Lymfatická drenáž Brno

Pomerančová kůže neboli celulitida. Je více označení pro tento projev, kdy se ženám utváří na kůži ďolíčky, kterých se pak zbavujete hůře než kil navíc. Jak je to možné? A co je opravdu účinné na to, aby celulitida zmizela?

Jak odbourat celulitidu? Lymfodrenáž Brno

Tento jev postihuje hlavně ženy. Přesněji řečeno ty, kterým se v těle hromadí estrogen, což je tedy ženský hormon. Ten zjemňuje vaziva v podkoží a sem se pak snáze dostanou tukové buňky. Ty ve tkáni zbytní a vytváří na povrchu kůže místy vyvýšené plochy a jinde zase prohlubeninky, které pokožce dají podobu s ďolíčky, čímž vzniká pomerančová kůže neboli celulitida. Těchto ztvrdlých buněk je pak těžké se zbavit a musí se na ně mechaničtější cestou.

Jak vidíte, nemusí to být jen výsada silnějších dam, stejně tak se to týká i štíhlých žen, zatímco některých kypřejších typů se to ani nemusí týkat. Kromě správné životosprávy byste si měly dopřávat i pravidelné masáže, které pomohou odbourávat tyto zbytnělé tuky, ať vám v pokožce nehnízdí. Nejúčinnější metodou jsou pak** lymfodrenáže**, které si speciálně poradí s celulitidou.

Lymfatická masáž se provádí přístroji. Protože proces má silný očišťovací účinek, tak se po jeho působení budete cítit jako znovuzrození. Vyčistí se vám nejen celé tělo, ale zároveň se aktivují procesy, které pomáhají odbourávat celulitidu.

Jak lymfodrenáž probíhá?

Za pomoci přístroje vám jsou masírováná postižená místa. Tím, jak se vám přerušovaně působí pod tlakem na dané partie, tak se působení dostává více do hloubky, které se rozbíjí a ruší usazené tukové buňky. Zároveň se aktivuje i lymfatický i žilní systém, který posléze odvede všechny škodiviny z těla ven. Proto je dobré před zákrokem i po něm pít dostatečné množství tekutin, aby bylo čím odvodňovat. Tím, jak se odbourávají tuky, mizí i ďolíčky a otoky a kůže je hladší a pevnější. Nejen z tohoto důvodu je pak lymfodrenáž vhodná i preventivní léčba u těch jedinců, jež mají třeba sedavé zaměstnání nebo naopak musejí dlouho stát. Neměnná pozice totiž rovněž způsobuje otoky a bolavé či tzv. těžké nohy. Tím, jak se rozproudí lymfa, tak máte jistotu, že se zbavíte více problémů.

Lymfa (nebo též míza) má důležitou vlastnost. Jednak podporuje celkovou imunitu. Odnáší odpadní látky z tělesných tkání, proto je potřeba rozhýbat nejen mízu, ale i cévky, kudy proudí, což rovněž dokáže** lymfodrenáž**. Někdy totiž stačí jen nedostatek pohybu a tyto části těla už nepracují tak aktivně.

Kdy lymfodrenáž pomůže?

Lymfodrenáž vám tak pomůže zpevnit břišní svaly ( a to i po porodu), je dobrá i jako rekonvalescence po liposukci nebo kavitaci, je prevencí ošetření u osob vystavených dlouhodobé statické zátěži, pomáhá při postižení mízního systému, zmírňuje otoky (revmatické, po zánětu žil či způsobených trombózou), je prevencí křečových žil, trombóz a bércových vředů, celulititdy i obezity, zmenšuje obvod ošetřovaných partií, zlepšuje vzhled kůže a celkově se regeneruje organismus.

Pro optimální výsledky se uvádí, že byste měly chodit tak 3x týdně a dopřát si 8 až 10 sezení, které vám mohou ubrat v průměru tak 5 cm z obvodu každé ošetřované oblasti.

Pro koho není lymfodrenáž vhodná?

Když jste těhotné, máte onemocnění srdce, jater či ledvin, máte akutní virové nebo bakteriální onemocnění, akutní žilní onemocnění nebo rakovinu, tak pro vás není procedura vhodná.

Kavitace - ultrazvuková liposukce Brno

Neboli ultrazvuková liposukce. Ta má podobný princip jako lymfodrenáž a samotná lymfatická masáž se užívá jako doprovodný prostředek. Neinvazivní liposukce totiž vytváří na kůži kompresi, která umožňuje dostat se ultrazvukovým vlnám hluboko do kůže, kde se rozbíjí tuková tkáň. Ta po sléze musí být vyloučena, čímž se opět dostáváme k nutnosti zvýšeného pitného režimu (alespoň 3 litry denně). Po rozbití tkáně, kdy se malé částečky dostávají do vylučovacího systému, je třeba je vyloučit a s tím pomáhá** proces lymfodrenáže**, který tyto cesty aktivuje a odvádí škodliviny z těla ven. Ubírají se tak centimetry i kila a mizí i celulitida. Nelze však takto léčit těžkou obezitu a ani nepočítejte s tím, že pokud budete mít hříšnou životosprávu, tak vám efekt vydrží. Musíte pro sebe něco udělat, abyste si výsledku mohli vážit.

Jak se připravit na neinvazivní liposukci?

Tři dny před ošetřením nejezte tučné potraviny, jednoduché cukry (sladkosti), kávu a kolové nápoje, sycené nápoje, alkohol.

Dva dny před ošetřením zvyšte příjem tekutin – ideální jsou neperlivé vody, bylinné čistící čaje, voda s vymačkanou šťávou z citronu. Doporučený příjem tekutin závisí na celkové hmotnosti: do 60kg stačí 2l, do 70kg 2,5l, do 80kg 3l, do 90kg 3,5l, do 110kg 4l.

Den před ošetřením si nemažte místa určená k ošetření krémy, mastmi, pleťovými mléky, olejem.

V den D si s sebou vezměte pohodlný oděv a náhradní spodní prádlo.

Jak se chovat po ošetření neinvazivní liposukcí?

Více se hýbejte. Až budete po kavitaci odlehčení, tak vám to půjde samo. Zkuste aerobní cvičení, rychlou chůzi, jízdu na kole, kolečkových bruslích, plavání apod. Rovněž si upravte i potravinovou skladbu, ať se vaše tělo alespoň ustálí.

Masáže - Brno

I** masáž** vám může pomoci získat lepší barvu kůže. Ideální je však pro celkové svalové i psychické vypětí, kdy se nádherně uvolníte. Tím jak se vám tlaky cíleně působí na svaly a klouby, se vám nejen rozrušuje dlouhotáhnoucí se fyzický problém, ale uvolňuje se vám i mysl. Nechte si proto hnětat svaly a myslete na něco příjemného. Uvídíte, že až vstanete, tak se vám již neozve bolavý problém a navíc věci uvidíte hned jasněji.

Až přijdete do salonu, tak řekněte, jaký máte přesně problém a vysvětlete to. Neostýchejte se. Odborník je na to zvyklý a jednině tak, že pozná, co vám je, tak může zacílit dané tlaky. Jednotlivými technimi tak může odbourat problém, který vás tíží a daná potíž se pak nevrátí, protože je odstraněna. To dokáže jen profesionál, nikoli laik, který si jen cíleně** masíruje postiženou oblast**.

Služby, které mají terapeutické účinky, mají daleko větší důsledky, než ke kterým jsou určené. Protože se vám uvolní svaly, eliminují se tuky nebo celulitida, tak hned budete mít lepší náladu a budete podávat lepší výkony. Hlavně ale budete mít radost ze sebe a i kvůli tomu se vám vyplatí se nechat hýčkat. Přeci si to zasloužíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12795 (magazinpodnikani.cz#328)


Přidat komentář