Výplně vrásek - Praha

Jestliže Vás trápí nadměrně výrazné vrásky bez možnosti ovlivnění jich jakýmikoliv krémy, potom je ideálním řešením nechat si je dermatologicky vyplnit. Je to bezbolestná metoda s efektivními účinky.

Vrásky jsou důkazem a zároveň určením našeho věku a také podtrhují naše nepříjemné viditelné problémy i starosti. K tomu, abychom jim mohli předcházet, většinou nepomáhají žádné snahy, jakými jsou například krémy a podobně. Ovšem je možnost podstoupit metodu takzvaných výplní vrásek. Tyto metody velmi precizně vypnou již stávající vrásky a dodají mladistvější vzhled. Nejenom vrásky dokážou velmi nepříjemným způsobem podtrhnout věk, ale také váha, která zapříčiňuje dojem celkové nevzhlednosti. I přesto, že k vzhledem k pokročilému věku za mnoho těchto faktorů ženy nemohou.

K vyhlazení neboli vyplnění vrásek je mnoho způsobů. Dermatologická centra Praha Vám dávají možnost si vybrat mezi takzvanými metodami „neinvazivní výplně vrásek“. Jsou to metody, které nijak nezatěžují Váš organismus, nepociťujete výrazné bolesti a ke všemu neomezují Váš stereotypní život. Tyto metody nejsou sice trvalé, ale již při prvním zákroku je vidět okamžitý efekt. Metody výplně vrásek by se však měly průběžně opakovat, aby Vám dodaly sebevědomí s delšími účinky.

Metoda vyhlazení vrásek s gelem Viscontour

Pokud vás trápí nadměrný výskyt vrásek, rýh nebo máte unavený vzhled je metoda s gelem Viscontour jedna z nejúčinnějších. Velmi efektivně po vstříknutí gelu se Vám povadlá pleť, rýhy i vrásky okamžitě vypínají a dochází k takzvanému liftingovému efektu. Tento gel je složen z 2 % kyseliny hyaluronové, která je připravena ve 2 ml v malých injekčních stříkačkách. Výrobce je vždy dodává kvalitně zabalené i s jehlami. Vyhlazení vrásek touto metodou je velmi oblíbené i vzhledem k její cenové dostupnosti. Je ideální pro všechny typy vrásek kolem očí, nosu i rtů. Po aplikaci tohoto gelu jsou Vaše rysy i výraz tváře přirozené.

Co je kyselina hyaluronová

Je to látka, která se nejvíce používá při výplních vrásek. Je to čistě přírodní látka, která se vyskytuje v kůži, v tkáních a kloubech. Kyselina hyaluronová sama o sobě je totožná s tělem a zároveň dodává pleti hydrataci a zvyšuje její pružnost. V tkáních si vytváří transportně látky, které jsou potřebné. Je to takzvaná mezibuňková hmota. Tato látka pomáhá také při hojení ran, jizev, napíná pokožku a přirozeně hydratuje a regeneruje buňky. Kyselina hyaluronová je neživočišného původu, který nemá antigenní vlastnosti. Proto se velmi osvědčila při výplních jemných, středně hlubokých a hlubokých vrásek. Kyselina hyaluronová je hydrofilní, elastická a biokompatibilní.

Průběh vyplnění vrásek

Co se děje před ošetřením, při ošetření a po ošetření procedurou výplně vrásek?

Před vyplněním vrásek

Před samotným ošetřením je vždy potřebná konzultace s lékařem. Který Vám vysvětlí postup a zároveň Vás obeznámí s trváním efektu, možnými vedlejší účinky a také jak se starat o ošetřenou pleť po zákroku. Pokud budete chtít ošetření podstoupit, musíte podepsat souhlas s provedením ošetření. Týden před zákrokem byste neměli používat nesteroidní antiflogistika a Warfarin, které způsobují modřiny a silnější krvácivost.

Průběh vyplňování vrásek

Před začátkem vpichů výplně se ošetřované místo lokálně znecitliví. Tím se předejde nepříjemného pocitu vpichů. Hloubka aplikace je vždy závislá na hloubce vrásky. Používá se velmi tenká jehla. Po skončení se mohou objevit otoky, zčervenání, nebo modřinky, které vždy do týdne vymizí. Jakákoliv infekce není možná a nejsou potřebné podstupovat žádné alergologické testy.

Při aplikaci jsou vždy používány zabalené a sterilizované preparáty. Tento zákrok je zcela nenáročný a bezbolestný. Výsledek je sice okamžitý, ale je potřeba ho podstoupit ještě jednou za 2 až 3 týdny, aby byl účinek mnohem efektivnější. Metoda výplní vrásek pomocí gelu Viscontour není trvalá. Proto je jí potřebné po odeznění aplikovat znovu. Jakmile vymizí otoky, můžete se sami rozhodnout, zdali budete chtít aplikaci podstoupit či nikoli. Tuto metodu mohou využít ženy i muži. Jak hluboký může být vpich při aplikaci?

 • Jemné vrásky – vpich se aplikuje pod kůži o hloubce 1 milimetr.
 • Středně hluboké vrásky – vpich do hloubky 2 milimetrů.
 • Hluboké vrásky – vpichy se aplikují pod kůži do 3 milimetrů.

Po vyplnění vrásek

Ihned po ošetření je potřebné provést jemnou masáž, aby se vyrovnaly nerovnosti. Místo se zasype dezinfekcí. Po dobu jednoho týdne není vhodná masáž, vystavování se slunci a podobně. Možné nerovnosti po ošetření lze provádět po 1 až 2 týdnech.

Kdo by neměl vyplnění vrásek podstupovat?

Ne každý tuto metodu může podstoupit, a proto je konzultace s ošetřujícím lékařem nezbytná. Jsou to například lidé trpící:

 • infekčním nebo zánětlivým onemocněním
 • pokud jste byli očkováni / po dobu jednoho měsíce/
 • těhotné maminky a při laktaci
 • alergií na nějakou z látek obsaženou v gelu
 • lautoimunními chorobami
 • psychickými problémy
 • špatnou srážlivostí krve
 • chronickým onemocněním jater, kůže a podobně

Dále není vyplňování vrásek vhodné pokud máte tukovou vrstvu menší nežli 1,5 centimetrů, máte-li kovové implantáty v těle, jako například vsazení umělého kyčelního kloubu a podobně, jestliže trpíte jakýmikoliv problémy s jizvami v dané oblasti a v poslední řadě, pokud je Vám méně jak 18 let.

Možné vedlejší účinky po vyplnění vrásek

I přesto, že je tato metoda zcela bezpečná a bezbolestná, mohou se u citlivějších pacientů objevit vedlejší účinky. Ty ovšem vždy velmi brzy odezní, ale pouze po řádném dodržování rad od ošetřujícího lékaře. Jsou to například tyto vedlejší účinky:

 • bolestivost, nebo krvácení při aplikaci
 • otok nebo modřina, které bývají většinou u ošetření rtů
 • nerovnosti nebo modravá pigmentace

Výplně vrásek vždy u kvalifikovaných odborníků Praha

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, je potřebná vždy konzultace s lékařem. Výplně vrásek je nutné si nechat provádět pouze u kvalifikovaných odborníků Praha. Předejdete tak nechtěným komplikacím. Pouze tak bude mít požadované ošetření takový efekt, který Vás jistě mile překvapí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12826 (magazinpodnikani.cz#381)


Přidat komentář