Výživový poradce Hradec Králové

Málokdo z nás alespoň jednou nedržel nějakou dietu. Spíše se snažíme opakovaně hubnout, ať už každoročně s příchodem jara a léta, nebo po porodu či menopauze. Jak však efektivně zhubnout a také se vyvarovat tzv. jo-jo efektu?

Jak se stravovat, co by měl obsahovat náš jídelníček a naopak neměl? Obecné rady a informace, kterých jsou plné nejen časopisy, ale také knihy a v neposlední řadě internet. Kohokoliv, koho byste se zeptali, co zahrnuje (měl by zahrnovat) racionální jídelníček, jakým pochutinám a potravinám je dobré se obloukem vyhnout, tak by Vám s největší pravděpodobností odpověděl správně – hodně ovoce, zeleniny, vlákniny, mléčných výrobků, co nejméně sladkostí, slaných a tučných pochoutek.

Pak se tedy nabízí otázka, proč je kolem nás tolik, ne zrovna štíhlých jedinců? Je to, kromě jiného, dáno tím, že sice zařazujeme do našich jídelníčků ty správné potraviny, ovšem již například nesledujeme kombinování potravin, množství jednotlivých potravin, fungování našeho metabolismu, náš celkový zdravotní stav apod.

Výživové poradenství Hradec Králové

Nedaří se Vám zhubnout, ať jste žena nebo muž? Nedaří se Vám docílit takového váhového úbytku, který byste si přáli, i když jíte zdravě a málokdy sáhnete po sladkostech nebo slaných, tučných chipsech? Výše jsme nastínili, že prakticky všude najdete informace co jíst a nejíst. Ovšem je tu jeden zásadní problém, za kterým může stát to, že právě nehubnete: informace jsou „pouze“ obecné, ne šité přímo Vám na míru.

Obrátíte-li se na výživového poradce, sestaví Vám výživový plán, který bude účinný přímo jen a jen pro Vás, a to s ohledem na Váš metabolismus, celkový zdravotní stav, pohybovou aktivitu, tělesné parametry, ale i rodinnou anamnézu.

Spolupráce s výživovým poradcem Hradec Králové

Zajímali jste se již dříve o nabídku služeb výživového poradce? Mohli jste se setkat i s tím, že jste vyplnili několikastránkový dotazník a poté Vám byl zaslán sestavený jídelníček, po zaplacení určité částky. Tímto způsobem ovšem s největší pravděpodobností nemuselo dojít k úbytku hmotnosti, protože výživový poradce Vás osobně neviděl, neprokonzultoval s Vámi zdravotní stav, rodinnou anamnézu aj. Jídelníček Vám sice byl sestaven do určitého hlediska na míru, ale nebyly brány v potaz jiné důležité faktory.

Jak by tedy měla vypadat spolupráce s výživovým poradcem? Výživový poradce si s Vámi domluví schůzku, ať už v kanceláři, nebo i u Vás doma, záleží na domluvě a přístupu. Stěžejní je první konzultace, kdy s Vámi výživový poradce probere zdravotní stav, druh a četnost pohybové aktivity, životní režim, rodinnou anamnézu, tělesné parametry. Právě na základě získaných informací Vám poté může výživový poradce sestavit podrobný jídelníček, určený jen pro Vás.

Při dalších schůzkách, vždy po stanovené době, s Vámi výživový poradce vyhodnotí dosažené úspěchy, zodpoví dotazy, poskytne rady, ale také aktuálně upraví jídelníček podle potřeb na následující období. Tyto další konzultace jsou také velmi důležité, kromě první schůzky, aby Vám byl operativně upraven jídelníček, doporučen další postup apod. Samotná délka spolupráce s výživovým poradcem záleží na domluvě a také plánu, kolik kilogramů chcete ze své hmotnosti ubrat.

Proč oslovit výživového poradce?

Jste na pochybách, proč oslovit výživového poradce, když v podstatě víte jaké potraviny jíst? Proč platit někomu za informace, které si můžete zadarmo přečíst na internetu?

Je třeba říci, že právě internet je doslova studnicí informací, jenže jak již to tak bývá, nějaké „ale“ tu bude. Ne vždy máte totiž zaručeno, že jde o podložené sdělení. A také, a to hlavně, co zabírá jednomu, nemusí zabrat druhému. A to platí například i u zhubnutí. Určitě jste se sami setkali s tím, že když jste hledali na internetu odpověď na určitou otázku, našli jste i rozporuplné odpovědi.

Výživový poradce Hradec Králové ušetří spoustu času všem, kteří se doposud nepustili do hubnutí po vlastní linii, ale ti těm, kteří drželi opakovaně nejrůznější diety a chtějí ještě vyzkoušet další, tu „100% zaručenou“.** S výživovým poradcem přestane Vaše tápání a opakovaný jo-jo efekt**, který neprospěje ani Vaší postavě, natož zdraví. Výživový poradce Vám také nebude nutit „zázračné tablety a pilulky“, speciální sportovní náčiní, hladovět, sportovat do úmoru apod.

Výživový poradce je specialistou na potraviny, odborníkem na výživu, který Vám sestaví podrobný jídelníček určený jen Vám, s ohledem na Váš zdravotní stav a životní styl, ať už jste plně zaměstnaným podnikatelem, vegetariánem, těhotnou maminkou aj. Podrobný jídelníček Vám bude složen tak, aby Vám, Vašemu tělu nechyběly žádné důležité vitamíny a živiny.

Na jednotlivých konzultacích Vám bude poskytovat rady, zodpovídat dotazy, flexibilně měnit jídelníček dle dosažených úspěchů a další.

Vyšší hmotnost způsobuje zdravotní problémy

Máme-li nějaký ten kilogram navíc, nejenže se necítíme dobře po stránce komfortnosti a estetiky, ale také po stránce zdravotní. Čím více ukazuje ručička váhy, než by měla, vzhledem k poměru naší výšky/váhy/věku, nejenže nám může klesat sebevědomí, ale také nadváha a obezita se velmi brzo více negativně projeví na našem zdravotním stavu.

Pomineme-li tedy to, že si kvůli kilogramům navíc neoblékneme zrovna velikost 38, představuje a zároveň způsobuje vyšší hmotnost nejrůznější zdravotní problémy, ke kterým patří například zvýšený krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu a tuku v krvi, cukrovka, žlučníkové kameny, ale také infarkt myokardu a některé typy nádorů, především prostaty, tlustého střeva, karcinom prsu.

Změna životního stylu, změna jídelníčku

V dnešní době, pro kterou je charakteristický spěch, stres, nedostatek vhodné pohybové aktivity, si málokdy vyhradíme tolik času, abychom si mohli nejen v klidu vychutnat jídlo, ale také kolikráte sáhneme po pokrmu, který nevyžaduje mnoho času na přípravu a stačí ho prakticky jen ohřát. Takové pokrmy jsou však povětšinou smažené, tučné kalorické bomby. Pak ovšem není divu, že zjišťujeme, že si musíme časem koupit oblečení větších velikostí.

Pro změnu jídelníčku a celkovou úpravu životního stylu není nikdy pozdě. Nemusíte si lámat hlavu, co a v jakém množství jíst, s tím Vám poradí výživový poradce. Na Vás spočívá ten první, ovšem stěžejní krok, rozhodnout se, že se opět chcete líbit sami sobě, chcete zhubnout natrvalo, a tím eliminovat zdravotní problémy. Díky snížené hmotnosti si zlepšíte nejen fyzickou, ale i psychickou kondici.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12796 (magazinpodnikani.cz#329)


Diskuze a zkušenosti

Petr Martínek | 27.01.2014 13:42
Re: Výživový poradce Hradec Králové Chci zhubnout, můžete mi doporučit někoho v okolí Hradce Králové?


Přidat komentář