Pedikúra a školení odborných kurzů v Brně

Svým nohám věnujeme obvykle méně času, než by si právem zasloužily. Pedikúra je přitom důležitá stejně jako kadeřnictví anebo v poslední době velmi populární manikúra a s ní spojená modeláž nehtů.

Péči o svoje nohy spousta lidí zanedbává. Ke kadeřníkovi chodí většina z nás pravidelně, někdo občas i na kosmetiku a velice moderní je dnes modeláž nehtů, na kterou chodí asi 70 procent dospělých žen. Samozřejmě že počítáme s údaji na území ČR. Pedikúru však mnozí z nás z jistých důvodů odmítají. Mimo nemístné omluvy, jako že na to nemají čas, je častým odůvodněním nevěnování dostatečné pozornosti těmto partiím či stud za nedokonalé nebo nadmíru potící se nohy. Přitom svým nohám je nutné věnovat dost ze své pozornosti. Zvláště pak v létě, kdy ukazovat své udržované prsty a perfektně upravené nehty chce snad každá žena. Nicméně ani pro muže nejsou dveře na pedikúru zavřeny. Dokonce sem chodí více pánů, než by kdo čekal. Ostatní mají obavu, že jim ubude na jejich mužném egu, nicméně jde o službu, která je svým cílením na pohlaví totožná například s uvedeným kadeřnictvím. Pánové, nemějte obavu, pedikérka vám nebude nehty lakovat. Pokud o to samozřejmě nebudete stát.

Pedikúra, tedy komplexní péče a úprava nohou a chodidel, je velice příjemnou procedurou, která, mimo jiné, oživí vaše unavené nohy. Dnes je obvykle součástí salónů krásy, ale provozuje se i zvlášť.

Pedikúra Brno – mokrá a suchá pedikúra

Je možné, že se setkáte s pojmy** mokrá a suchá pedikúra**. Někdy se vás i při objednávce služby zeptají, zda si přejete metodu za sucha či za mokra, ale někdy se automaticky počítá s tím, že se bude dělat pedikúra tzv. mokrá. Ale dost komentování a ujasněme si, oč jde. Suchá pedikúra je prováděna méně často, i když ne zcela omezeně. Pedikérka vám sice zpočátku nohy namočí, ale to pouze jen na krátkou dobu. Jde o to, aby se nohy umyly. Následuje osušení a odstranění zrohovatělé a již nepotřebné kůže. To se prování speciální strojkem, který je podobný například brusce. Z kůže odstraní vše, co tam nemusí být a vaše nožky jsou krásně hebké, jemné a mladistvé. Po vybroušení pak následuje stejná péče jako při mokré pedikúře.

Mokrá pedikúra je ta, jejíž odstranění zrohovatělé a nadbytečné kůže je prováděno nejprve namočením nohou ve vodní lázni, kdy tato kůže zcela změkne a je hodna skalpování. Ať zní technika sebevíc hrozivě, není se čeho obávat. Jednorázový a zcela sterilní skalpel nadbytečnou kůži odstraňuje precizně a bez bolesti. Profesionalitu pedikérky poznáte také podle toho, že před vámi tento jednorázový skalpel rozbalí a zcela nepoužitý nasadí.

Když je nepotřebná kůže odstraněna, dojde opět k mytí nohou, dále se používá zábal, velice příjemná a uvolňující masáž, také různé krémy, případně masky, ještě předtím se nehty zastřihnou, pokud je problém se zarůstajícím nehtem, pedikérka jej v rámci možností upraví tak, aby nezpůsoboval další bolesti, poté nehty opiluje, a pokud si budete přát i nalakuje.

Pedikérské služby - pomoc se zarůstajícími nehty

Zarůstající nehty mohou dosti svého nositele potrápit. Špatné zastřižení může bolesti ještě zintenzivnit, proto je více než nutné vyhledat odbornou pomoc. Tu najdete v kvalitním salonu poskytující pedikérské služby.

Pedikérské služby - odstranění kuřích ok

Starší lidé si někdy stěžují na takzvaná kuří oka. Dobrá pedikérka si hravě poradí i s tímto neduhem.

Pedikérské služby - masáž nohou

Součástí komplexní péče o nohy je i relaxační masáž nohou, která odlehčí unaveným a oteklým chodidlům, dodá svěžest a sílu. Masáž může zahrnovat masáž nejen celých chodidel, ale i lýtek. Vysoce relaxační metoda je nejen výborná pro uvolnění napětí a bolestí, ale také jako detoxikační metoda pro odplavení škodlivin a jedů, stimulaci lymfatického systému, tudíž i omezení a odstranění otoků, dále prokrvení pokožky, která se tak mimo jiné zbavuje případných nezmarů a vůbec pravidelná masáž zanechává pokožku jemnou, sametově hebkou a přitom pevnou a pružnou.

Pedikérské služby - P-Shine úprava nehtů

Nehty na nohou se často ošetřují technikou zvanou** P-Shine**, což je stará japonská metoda na vyleštění a kompletní úpravu nehtů. I když ji v Japonsku znají řadu let, k nám se dostala poměrně nedávno. Stala se však velkým hitem, jak u nehtů na rukou, tak na nohou. Především v letních měsících je úžasné tuto techniku úpravy nehtů využít. Nehty tak vypadají stále jako čerstvě nalakované bezbarvým lakem, dokonale se lesknou a jejich třpyt může přilákat nejedno zvědavé mužské oko.

Lakování nehtů na nohou

Součástí kompletní pedikúry bývá často i lakování. Nicméně vždy by se vás pedikérka měla zeptat, zda se lakování bude provádět a pokud ano, zvolte si druh a barvu. V nabídce by nemělo chybět několik základních barev pro klasické lakování či velmi oblíbený francouzský způsob, kdy konečky nehty se lakují bílým někdy i růžovým nebo jiným lakem a nakonec se celý nehet přetře bezbarvým, anebo jiným, velice světlým lakem. Velmi nápaditě a vesele působí odhalené nehty na nohou, pokud jsou správně upravené, lakované a především zdobené. Využít lze zdobení v podobně malování ornamentů, avšak velice úchvatně působí nalepení mini motivů anebo kamínků a to obvykle pouze na palce.

Modeláž nehtů na nohou

Jestliže nejsou vaše nehty na nohou dokonalé, často se třepí, jsou příliš slabé, nebo lámavé, doporučuje se modelace nehtů na nohou. Nejčastěji jde pouze o potažení nehtů jednou vrstvou porcelánem nebo akrylem, kdy se nehty dokonale zpevní a přitom stále působí velmi přírodním dojmem. Tato technika je často doporučována právě pro osoby s velmi slabými nehty. Pokud se nehty ve velké míře třepí a lámou a to tak, že je jejich délka zanedbatelná, možno využít modeláž nehtů, kdy se na nehet nalepí tip (umělý nehet).

Jakoukoliv abnormalitu na svých nohách, a to ať se jedná o kůži, nehty či vůbec celá chodidla, a se kterými si nevíte rady, konzultujte se svou pedikérkou. Jistě vám dobře poradí.

Kurzy pedikúry Brno

Pro poskytování služeb pedikúry je nutné vlastnit patřičné oprávnění. To získáte absolvováním kurzu na místech s akreditací MŠMT. Takový kurz trvá 101 hodin a obsahuje jak teorii, tak samozřejmě velice důležitou praktickou výuku. Účastník se seznámí jak s anatomií, dermatologií, hygienou a ortopedií. Takový kurz stojí obvykle 7.000Kč a po jeho absolvování získáte certifikát s celostátní platností akreditovaný MŠMT.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12894 (magazinpodnikani.cz#502)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 06.06.2013 12:21
Re: Pedikúra a školení odborných kurzů v Brně Dobrý den, našla jsem si na vašich strankach,že dělate kurzy pedikéry a ráda bych se informovala,jaké máte v nabídce terminy a za jakou cenu děkuji

Veronika Roelfs | 11.06.2018 10:46
Dobry den, rada bych absolovala vas kurz, jsem v cizine, da se absolovat take jen v mesici srpnu? Dekuju za odpoved


Přidat komentář