Mezoterapie

Trápí vás vrásky anebo celulitida? Chtěli byste vrátit čas alespoň o kousek zpátky? Boj se stárnutím je odvěký problém lidstva. Bohužel stárnutí zastavit stále neumíme. Toužíte oklamat zrcadlo i kolemjdoucí bez použití skalpelu? Možná pro vás máme řešení.

Co je mezoterapie?

Mezoterapie není vůbec žádným čerstvým objevem posledních let, jde o osvědčenou lékaři prozkoumanou léčebnou metodou, která je ve světě známá již více než padesát let. Poprvé s ní přišel jistý francouzský lékař Michel Pristor, avšak skutečnou součástí medicíny se mezoterapie stala až v roce 1987 po předchozím důkladném průzkumu všech jejich léčebných účinků.

Rozvoj mezoterapie do celého světa byl pak rychlý. V současné době tato léčebná metoda našla široké uplatnění v mnoha medicínských oborech. A na světě ji provozuje okolo 20 000 lékařů, přičemž číslo neustále stoupá.

Princip léčebné metody spočívá v četné aplikaci speciálně vytvořených léčivých roztoků do střední vrstvy kůže (do tzv. mezodermia), která se nachází až v hloubce 4 mm, za pomocí injekcí opatřených mikro jehlou. Roztoky pak v podkoží způsobí léčebný proces, ať už se jedná o utišení bolest, stimulaci krevního oběhu, či regeneraci buněk a podobně. Mezoterapii povádí pouze kvalifikovaný lékař.

Kde je mezoterapie využívána?

Mezoterapii jsem měla možnost vyzkoušet před mnoha lety na vlastní kůži. Nejednalo se však o žádnou kosmetickou proceduru, ale léčebnou proceduru, která mne měla zbavit urputných bolestí zad. Do hlubokého podkoží mi tehdy lékař aplikoval oxid uhličitý, který měl neuvěřitelný ozdravný účinek na má bolavá záda. Musím říct, že jsem se svými zády už hodně zakusila a taky jsem díky nim absolvovala spoustu různých procedur, ale nic lepšího než mezoterapie s oxidem uhličitým má záda doposud nepoznala. Účinky mezoterapie jsou možná na první pohled neuvěřitelné, avšak skutečné a navíc prověřené.

Kromě rehabilitace se mezoterapie hojně užívá i v mnoha dalších oborech, například ve stomatologii anebo při léčení zánětu šlach, kalcifikace, rakovinném onemocnění, artritidách, lymfeedému anebo žilní nedostatečnosti. Oborem, kde se však mezoterapie skutečně našla, je však moderní odvětví plastické chirurgie - kosmetologie.

Pozitivní účinky kosmetické mezoterapie

V rámci** léčebné kosmetologie** vás** mezoterapie pomůže zbavit se celulitidy, jizev, strií i vrásek**, podpoří vaše tělo v hubnutí a navíc vám pomůže i s případnou eliminací nadbytku kůže.

V rámci obličeje se mezoterapie v kosmetologii využívá k léčbě předčasného stárnutí pokožky, kdy se aplikuje nejen na obličej, ale i na dekolt, krk a hřbety rukou. Mezoterapie si dokáže poradit i s vypadáváním vlasů a těžkými formami akné. Spektrum pozitivních účinků je ve skutečnosti mnohem širší.

Jakým způsobem bojuje mezoterapie proti stárnutí?

Princip mezoterapie spočívá v četné aplikaci injekcí s ultra tenkou jehlou do podkoží v oblasti obličeje, dekoltu, krku a hřbetu rukou. Při každém vpichu dochází k aplikaci speciálního roztoku vytvořeného klientovi na míru, obohaceného o různé léčivé látky, aktivující buňky podkoží. Léčivý roztok se vytváří pro každého klienta individuálně na základě předešlé konzultace s lékařem.

Látky využívané k mezoterapii

Při přípravě** léčebných roztoků** se hojně využívají různé látky, které mají velice pozitivní účinky na daný problém klienta. K léčbě se používají například** hormony štítné žlázy T3 a T4, aminofylin, pentoxifylin, L – karnitin, L – arginin, kolagenázy, yohimbin, koenzymy, různé vitamíny, kyselina hyaluronová, stopové prvky minerálů** a další léčivé látky s jejichž vhodnou kombinací může lékař dosáhnout maximálního efektu.

Mezoterapie, liposukce a celulitida

Rádi byste se zbavili nevzhledných dolíčků a uvažujete o liposukci? Pozor! Liposukce vás sice zbaví tukových polštářků, ale celulitidy vás rozhodně nezbaví, naopak ji ještě zhorší. Ideální metodou pro léčbu celulitidy je mezoterapie, která efektivně řeší nejen celulitidu, ale spolu s ní dochází i k odbourávání tuků.

V rámci léčby celulitidy zlepšuje i krevní oběh a dbourává poškozenou pojivovou tkáň. Tukové zásoby jsou pak rozpuštěny a odplaveny z těla se zárukou, že se již neobjeví znova v jiných oblastech, tak jak tomu často bývá právě u liposukce. Výsledkem léčby je vyhlazená pokožka a účinné vytvarování křivek těla. Pokud chcete účinek mezoterapie posílit je vhodné proceduru posílit změnou životního stylu založeného na zdravé stravě a zvýšeném pohybu.

Jak probíhá mezoterapie?

Před vlastním zákrokem je nutná předchozí konzultace s odborníkem, který na tomto navrhne klientovi speciální složení užitého roztoku. Před samotnou aplikací se nejprve provedou kontrolní vpichy pro zjištění případné alergické reakce. Pokud se do 24 hodin alergie neprojeví, může dojít k samotné léčbě. Terapie probíhá na podkladě opakovaných vpichů do vybrané oblasti s pomocí ultra tenké jehly s níž aplikuje do oblasti léčebný roztok. Procedura je dá se říct bezbolestná. V případě potřeby je možné použít i znecitlivující mast.

Délka mezoterapie

Doba aplikace mezoterapie se různí podle ošetřované oblasti. U obličeje obvykle procedura trvá 15 – 30 minut. Jestli se však klient rozhodne použít tuto metodu na léčbu hned několika oblastí najednou, může aplikace trvat i několik hodin. Zákrok nevyžaduje žádnou hospitalizaci a ještě ten den se může klient vrátit do běžného života.

Vedlejší účinky a omezení mezoterapie

Jediným nepříjemným vedlejším účinkem mezoterapie jsou modřinky, které mohou přetrvávat i po dobu delší než jeden týden. Po ošetření odborníci pro rychlejší hojení doporučují užívání homeopatika arniky. Bezprostředně po aplikaci je zakázán pobyt na slunci a i po následující měsíc je potřeba pleť chránit krémem s ochranným faktorem 50+. Minimálně čtyři hodiny po zákroku není doporučováno užívání make – upu a 6 – 8 hodin poté by se klient měl vyvarovat sprchování v teplé vodě. Před zákrokem je vhodné vyhýbat se kofeinu a dalším stimulantům. Odborníci doporučují pro lepší regeneraci konzumaci potravin s vysokým obsahem proteinu.

Jak dlouho účinek mezoterapie přetrvává?

Výsledek mezoterapie je viditelný již po prvním ošetření. Efekt je však dočasný. Doposud není na světě žádného zázračného léku, který by dokázal přirozené stárnutí zastavit, a tak i mezoterapii je potřeba opakovat. Zpočátku je potřeba obvykle absolvovat dvě sezení v rozmezí dvou týdnů. Třetí dávku je vhodné aplikovat zhruba po třech měsících. Počet skutečných terapií je však individuální, určuje je vždy lékař podle stavu a závažnosti daného problému. Udržovací kůra je obvykle doporučována jednou až dvakrát za rok.

Cena mezoterapie

Cena zákroku se liší. Ceník mezoterapie ovlivňuje hlavně velikost ošetřované oblasti, druh zákroku a také instituce, kde si necháme daný zákrok provést. Průměrná cena se ale obvykle pohybuje okolo 5000 korun. Pokud se však budete chtít zbavit strií, vyjde vás jedno takové ošetření asi na 3500 korun. Výhodné je zakoupení balíčků, které obsahují aplikaci několika ošetření a vychází cenově nejlépe.

Volbou mezoterapie se rozhodnete pro velice účinnou a finančně dostupnou metodu jejíž výsledky jsou ověřeny lety výzkumů a jsou prováděny zkušenými odborníky na základě individuálního plánu. Mezoterapie je velmi účinná léčebná metoda, kterou můžete využít nejen v rámci anti - aging programu, ale i při řešení svých nejen kosmetických problémů. Jestli hledáte adekvátní metodu pro zbavení celulitidy, akné, či strií vzniklých rychlými výkyvy váhy, mezoterapie je tou správnou volbou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13094 (magazinpodnikani.cz#959)


Diskuze a zkušenosti

Kateřina | 11.02.2013 13:45
Re: Mezoterapie Dobrý den, prosím Vás chtěla bych zkusit mezoterapii na celulitidu a rovněž ke snížení obvodu boků a stehen. Ale nevím jak často by se měla terapie opakovat a kolik takových ošetření je potřeba k viditelnému výsledku. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Káťa


Přidat komentář