Měření zraku Litoměřice

Máte v pořádku zrak? Chodíte na pravidelné měření zraku? Víte, že pravidelná kontrola zraku umí mnohé odhalit a pomoci odstranit nepříjemné problémy? K tomu postačí kontrola jednou za dva roky.

Zrak a refrakční vady, korekční pomůcky při vadě zraku

Říká se, že oko je oknem do duše. A rozhodně to není lež. Vždyť právě oči o mnohém vypovídají.Měření zraku Nejen svou vizáží, u žen perfektním nalíčením, ale i tím, zda jsou zdravé. To poznáte na pravidelné prohlídce. Zdravý zrak je klenot, který byste si měli chránit a pečovat o něho. A to, když jste zcela zdraví, tedy i vaše oči, i když máte některou z refrakčních vad, a i tehdy, když je oční problém horší a vyžádá si léčbu očním lékařem. Bohužel, v dnešní době řada lidí vůbec o problémech svých očí neví. Pokud mají** vedlejší příznaky refrakčních vad**, pak je přisuzují přepracování, stresu a jiným důvodům. Často zbytečně navštěvují lékaře, neurology, chodí na rentgen, ale nic nepomáhá. Na optometristu však zapomínají. Přitom pokud ho navštíví, již za půl hodiny vědí, jak na tom jejich oči jsou. A pokud vychází jejich problémy z korekčních vad, pak jsou jim nabídnuty vhodné korekční pomůcky a problémy celkem rychle zmizí. Jde-li o vážnější problém, i ten umí optometrista diagnostikovat, je klient poslán k očnímu lékaři, který se zabývá léčbou očních nemocí.

Kdo je to optometrista?

Mnoho lidí také neví, kdo** optometrista** je. Jsou-li k němu vysláni, netuší, co je vlastně čeká. Zde se není třeba bát. Vyšetření u optometristy nebolí, jen je důležitá spolupráce. A ani ta není nijak náročná. Optometrista je specialista na vyšetřování zraku. Jde o jakýsi mezistupeň mezi očním lékařem a optikem. Tyto stupně jsou provázané a vzájemně na sebe navazují. I oční lékař může změřit zrak a předepsat brýle, ale jeho hlavní náplní práce je léčba onemocnění zraku. Refrakční vada není vlastně onemocnění. Jde spíše o poškození zraku, které nelze léčit, ale velmi úspěšně korigovat, takže refrakční vada vlastně nijak nepřekáží. Optometrista se specializuje na vyšetření zraku měřením, na aplikaci kontaktních čoček, a na výběr vhodné korekční pomůcky pro váš ostrý zrak. Oční optik doporučuje a zhotovuje optické a korekční pomůcky podle předpisu, a to nejen k zlepšení vašeho zraku, ale důraz klade i na slušivost a módnost korekční pomůcky. Běžně je tedy možné vynechat očního lékaře a vypravit se na změření zraku za optometristou.

Kde najdete optometristu?

Většinou přímo v optice Litoměřice. Optometrista často velmi úzce spolupracuje s očním optikem. Dá se říci, že oční optika, která neslouží jen k prodeji korekčních pomůcek, ale i k měření zraku, je nejvhodnějším místem. Zásluhou toho získáte brýle nebo kontaktní čočky zcela na míru. Výhodou optometristy je i to, že není nutné se k němu objednávat jako k očnímu lékaři. Zásluhou toho ušetříte čas a můžete si svůj zrak nechat změřit tehdy, kdy vám to vyhovuje.

Jak probíhá měření zraku?

Samotné vyšetření nezabere příliš mnoho času. Většinou trvá méně než půl hodiny. Pouze v případě, kdy je výběr vhodné korekce problematičtější, je čas delší. Po vašem příchodu je nutné sdělit optometristovi vaše obtíže, současný zdravotní stav, povolání, koníčky, a vše, čím se zabýváte, a také to, zda nosíte brýle. Pokud ano, ověří si, jak dobře s nimi vidíte. Poté následuje změření zraku na automatickém refraktometru. Jde o základní měření, které poskytuje důležité údaje, ale ještě nestačí pro výběr vhodné korekční pomůcky. Pokračuje se** vyšetřením mikroskopem**, kde se kontroluje stav předního segmentu očí. Nyní je možné přistoupit ke** sklíčkování**. Zde je nutná spolupráce. Jde o subjektivní pocit, který ukáže, jak vidíte. S pomocí sklíčkování je možné upravit zrak tak, že bude ostrý a všechny vedlejší obtíže, vzniklé ze špatného vidění zmizí.

Brýle nebo kontaktní čočky?

Velký výběr brýlí pro každéhoOptometrista určí, jak korigovat vaše vidění a domluví se s vámi, zda chcete brýle, nebo raději kontaktní čočky, případně obojí. Poslední varianta se doporučuje z praktického důvodu. Kontaktní čočky využijete tam, kde by vám brýle překážely. Brýle můžete nosit běžně a v době, kdy naopak nechcete nosit kontaktní čočky. Oči si tak odpočinou a střídání korekčních pomůcek vám ulehčí život.

Kontaktní čočky Litoměřice

Nelze je koupit bez návštěvy očního lékaře nebo optometristy. Jen u optometristy ušetříte čas. Vyšetření je však stejné. Kontaktní čočky jsou cizím tělesem vloženým do oka a proto k bezproblémovému a bezpečnému nošení je nezbytné provést speciálními přístroji měření vhodnosti čočky pro konkrétní oko. Jen tak vám bude kontaktní čočka správně sedět, nebude vám vypadávat, dráždit oko a způsobovat záněty a problémy.

Výběr kontaktních čoček

Základem je vyšetření, kde se zvolí typ čoček, frekvence nošení a naučíte se čočky nasazovat a vyndávat z oka. Pak také o ně pečovat. Čoček je mnoho druhů. Ne vždy je možné jednotlivé druhy střídat. Optometrista vám nejen změří zrak, ale nechá vás vyzkoušet, jak čočka sedí, jak se s ní zachází. Pak vám dá předpis, podle kterého budete čočky kupovat až do další kontroly měření zraku.

Jak často kontaktní čočky měnit?

Jednou z otázek, kterou vám optometrista položí je, jak často a při jakých příležitostech chcete kontaktní čočky nosit. Podle toho se pak zvolí jednodenní, dvoutýdenní, nebo měsíční kontaktní čočky. Často vám optometrista doporučí ze začátku, než si zvyknete, používat jednodenní čočky. Pak ty s delší dobou použití, podle vašich potřeb.

Brýle jako korekční, zdravotní a módní pomůcka

Podíváte-li se do minulosti, pak zjistíte, že dříve byly brýle spíše hanbou, než módním doplňkem. Řada žen, než by vyšla na veřejnost s brýlemi, raději viděla neostře a kazila si dále zrak. Dnes je to jinak. Brýle se staly módním doplňkem,Brýlové obruby který vychází nejen z rukou optiků, ale i věhlasných návrhářů. Tak brýle plní funkci korekční, zdravotní a módní. Někdo si pořizuje i více brýlí. Ne jedny pro čtení a druhé do dálky, ale podle designu tak, aby ladily s různými outfity. Do práce si pořídí nenápadné, ale slušivé brýle, do společnosti výrazné designové a na sportování třeba kontaktní čočky.

Jak vybrat brýlové obruby?

Důležité je, aby dobře seděly, nesklouzávaly, netlačily, ale aby také doplňovaly váš typ osobnosti a ladily s vaší tváří. Proto se brýlové obruby vybírají podle barvového typu a tvaru obličeje. Přičemž by neměly nikdy kopírovat tvar obličeje, ale měly by naopak obličej doplňovat.

Jak je to se skly do brýlí?

Skla vám vybere optometrista. Vy se rozhodnete, jaké chcete provedení a doplnění skel. Provedení může být do dálky a do blízka. Potřebujete-li obojí, pak se nabízí multifokální nebo jinak víceohniskové čočky, které plní oba účely. Skla pak mohou být ošetřena antireflexní úpravou, proti mlžení, proti poškrábání, mohou se zabarvovat podle slunce. Vybírat můžete samozřejmě i typ materiálu. Tedy sklo nebo plast. A pak je možné vybírat i skla podle vaší činnosti.

Jaké brýle si pořídit?

Dnes není problém nechat si udělat brýle pro potápění, sport, pro extrémní podmínky, pro práci v náročných podmínkách, k počítači, pro řidiče. Možností j mnoho. Záleží jen na vás a na tom, kdy zajdete na další měření vašeho zraku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14034 (magazinpodnikani.cz#3011)


Přidat komentář