Bělení zubů - Hradec Králové

Krásný úsměv ve tváři zdobí bílé zuby. Udržet si jejich bělost však s přibývajícími léty může být těžké. Zejména pokud holdujete kávě a čaji. Pomocí může být profesionálně provedené bělení zubů, které nepoškodí zubní sklovinu.

Bělení zubů je moderní metodou, jak si podržet krásný úsměv a krásnou barvu zubů až do vysokého věku. Bílé zuby totiž nejsou samozřejmostí. Jejich bělost i při dobré péči často zásluhou stravování a životního stylu mizí. Tak má někdo zuby spíše šedé či žluté. Odstíny mají pak hodně daleko do bílé krásné barvy, která chrup zdobí. Zubní lékaři říkají, že barvě hodně škodí pití kávy, silného čaje a kouření. Na barvu chrupu má vliv i jídlo. Projevuje se také kvalita pitné vody. Bohužel, čím tvrdší voda je, tím jsou zuby hůře udržovatelné a často mohou měnit barvu. Krásná bílá barva zubů však není pouze estetickým doplňkem úsměvu člověka. Jde o mnohem více. Jde totiž o zdraví. Zuby jakkoli zbarvené mohou být základem pro vznik zubních kazů a také celé řady nemocí, mezi které patří i všeobecně známá paradentóza. Bělení zubů by tedy mělo být součástí pravidelné zubní hygieny. Bělení zubů před/po

Bělení zubů doma nebo u lékaře?

Bělení zubů je možné provádět pomocí přípravků a zubního kartáčku, které zakoupíte v lékárně nebo speciální drogerii. Pak samozřejmě přímo v ordinaci zubního lékaře. Přitom je třeba si uvědomit, že krásu zubů nezískáte jedním jediným ošetřením. Je to jako se vším, jen pravidelná péče o zuby zajistí jejich kvalitu i krásu. Proto není základním rozhodnutím, kde a jak provádět bělení zubů, poněvadž obě možnosti se mají doplňovat. Mnohem důležitější je správná volba zubního odborníka. Ten vám provede odborně bělení zubů, aniž by poškodil zubní sklovinu a zároveň vám doporučí, přípravky i způsob, jak o své zuby pečovat v domácím prostředí. Tak získáte zdravý a krásný úsměv na mnoho let.

Jaké existují způsoby bělení zubů?

Bělení zubů je tedy vhodné absolvovat v zubní ordinaci, kde získáte krásný úsměv minimálně na dalších 6 měsíců, ale při dodržení správné ústní hygieny i mnoho dalších let. Pak je tu domácí bělení zubů. To vám doporučí též v zubní ordinaci a také vám vysvětlí, jak ho provádět.

Bělící pasty - malá účinnost bělení zubů

Jsou asi nejjednodušším způsobem domácího bělení zubů. Tyto pasty nahradí klasickou zubní pastu a používají se při pravidelném čištění zubů. Jejich nevýhodou je malá účinnost. Proto jsou brány jako doplňková metoda bělení zubů u odborníka. Nicméně pro domácí bělení zubů jsou nejvýhodnější metodou. Doporučují se zvláště u kuřáků a všech, kdo rádi konzumují kávu a kolové nápoje.

Bělící pásky - nerovnoměrné vybělení zubů

Tyto pásky se používají na velmi dobře vyčištěný chrup. Nalepí se na zuby a nechají se působit potřebný čas. Jejich nevýhodou je, že nepřilnou k zubům všude stejně, bělení má tedy horší kvalitu a zub nemusí být po celé své plošce stejně bílý.

Nosiče s bělícím gelem

Jde o velmi účinné domácí bělení zubů, které však vyžaduje určitou zručnost. Bělící gel je nutné aplikovat pouze na zuby. Při potřísnění dásní a jazyka může poleptat sliznici, což je bolestivé.

Určení odstínu zubů Hradec Králové

Odstín bělosti se určuje podle stupnice vzorníku VITA. Většinou je pro každého pacienta nejzřetelnější porovnání pomocí umělého chrupu, kde jsou zasazeny vedle sebe přední řezáky různých odstínů od nejtmavších po nejsvětlejší. Na této vzorové stupnici se najde stávající barva chrupu pacienta a lékařka vysvětlí, jakého vybělení lze pomocí procedury dosáhnout.

Jak často se mohou zuby bělit?

Bělení zubů v zubní ordinaci je možné opakovat nejdříve za rok. Ideální je však za delší dobu. V průměru se bělení zubů opakuje asi po pěti letech. Ale ani za tuto dobu zuby nedosáhnou tmavosti odstínu před bělením. Samotné bělení zubů většinou každému ukáže, jak může jeho chrup vypadat a přesvědčí ho o správné zubní hygieně. Spolu s ní je tedy po několik následujících let zcela dostačující pravidelná kontrola u zubního lékaře a dentální hygienistky, a pak domácí zubní hygiena spolu s domácím bělením zubů.

uČeho byste se měli určitě během bělení zubů vzdát na 3 týdny?

Ihned po bělení zubů je třeba počítat s jejich citlivostí, která však po pár hodinách až dnech zcela odezní. Aby bělení zubů bylo trvanlivé, je třeba nekonzumovat nic co pouští barvu. Nedoporučuje se ani pití kávy, koly, silného čaje a kouření. Vyhnout

se je dobré také červenému vínu a všem pokrmům s červeným barvivem, jako je červená řepa, borůvky, kečup, nebo jídla s kari kořením či kurkumou. Pro snížení citlivosti zubů po bělení je vhodné nejíst kyselé pokrmy.

Bělení zubů profesionálně Hradec Králové

Bělení zubů je velmi účinné a to po několik let. Dnes existuje více metod, které jsou různě účinné, různě trvanlivé a za různou cenu. Proto je nejvhodnější vždy se informovat o používané metodě, a zcela nejlepší je svěřit se do rukou odborníků, kteří používají moderní stomatologické přístroje, které jsou bezpečné, účinné a neničí zubní sklovinu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14203 (magazinpodnikani.cz#3180)


Přidat komentář