Vizážistické služby

Osobnost každého člověka zasluhuje péči. Zdůrazněním předností a sjednocením zevnějšku lze zharmonizovat zjev tak, aby ve svém okolí vzbuzoval příjemné pocity. Ne každý má však dar podtrhnout své lepší já, proto je moudré využít umu vizážisty.

Kdo nám poradí jak se vhodně obléci a upravit?

Mít šarm a kouzlo osobnosti, upoutat druhé a zanechat dobrý dojem, to jsou myšlenky, které nás provází před každou schůzkou, pracovním pohovorem, výběrovým řízením nebo jednáním, které považujeme za důležité**. Kde je však ta správná míra, kterou chceme upoutat pozornost a zároveň nechceme překročit limity vhodné pro danou situaci.** Každé setkání chce to své a v nervozitě před důležitým jednáním, pracovní nebo osobní schůzkou nemusíme vždy zcela dobře odhadnout tu správnou míru**. Co je vhodné přes den, co vybrat na večer? Někdy nevhodně zvolený oděv, příliš dekorativní kosmetika či vůně, mohou zapříčinit, že dojem, který vzbudíme, není ten, který chceme zanechat. Proto je dobré, nechat si poradit a využít služeb těch, kdo se problematikou **vzhledu člověka zabývají.

Komu jsou určeny služby profesionálních vizážistů?

Profesionální vizážisté jsou zvyklí na různorodé spektrum klientů. Jejich služby využívají třeba nahodile ženy po mateřské dovolené, které jdou na pracovní přijímací pohovor a chtějí vypadat co nejlépe, dívky, poprvé vstupující do rodiny svého vyvoleného, manažeři, kteří se chystají na obchodní schůzku s významným klientem, prostě lidé, kteří chtějí v danou chvíli, zanechat ten nejlepší dojem. Stálé služby vizážistů vyžadují ti, kteří potřebují být neustále „šik“ ať z důvodu práce pro média, jako jsou modelky, herci, zpěváci atd. nebo prostředí, které vyžaduje elegenci a vkus se třpytem luxusu např. hotely, realitní kanceláře, cestovní agentury, módní salóny a jiné. Zcela nepostradatelní jsou vizážisté svými cennými radami pro movitou klientelu, která se pohybuje v prostředí vyžadující striktně** dress code** a nemá třeba čas a chuť, zabývat se nejmódnějšími trendy a styly. Jsou ale také klienti, kteří se rozhodli využít služeb profesionála z důvodu udělat něco pro sebe a třeba udělat si i radost. Stejně tak, existují organizace a společnosti, které mají přímo ve své firemní strategii působit co nejlépe na své klienty a daří se jim to, právě díky vizážistům.

Profesionální vizážista se pozná podle poskytovaných služeb

** Práce profesionálních vizážistů je spojena s mnoha profesemi, protože klient vyžaduje komplexní služby a určitě nemá představu, že bude shánět a následovně oběhávat různé specialisty. Proto by každý profesionální vizážista měl umět a ovládat několik odborností, doplněných o certifikáty s oprávněním, případně spolupracovat s dalšími odborníky.** Také se od něj očekává se, že nabídka poskytovaných služeb probíhá „pod jednou střechou“ a pokud je zapotřebí, musí být vizážista připraven poskytnout své služby, třeba na jiných specifických místech, např. svatbách, módních přehlídkách, fotoateliérech atd. Jenom tak může splňovat všechny parametry, týkající se tohoto atraktivního oboru. Osvědčení o odborných znalostech a dobré reference, jsou pak klientům zárukou, že se nemusí obávat svěřit se plně do rukou „kouzelníků“, kteří dokážou vyčarovat z ošklivého káčátka opravdovou labuť. Důkazem toho, bývají fotogalerie, zachycující proměnu klientů nebo prestižní akce, na kterých se vizážisté svým uměním podíleli a prezentovali tak své dovednosti.

Základní nabídka vizážistického studia

Práce vizážistky spočívá, s pomocí techniky barevné typologie, stanovit vhodné barevné spektrum pro konkrétního jedince, které je dané jeho fototypem-tónem, odstínem pleti a barvou očí. Asi už každý slyšel o teplých a studených odstínech nebo o rozlišení typů, podle čtyř ročních období. Proto výběr vhodných barev obvykle probíhá za pomoci barevných kartiček, šátků nebo šálů, tyto pomůcky v kontrastu s barvou kůže klienta, dávají pleti buď  šanci vyniknout a zazářit nebo naopak, pleť může dostat našedlý nebo nemocný výraz. S tím souvisí i vhodně zvolený střih a barva vlasů, která může dodat pleti jas, zjemnit rysy obličeje nebo potlačit různé nedokonalosti. K dokončení stylizace patří i následné nalíčení v barvách i tónech, které se jeví jako nejpřirozenější. Po** kosmetickém ošetření pleti a líčení**, následuje výběr vhodného oblečení a doplňků tak, aby podtrhly celkovou osobnost klienta. Výrazná maličkost, třeba i kontrastní barvy, originální doplněk, obvykle oživí celek a bývají tou nejlepší tečkou za celou proměnou.

Samozřejmostí jsou** pěstěné nehty na rukou i nohou**, kdy můžeme zvolit způsob úpravy, např.** klasickou nebo japonskou manikúru** nebo se rozhodnout pro** zpevnění nehtů pomocí gelu**. Je zajímavé, že o tuto službu projevuje zájem stále zvětšující se počet mužů.

Jak se vyhnout stylingovým přešlapům

Je možná zbytečné připomínat, že každá událost a příležitost vyžaduje určitý typ nalíčení, a proto** služby vizážistky** nelze podceňovat a přehlížet, díky zkušenostem a radám se můžeme vyhnout mnoha omylům a někdy i trapasům. Je velmi smutný pohled na lacině vyhlížející extravaganci, snahu o eleganci za pomoci různých módních značek, často i napodobenin a neupravenou pleť, kterou lemují poničené a matné vlasy. Proto součástí nabídky služeb je i doporučení,** jak zvládnout základní denní líčení, tipy a triky k zakrytí nedokonalostí** i to, čeho se máte vyvarovat, protože někdy méně znamená více. Profesionální vizážistka má zkušenosti a cit vhodně zvolit výběr oblečení a obuvi, protože ví, že materiál i barvy musejí podtrhnout osobnost člověka, zároveň však jsou pouhým vkusným a elegantním doplňkem. Důraz je kladen na celkovou osobnost člověka, která má vždy přednost, proto rady profesionální vizážistky bývají pouze doporučením, kdy naprosto respektuje přání i vkus klienta a snaží se s ním nalézt co nejoptimálnější řešení.

Duševní vyrovnanost a vzhled

Máte-li pocit, že se vám vše hrne přes hlavu, nestíháte a máte pocit nespokojenosti, je dobré pro celkovou duševní a fyzickou pohodu, začít u možnosti masáže, kde si můžete vybrat, zda dát přednost** klasické sportovní-regenerační před anticelulitidovou a zakončit vybranou proceduru, příjemnou mikromasáží očního okolí**. Práce profesionální vizážistky je služba zaměřená na klienty a jejich přání, zároveň je tak trochu i uměním. Protože získané odborné znalosti a schopnosti, vkus a barevné cítění, promítá do své práce a dokáže stvořit dokonalý obraz člověka. Díky tomu může nastat u klienta soulad vlastního já a celého těla. Projevená harmonie pak přímo rozzáří jeho osobnost, což má vliv a projevuje se to na jeho chování a následně, přístupu jeho okolí k němu samému.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13076 (magazinpodnikani.cz#920)


Přidat komentář