Liposukce bez skalpelu - Praha 5

Bojujete s tukovými zásobami na stehnech, bocích či zadečku? Toužíte po štíhlejším těle, ale máte strach z klasického odsávání tuku? Existuje i neinvazivní alternativa, kterou je liposukce bez skalpelu, neboli kavitace.

Na rozdíl od chirurgického zákroku liposukce je kavitace naprosto bezbolestná a je ambulantním ošetřením bez použití narkózy, které trvá přibližně 40 minut.

Co je to kavitace neboli liposukce ultrazvukem?

Kavitace znamená odstranění tukové tkáně cílenými ultrazvukovými vlnami, které působí až do hloubky dvou centimetrů pod povrchem kůže. Tělo poté uvolněný tuk v následujících dvou až třech týdnech spotřebuje částečně jako zdroj energie a částečně jej vyloučí. Kavitace se využívá především k odstranění tuku v problémových partiích jako je břicho, stehna, boky a zadeček. Může se ale provádět také v takových partiích, jako jsou záda, paže či kolena.

Přístroj Green CaVITE Prestige

Green CaVITTE Prestige je moderní přístroj, jenž umožňuje neinvazivní odstranění tuku a celulitidy s využitím známé ultrazvukové kavitační technologie. Na rozdíl od podobných ultrazvukových přístrojů se při ošetření ovšem používají nižší frekvence ultrazvukového vlnění. Přístroj využívá pokročilé kavitační technologie, která koncentrovanou energii směřuje do velmi specifické zóny a je tak schopna rozvrátit podkožní tukové buňky, přičemž nechává kůži, vaskulární, nervovou a muskulární tkáň nezměněnou.

Kavitace Praha 5

Metoda kavitace funguje na principu rozbití membrány tukových buněk ultrazvukem. Obsah buněk se tak uvolní do mezibuněčného prostoru a následně se odplaví lymfatickými a močovými cestami ven z těla.

Pokročilá technologie kavitace, tedy liposukce ultrazvukem, je podstatně šetrnější alternativou chirurgické liposukce. Nevyžaduje hospitalizaci a anestézii, kůže při ní navíc zůstává neporušena. Je zcela nebolestivá a také velmi dobře snášená. Tato metoda cíleně působí pouze na oblast tukových buněk, v nichž se vytváří kavita - bublina. Vyšší vnější tlak způsobí, že tukové buňky prasknou a vyplaví se z nich voda i tuk, které jsou potom lymfatickým systémem odvedeny do krevního oběhu a následně vyloučeny z těla ven. Kůže a okolní tkáně - svalstvo, cévy a nervy přitom zůstávají neporušeny.

Před ošetřením kavitací

Se doporučuje omezit příjem soli a pití kávy a dodržovat pitný režim. Čtyři hodiny před ošetřením se potom nesmí nic jíst. V den ošeření a následující dva dny po ošetření je nutné vypít alespoň 2 litry vody denně, aby mohlo dojít k odplavení tuku. Zákrok není vhodné provádět těsně před a během menstruace.

Průběh ošetření kavitací

Každé ošetření trvá přibližně 40 minut a vede k viditelné a měřitelné redukci obvodu o 2-4 cm. Ošetření lze opakovat po 1-2 týdnech, přičemž celkový počet ošetření závisí na rozsahu tukové vrstvy v ošetřované partii. Před ošetřením je potřebná odborná konzultace s lékařkou. Při návštěvě se jednoduše položíte na lehátko, terapeut vám natře tělo gelem a poté vám masíruje kůži. Četnost ošetření je individuální a závisí na Vašich tělesných proporcích a také na Vašich představách o redukci obvodu. Obvykle je liposukce prováděna 2 krát až 5 krát s frekvencí návštěv jednou za 14 dní. Na ideálním počtu návštěv se ovšem domluvíte přímo s terapeutem.


Ošetřované oblasti těla kavitací

Ošetřované oblasti na kterých se kavitační liposukce provádí jsou: břicho, stehna, záda, hýždě, boky, paže a kolena.

Kdy není vhodné metodu kavitace podstoupit?

Metodu kavitace nemůžete podstoupit v těhotenství, při menstruaci, pokud máte v těle kovové implantáty, pokud trpíte srdečním onemocněním, nebo pokud máte kardiostimulátor. Nežádoucí je také vysoký krevní tlak, hemofilie, trombóza a tromboflebitida. Metodu dále nepodstupujte pokud užíváte léky proti srážlivosti krve, pokud trpíte srážlivostí krve, vysokým cholesterolem, chorobami jater a ledvin, rakovinou, epilepsií, diabetes a kožním onemocněním včetně alergie.


Chirurgická liposukce

Chirurgická liposukce je operační technikou, která odstraňuje přebytečnou tukovou tkáň z tukových polštářků pod kůží pomocí odsávání. Odsávání rozrušené tukové tkáně se provádí pomocí kanyly napojené na přístroj, jenž vytváří podtlak. V závislosti na rozsahu výkonu může být liposukce prováděna jak v místní, tak v celkové anestézii. Menší zákroky lze provádět ambulantně, ovšem ty rozsáhlejší zákroky vyžadují hospitalizaci.

Průběh chirurgické liposukce

Před transportem na operační sál Vám operatér provede nákres v oblasti či oblastech plánovaného odsávání tuku. Na operačním sále poté chirurg dezinfikuje oblasti určené k odsávání. Ošetřovaná oblast je nejprve infiltrována roztokem v množství a složení odpovídajícím zvolené metodě. Po ukončení infiltrace provede chirurg drobné nářezy kůže skalpelem. Obvykle jde od 2-3 nářezy na jednu odsávanou oblast. Poté Vám chirurg zavede pod kůži kanylu na odsávání tuku. Po ukončení odsávání dochází k sešití nářezů. Opravdu drobné zářezky mohou být také ponechány bez sešití, aby mohla volně odtéci zbytková tekutina a tukový detrit. Na odsávanou oblast se přikládá elastický kompresivní návlek, čímž se zamezí pokračujícímu krvácení do podkožního tuku.

Výhody kavitace

Mezi nejdůležitější výhody metody kavitace patří:

  • Metoda je šetrná a bezbolestná.
  • Výsledky jsou patrné již na první pohled.
  • Metoda kavitace je rychlá.
  • Má trvalý efekt.
  • Vypíná pokožku.

Liposukce metodou kavitace ovšem není lékem na obezitu ani náhražkou zdravých stravovacích návyků. Pokud si chcete udržet opravdu dlouhodobé výsledky, je důležité snažit se jíst zdravě, protože pokud po liposukci výrazně zvýšíte příjem přijatých kalorií, mohou zbylé tukové buňky podstatně zvětšit svůj objem a tuková vrstva se tak opět zvětší.

Kolik stojí metoda liposukce bez skalpelu?

Jednorázové ošetření se pohybuje okolo 2 000 Kč, salony ovšem nabízejí i výhodné balíčky, jelikož pro nejlepší účinky je kavitaci nutné opakovat.

Kavitace – liposukce bez skalpelu Praha 5

Toužíte po štíhlém těle či odstranění celulitidy a nechcete podstoupit chirurgickou liposukci? Právě Vám je určena liposukce bez skalpelu, neboli kavitační liposukce. Nejen, že jde o metodu mnohem příjemnější a hlavně bezbolestnou a její účinky jsou viditelné okamžitě, ale vychází také cenově méně nákladněji, než většina chirurgických liposukcí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12859 (magazinpodnikani.cz#443)


Přidat komentář