Vitamíny a doplňky stravy pro seniory

Zdraví má každý z nás jen jedno, udržte si ho v každém věku, ať je Vám dvacet nebo šedesát. Vlivem měnícího se životního prostředí, nevyvážené stravy, se s postupujícím věkem potýkáme s nedostatkem vitamínů a jiných důležitých látek. Na co se zaměřit?

Vydáte-li se do lékárny, do drogerie, nebo shlédnete internetové stránky s doporučujícími vitamíny, minerály, doplňky stravy, budete nejspíš překvapeni různorodostí a množstvím "pilulek" a kapslí, bez kterých byste v podstatě neměli ani vycházet ven. Není účelem, abyste si zakoupili veškeré dostupné vitamíny a doplňky zdraví. Vyberte si ty, které skutečně potřebujete, a pomohou Vám udržet si životní optimismus, energii, vitalitu.

Vitamín E - prevence proti srdečním onemocněním

Důležitý antioxidant, jenž chrání organismus před volnými radikály. Vitamín E je nejen preventivním opatřením srdečních chorob, je účinný jako posilovač imunity, zbavuje tělo také toxinů z cigaretového kouře a podporuje hojení kůže. Mezi jeho základní funkce patří přírodní detoxikace od nahromaděných škodlivin, a ochrana buněčných membrán.

Beta karoten - snížení rizika výskytu rakoviny

Představuje přirozený zdroj vitaminu A, na který se v potřebném množství přeměňuje v těle. Je také silným antioxidantem chránícím buňky i tkáně před nebezpečnými látkami, volnými radikály. Během posledních let provedly zdravotnické instituce zabývající se výzkumem rakoviny, kdy desítky studií dokazují, že beta karoten snižuje riziko veškerých druhů rakoviny, včetně rakoviny prsu, plic, žaludku, jícnu, tlustého střeva, gastrointestinálního traktu a pochvy.

Multivitamin s minerály

Vybírejte komplex multivitaminů určených pro konkrétní nároky muže a ženy zralého věku.

Selen - zmírnění problémů s kůží

Antioxidant, stopový prvek, který je nezbytný pro četné procesy v organismu. Selen je silnou zbraní v boj proti rakovině, virovým infekcím, zmírňuje problémy kůže, může zpomalit průběh AIDS. Selen svými antioxidačními vlastnostmi brání poškození DNA. Díky tomu by ho měli pravidelně užívat mimo jiné i kuřáci. Společně s vitamínem E zmírňuje selen některé chronické onemocnění jako je ekzém, revma či astma.

Enzymy - nedostatek enzymů urychluje stárnutí

Naše tělo potřebuje tři skupiny enzymů: amylázy, tj. glykolytické enzymy, štěpící sacharidy. Jsou schopny odbourat za hodinu až 300 gramů sacharidů, lipázy, tj. lipolytické enzymy, štěpící tuky. Jsou schopny odbourat za hodinu až 175 gramů tuku, proteázy, tj. proteolytické enzymy, štěpící bílkoviny. Jsou schopny odbourat během jedné hodiny až 300 gramů bílkovin. Jednotlivé enzymy se navzájem liší počtem a pořadím jednotlivých aminokyselin v různě dlouhých řetězcích. Onemocní-li člověk jakoukoliv nemocí, znamená to, že enzymy v jeho těle nepracují optimálně. Nedostatek enzymů v potravě urychluje proces stárnutí, podporuje vývoj degenerativních chorob, jako je cukrovka, rakovina, obezita, artritida, arterioskleróza. Enzymové vady vznikají, jestliže syntéza enzymu v důsledku geneticky podmíněného defektu probíhá nedostatečně nebo zcela chybí. Důsledky enzymových vad se projevují většinou nahromaděním a ukládáním látek, které se našemu tělu nedaří zpracovat.

Koenzyme Q10 - pomáhá při srdečních potížích

Dodejte Vašemu tělu energii pro pravidelnou činnost srdečního svalu. Zlepšujte svoji fyzickou i psychickou kondici. Koenzyme Q10 má blahodárný vliv na zdravotní stav jedinců se srdečním potížemi. Věděli jste, že s věkem, dále při zvýšené fyzické i psychické zátěži, během nemoci, klesá hladina koenzymu Q10. Je vhodné jej tedy doplňovat.

Ženšen pro snížení stresu a depresí

Dopřejte si elixír věčného mládí, bylinku, která pomáhá harmonizovat Vaše tělesné funkce. Ženšen snižuje stres, úzkost, deprese. Všestranně bojuje proti stresu a udržovat harmonii organismu. Posiluje žaludeční funkce, ale také zbavuje lidi různých stresů, což pak chrání žaludek. Zlepšuje soustředění, koncentraci, paměť, vůli. Ženšen zvyšuje a normalizuje krevní tlak hypotenzních pacientů (pacientů s nízkým tlakem) a zároveň snižuje a normalizuje krevní tlak hypertoniků (pacientů s vysokým tlakem). Klinické studie prokázali zlepšení psychické a duševní pracovní výkonnosti, zlepšení paměti a schopnosti učení. Chcete-li se těšit z léčebných účinků ženšenu, je nejlepší užívat ženšen dlouhodobě. Ženšen můžete užívat v podobě ženšenového čaje, tinktury, tablet aj.

Lecitin - pozitivní vliv a nervové buňky

Udržte správnou hladinu cholesterolu v krvi. Lecitin navíc pozitivně ovlivňuje činnosti nervových buněk a mozku. Je důležitý pro veškeré fyzické i mentální funkce, a to zejména pro paměť. S lecitinem předejdete nervozitě, předčasné únavě, zvýšenému nervovému napětí, nedostatečné schopnosti koncentrace i vyčerpání.

Rybí olej proti kornatění cév

Působí proti kornatění cév, snižuje riziko srdečních chorob, je důležitý pro dobrou psychickou pohodu a má pozitivní vliv na funkce mozku. Rybí olej se vyznačuje se vysokým podílem dvou nejúčinnějších forem omega-3 mastných kyselin EPA (kyseliny eikosapenteové) a DHA (kyseliny dokosahesanové). Jedná se o esenciální kyseliny, které náš organismus neumí vyrobit, proto je musí získávat například z potravinových doplňků. Rybí olej také posiluje imunitu a zdraví očí.

Ginkgo Biloba při poruchách s pamětí

Řešíte poruchy paměti, problémy s koncentrací, studené končetiny? Vsaďte na ginkgo bilobu. Ginkgo pomáhá například při nedoslýchavosti, při šelestu, zvonění uší, je prevencí náhlých mozkových příhod a infarkt myokardu, zlepšuje prokrvení mozku. Hlavním léčivým účinkem Ginkgo Biloba je efekt na rozšíření cév, a to prakticky kdekoli na těle a následné lepší prokrvení organismu. Ginkgo zvyšuje průtok krve v pažích, lýtkách a mozku regulováním pružnosti krevních cév, od největších tepen po vlásečnice, příznivě působí na centrální nervový systém a krevní oběh, pomáhá snižovat shlukování destiček v cévách, snižuje tak riziko vzniku krevních sraženin a mnohé další.

Pupalkový olej urychluje hojení ran

Představuje bohatý zdroj gama linoleové kyseliny, kterou naše tělo používá k udržování zdraví buněk, urychluje hojení ran, zhmožděnin. Pupalkový olej pomáhá zmírnit bolesti revmatického původu a je skvělou látkou pro zdravou kůži. Kyselina je pro lidský organismus nezbytná už je proto, že se v těle mění na látky řídící mnoho funkcí. Vykazuje také dobré výsledky při léčbě hemeroidů, chrapotu a bolení v krku.

Ochrana před artrózou a osteoartrózou

Kloubní onemocnění postihují stále nižší věkovou kategorii, z toho důvodu začíná být artróza i osteoartróza pokládána za civilizační chorobu. Při osteoartróze dochází k patologickým změnám, a to v chrupavce, subchondrální kosti i synoviální tekutině. Onemocnění není radno podceňovat, protože patří k nejčastějším příčinám invalidity a tím k trvalému snížení kvality života.

Kloubní výživa

Pořiďte si přípravek kloubní výživy, jenž bude obsahovat všechny důležité látky pro zdravý stav Vašich kloubů a kostí ve stáří. Kloubní výživa vede k omezení projevů spojených s opotřebením kloubní chrupavky. Proč je kloubní výživa důležitá? Přísun látek kloubní výživy, včetně vápníku a vitamínu D, je nezbytný pro správnou stavbu a pevnost kostí. Jejich přísun je však ve stáří snížen, a to špatnou, neúplnou stravou nebo poruchou vstřebávání i jejich nedokonalým metabolismem.

Čistý kolagen v podobě Colafitu

Používá se jako prevence i doplněk při léčbě kloubních onemocnění. Colafit využívá vysoce čištěnou, úplnou molekulu kolagenu, a to v krystalické formě.

Péče o prostatu

Doplněk stravy ovlivňující správnou činnost prostaty, močového a pohlavního ústrojí, pomáhá odstranit problémy spojené se zvětšením prostaty, mezi které patří časté nutkání na močení, pálení a řezání při močení, ztížené močení. Zvětšení prostaty a s ní spojené potíže není radno podceňovat, jedná se totiž o jeden z nejčastějších problémů u mužů, a to již kolem 30 roku jejich věku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12602 (magazinpodnikani.cz#45)


Přidat komentář