení na poslední chvíli mohli zapomenout a to by nám mohlo silně znepříjemnit náš pobyt v cizí zemi. Před výběrem oblečení je potřeba brát v úvahu oblast, ve které se budeme pohybovat.

Jaké oblečení zvolit pro cestování?

Přednost bychom měli dávat oblečení z kvalitních látek, nikoli umělých vláken, která podporují vznik různých kožních onemocnění. Velmi vhodným druhem materiálu je bavlna a její směsi. Prádlo, které si sebou berete by se měli dát běžně prát. Při výběru barev je také potřeba brát v úvahu prostředí, ve kterém budeme. Například chystáte-li se třeba do Afriky, nebudete si sebou brát teplé a tmavé oblečení.

Jakou obuv zvolit pro cestování?

Chystáte-li se do přírody, měli byste mít zabaleno volné oblečení, která dovolí Vaší pokožce dýchat. Tím předejdete odřeninám kůže a vyhnete se tak zbytečným komplikacím. Obuv, kterou si zabalíte by měla také odpovídat tomu, kam jedete. Není moc chytré zabalit si lodičky s vysokým podpadkem, pokud se chystáte na výšlap do hor.

Obuv do vody proti úrazu ve vodě

Pokud počítáte s tím, že budete chodit plavat k moři, myslete také na to, že budete potřebovat** obuv do vody**, neboť hrozí šlápnutí na mořské živočichy a pokud to bude například mořský ježek či medúza, strávíte zbytečně svou dovolenou v nemocnici. V tropických oblastech je nutností moskytiéra, díky níž se vyhnete nepříjemnému poštípání. cestujete-li do míst, kde se nepříjemný bodavý hmyz vyskytuje, přizpůsobte tomu také svou cestovní lékárničku!

Budete-li cestovat sami a spát ve stanech, nezapomeňte si pořídit adekvátní osvětlení. Svítilna se velmi vyplatí a je v jistých zemích po západu slunce opravdu nutností.

Využijte profesionálního průvodce

Chcete-li v zahraničí stoupat po skalách či se potápět do hlubin, je nutností oslovení opravdových místních profesionálů. Najdete je na** informačních centrech**, která jsou v zahraničí běžná, nebo se informujte přímo po příletu na letišti, tam Vám jistě rádi poradí. A poslední a to velmi důležitou věcí, kterou pro vycestování do zahraničí potřebujete jsou průvodci, kterými se můžete v klidu nechat vést, ovšem je důležité, aby byli co nejnovějšího data a zakoupit je můžete ještě před odletem.

Pokud neumíte zcela dobře jazyk země, do které se chystáte, je zapotřebí koupit si slovník či ještě před tím, než se rozhodnete vycestovat navštívit kurz daného jazyka. Je velmi důležité umět se v dané zemi obstojně domluvit a pokud máte sebou ještě například své dítě, je to doslova nutnost.

Důležité informace v centrech cestovní medicíny

Centra cestovní medicíny jsou velmi důležitým místem pro všechny, kteří cestují do zahraničí a chtějí se na tuto cestu dostatečně připravit. Ve všech těchto centrech pracují odborníci, kteří jsou schopní Vám do detailů popsat veškeré nutnosti potřebné pro vycestování do Vámi vybrané země. Každou takovouto cestu je nutné brát velmi vážně.

Cestujete-li s dětmi, je nutnost perfektní přípravy na cestu o to větší. Nesmíte podcenit žádné očkování, které by mohlo ohrozit život Vašeho dítěte v zahraničí. Všechny exotičtější země mají svá specifická onemocnění, proti kterým musíte být s dostatečným předstihem očkováni.

V centrech cestovní medicíny Vás seznámí se všemi opatřeními, která jsou ve Vámi vybrané zemi vyhlášená. Je velmi důležité navštívit centrum cestovní medicíny alespoň měsíc před naplánovaným odjezdem, abyste opravdu stihli vše potřebné zařídit.

Důležitým pomocníkem na cestách do exotičtějších zemí jsou také různí průvodci, které byste si měli nastudovat ještě před odjezdem, abyste byli dostatečně informováni o všech rizicích a případných komplikacích, které Vás poté nemohou zaskočit, jelikož se na to připravíte předem. Neumíte-li příliš dobře mluvit jazykem, kterým se v dané zemi mluví, pokuste se před výjezdem naučit pár důležitých frází.

Dobrým nápadem je také zakoupení vhodného slovníku, který Vám jistě bude dobrým pomocníkem k dorozumění se. Neboť nestačí pouze projít veškerým očkováním, ale nejdůležitější věcí v zahraničí je, umět se dorozumět a pokud sebou máte malé děti, platí to dvojnásob. Musíte si uvědomit to, že v spolehnout se tam můžete pouze sami na sebe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12717 (magazinpodnikani.cz#205)


Přidat komentář