Thajské masáže - Praha

Jste přepracovaní? Trpíte nějakou bolestí nebo máte zdravotní obtíže? Nebo si máte chuť jenom protáhnout tělo a trochu si zarelaxovat a celkově se uvolnit? Zkuste tradiční thajskou masáž.

Mezi celosvětově významný vývozní artikl Thajska patří: vonné tyčinky, náboženské stavby, kulturní památky, thajský box, thajské jídlo a taky thajská masáž. I přes moderní poznatky medicíny a vědecko-lékařský pokrok zastává thajská masáž pevné místo mezi alternativními léčebnými metodami, dokonce v poslední době lze pro její pozitivní účinky zaznamenat nárůst jejích zastánců, a to hlavně v západních zemích. Oproti klasickému pojetí evropské masáže bere thajská masáž v potaz mimo fyzickou stránku člověka také jeho duchovní rozměr, což z ní činí i na počátku nového tisíciletí něco výjimečného.

 

Thaiská masáž

**
**


Co je thajská masáž?

Očekává-li někdo od thajské masáže pasivní ležení na masážním lehátku, kdy ho bude thajská masérka jemně hladit po zádech, tak bude zřejmě trochu zaskočen. Charakteristické pro tuto masáž je velké množství protahovacích cviků a pohybů, které někdy můžou nezasvěcenému člověku spíše připomínat souboj v bojovém úmění jiu-jitsu, než-li ozdravnou masáž pro tělo. Opak je ale pravdou! Thajská masáž v sobě využívá metodiku práce s tělem s prvky akupresury a jógy. Někdy se jí pro tyto postupy také říká „jógová masáž“.

I přes někdy krkolomně vypadající protahovací cviky není tradiční thajská masáž náročná pro maséra ani pro masírovaného. Efektivita thajské masáže spočívá v tom, že protahuje několik desítek svalů a šlach najednou a uvolnění je tak komplexní. Rozdíl mezi klasickou masáží a thajskou masáží spočívá zejména v účinku - obyčejná masáž sice do jisté míry uleví od Vašeho problému, avšak u thajská masáž má účinky s mnohem delším trváním. Při pravidelném opakování thajské masáže se navíc zvětšuje naděje na úplné odstranění příčiny zdravotních potíží.

Tradiční školy thajské masáže

Z chrámových škol, kde se vyučují thajské masáže, je právě nejznámější a nejváženější škola chrámu Wat Pho v Bangkoku. Tato škola si i v dnešní době zachovává atmosféru blízkou původním tradicím. Kurzy v těchto školách jsou určeny převážně thajským nastávajícím profesionálům. Masérky a maséři absolvující tuto školu jsou v celosvětovém měřítku synonymem pro kvalitní thajskou masáž.

Společnost Thai-world, kde několik těchto absolventů školy Wat Pho poskytuje své služby, můžeme bez okolků označit za špičku v oboru thajských masáží v celé české republice.

Jaká je historie thajské masáže

Prapůvod thajské masáže paradoxně sahá někam do Indie a to do doby někdy před 2500 lety. Pravděpodobným zakladatelem thajské masáže byl velmi vážený a uznávaný ájurvédský lékař a velký jogín Shivago Komarpaj, jehož do dnešní doby uctívají v celém Thajsku.

Thajské masáže byly dříve provozované výhradně v thajských buddhistických chrámech, kde se po staletí vyvíjely různé přístupy, techniky a styly. Fungovalo to tak,že se učení předávalo z učitele na žáka, nebo v rodinách z generace na generaci.

Při masírování se využívá energetických drah, tzv seny. Jsou obdobou meridiánů využívaných v čínské medicíně, ale není to totéž. Nejsou popsány v žádných anatomických učebnicích, avšak asijští maséři při tradiční masáži pracují podle prastarých map těla. Tyto mapy můžete vidět na zdech chrámu Wat Pho, kde podle nich probíhá veškerá výuka masérů.

Buddha

Podstata a technika thajské masáže

Thajská masáž je terapeutická technika, jejímž základem je pročištění a harmonizace energetických drah a jejich bloků. Podle jógové filozofie, z které thajská masáž vychází, jsou v těle určité dráhy, kterými proudí životní síla (energie). Indická tradice praví, že je v těle 72000 energetických drah. Thajská masáž z tohoto množství využívá deset nejdůležitějších, na nichž jsou důležité akupresurní body. Pokud je z nějakého důvodu toto volné proudění energie narušeno, dochází k nerovnováze organismu těla člověka. Ta se může následně projevit ve formě nějaké nemoci, zdravotních obtíží či různých psychických a duševních problémů.

S energií těla pracuje tato metoda pomocí akupresury a dalších tlakových technik. Dochází k procvičení pohybového aparátu a protažení svalstva s aktivací energetických drah a tlakových bodů. Tyto dráhy se aktivují i při provádění jógových manipulací, kdy se na první pohled zdá, že dochází „pouze“ k protahování. Neexistuje jednotná a přesně stanovená sestava. V různých školách, v různých masážních zařízeních a dokonce i u různých masérů se můžete setkat s podstatnými odlišnostmi, jen základní principy jsou společné. Maséři Praha se též přizpůsobují kondici klienta.

Nabídka thajských masáží v Praze

Thajská masáž není pouze zaměřena na jeden způsob poskytování masáže. K dosažení harmonie používám některé odlišné techniky nebo přípravky.

Tradiční thajská masáž Praha

Princip této techniky spočívá ve stlačování jednotlivých bodů energických drah v těle, čímž podporuje samoléčebné pochody. Dále napomáhá odstraňovat bolest, napětí, migrény, ztuhlost šíje a jiné zdravotní problémy. Při Thajské tradiční masáži bývají protaženy všechny části těla. To napomáhá k maximální regeneraci nejen těla, ale i mysli. Tato masáž odbourává stres, podporuje duševní relaxaci a též prospívá krevnímu oběhu.

Thajská olejová masáž Praha

Thajská olejová masáž využívá léčivých účinků různých éterických a přírodních olejů. Využívá jemných technik vmasírovávání olejů do svalstva.  Je velmi účinná při odstraňování napětí, blokád a ztuhlosti svalů. Thajská olejová masáž též velmi prospívá pokožce těla. Pokožka olej přirozeně vstřebává a dochází tak k maximální regeneraci. Olejová masáž též zlepšuje krevní oběh a navrací tělo do dobré kondice. Vašemu tělu přinese pocit uklidnění a uvolnění.

Thajská masáž chodidel Praha

Je už všeobecně známo i lidem ze západu, že lidská chodidla představují jakousi "zhuštěnou mapu" lidského těla. Masáž chodidel se provádí jemným přírodním olejem a zároveň dochází ke stimulaci specifických bodů na chodidlech. Jemným tlakem prstů se působí na reflexologické body na chodidle odpovídající jednotlivým částem těla a orgánům. Reflexologie stimuluje samoléčebné procesy v těle, zlepšuje činnost vnitřních orgánů a zároveň odstraňuje napětí. Po této masáži získáte pocit lehkosti a absolutního uvolnění.

Thajská bylinná masáž Praha

Tradiční thajská medicína využívá bylin jako doplněk léčebných masáží. Bylinná masáž je vhodná k odstranění všech svalových bolestí a též zlepšuje krevní oběh bolestivých oblastí. Princip této metody je, že masérka přikládá na Vaše tělo speciální rozehřáté pytlíčky naplněné bylinami. Teplo tak působí do hloubky svalu a napomáhá k jeho dokonalému uvolnění a k regeneraci.

Pozitivní účinky thajské masáže

Pozitivní účinky jsou:

 • odstraňuje různé zdravotní potíže a působí preventivně

 • přispívá k lepší pohyblivosti kloubního aparátu

 • detoxikuje

 • působí rehabilitačně (zranění)

 • posiluje imunitu a nervový systém

 • napomáhá relaxaci a psychickému uvolnění

Kdy se thajská masáž nedoporučuje

Nedoporučuje se:

 • při onemocnění osteoporózou

 • při křečových žílách

 • při čerstvém zranění

 • při nachlazení

 • při menstruaci

 • při těhotenství a měsíc po porodu

Příprava na thajskou masáž a její průběh

Minimální vhodná délka se udává kolem 90 minut. Uvolnění, které práce maséra přináší nelze vychutnat během krátké doby. Masáž se provádí v pohodlném a volném oděvu, vhodné je vzít si sebou na převlečení pohodlné tričko, tepláky a ponožky. Alespoň 2 hodiny před masáží není vhodné jíst těžko stravitelná jídla, po proceduře je vhodné doplnit tekutiny ve formě čisté neperlivé vody. Při masáži se působí také na lymfatický systém a tělo se po proceduře začíná detoxikovat. Dostatečný příjmem vody po masáži podpoří vyplavení odpadních látek z těla. Vzhledem k tomu, že se působí i na energetické dráhy v těle a účinky masáže doznívají ještě několik hodin, je dobré se po masáži cca 2 hodiny nesprchovat a jíst pouze lehká jídla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13032 (magazinpodnikani.cz#825)


Přidat komentář