Kurzy manikúry a modelace nehtů - Ostrava

V současné době existuje možnost absolvovat rekvalifikační kurz, díky kterému získáte potřebné znalosti, kvalifikaci a osvědčení z mnoha různých oborů. Pokud úspěšně absolvujete takový kurz, otevřou se vám zcela nové možnosti na trhu práce.

Jestliže patříte mezi ty, co se tzv. minuly povoláním, a vaše práce vás neuspokojuje, nenaplňuje a nebaví vás, je možné navštívit některý z mnoha rekvalifikačních kurzů. V současné době je pořádáno obrovské množství nejrůznějších rekvalifikačních kurzů, díky kterým získáte novou kvalifikaci a odbornou znalost z úplně jiného oboru, než kterým jste vyučeni. Díky rekvalifikačním kurzům také získáte mnohem více možností na trhu práce. Pro ženy, které by se rády věnovaly práci v kosmetickém salónu, apod., se nabízí možnost absolvovat například rekvalifikační kurz manikúry spojený s** modeláží nehtů**.Takový rekvalifikační kurz bývá většinou rozdělen na teoretickou a praktickou výuku pod dohledem zkušeného profesionála. Jestliže úspěšně absolvujete takový kurz a složíte závěrečnou zkoušku, získáte osvědčení, které má celostátní platnost akreditovanou MŠMT ČR.

Obsah rekvalifikačního kurzu manikúry a modelace nehtů

Jak je již výše zmíněno, celý kurz je většinou rozdělen na dvě části a to na teoretickou a praktickou část. Cílem takového rekvalifikačního kurzu je seznámit účastníka s klasickou manikúrou, s japonskou manikúrou P-Shine, s parafínovými zábaly, apod. Během výuky budete podrobně seznámeni s modelací nehtů metodou acryl, tekutou pryskyřicí a gelem, dále pak získáte základy zdobení nehtů, prodlužování nehtů apod. Součástí výuky je také v neposlední řadě provádění masáže rukou nebo parafínové zábaly. Samozřejmostí těchto kurzů je seznámení uchazeče s hygienickým minimem, s desinfekcí, se základy anatomie a fyziologie, dokonce i se základy podnikání a se základy psychologie, kdy se dozvíte jak správně komunikovat se zákazníkem. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu získáte nejen potřebné osvědčení, ale budete dokonale připraveni začít v tomhle oboru pracovat, případně podnikat.

Manikúra

Manikúra je vlastně péče o nehty na rukou. Pokud pečujete o svůj zevnějšek, máte dokonalý účes, oblečení, apod., je neméně důležité mít i pečlivě upravené nehty na rukou. Ač se to nezdá, tak nehty jsou často první část těla, které si na člověku všimnete a které o něm ledacos napoví. Pokud máte pěstěné a pečlivě upravené nehty, dáváte tím najevo, že se o sebe umíte postarat a že vám na svém zevnějšku záleží. Manikúr je několik druhů, můžete si nechat pěstovat nehty mokrou nebo suchou manikúrou, francouzskou manikúrou, dále třeba tzv. japonskou manikúrou. Japonská manikúra má dlouhodobý účinek, díky čemuž nehty lehce udržíte vysoce lesklé, zlepší se jejich pružnost a pevnost. Japonská manikúra je vhodná i pro alergiky, přičemž délka ošetření trvá asi 30 až 45 minut. Manikúra se provádí pomocí nejrůznějších přípravků a nástrojů.

Pedikúra

Je prokázáno, že člověk průměrně denně ujde přibližně 6000 kroků. Díky této zátěži je logické, že pokožka na chodidlech tvrdne, rohovatí a praská. Jelikož se jedná o velice namáhanou část těla, která nese celou vaši váhu, je nezbytné o chodidla a jejich pokožku pečovat. Chodidla jsou často také namáhány a opotřebovávány nevhodnou obuví, která má za následek tvorbu puchýřů, otlaků a mozolů. Ve špatně zvolené obuvi a také v letních měsících se zvyšuje v botě teplota až o několik stupňů, což má za následek ještě větší tlak na celou plochu chodidla. Abyste předešli případným problémům, zaslouží si vaše namáhána chodidla zvláštní a pravidelnou péči, kterou je pedikúra. Obdobně jako u manikúry, tak i pedikúry je několik druhů a typů. Aby byla péče o chodidla opravdu dokonalá, je nejlepší svěřit svá chodidla do rukou profesionála. Při provádění pedikúry se využívají speciální brusné kotoučky, které šetrně odstraní tvrdou kůži, praskliny, kuří oka, apod. Součástí péče o chodidla jsou různé koupele, masáže, zábaly, a další příjemné záležitosti. U pedikúry je samozřejmostí také dokonalá péče o nehty na nohou.

Modelace nehtů

Modelace nehtů se stala v posledních letech velmi oblíbenou a žádanou službou. Jedná se o velice moderní způsob úpravy nehtů, který působí přirozeně a který se vyznačuje trvanlivostí, odolností a v neposlední řadě také pružností. Modeláž nehtů se nejčastěji děje pomocí gelu a to dvojím způsobem. Jednak se jedná o gelovou modeláž nehtů na vlastní nehty a gelovou modeláž nehtů pomocí tipů. Prostřednictvím modeláže nehtů určitě podtrhnete svoji osobnost a jedinečnost. Při gelové modeláži nehtů na vlastní nehty, se vlastní nehty nejdříve upraví, vydesinfikují, přičemž se na ně následně v několika vrstvách nanese množství gelu, který pomocí UV lampy zatvrdne. Jakmile gel zatvrdne, nanese se podkladový lak a zvolené dekorace či zdobení. Tento způsob modeláže je zejména vhodný u kratších a jednodušších nehtů. Pokud si přejete mít dlouhé a tvarované nehty, je ideální si zvolit gelovou modeláž nehtů pomocí tipů. Při této metodě se na vaše nehty připevní umělý nehet, tzv. tip, který se poté zkrátí na příslušnou délku. Takový umělý nehet je možné také tvarovat do oválného, hranatého nebo oválného tvaru. Po zkrácení a vytvarování se na nehet nanese speciální gel, který se nechá pod UV lampou zatvrdnout. Na zatvrdlé nehty je poté možné nanést lak a zdobení.

Další služby pro zdraví a krásu

Mimo výše uvedené nabízejí moderní kosmetická a kadeřnická studia i jiné služby, prostřednictvím kterých si budete vaše tělo hýčkat a rozmazlovat. Jedná se o kompletní kadeřnické služby včetně poradenství a prodej kadeřnických potřeb. V kosmetickém studiu si můžete dopřát kosmetické služby, mezi které například patří čištění pleti, pleťové masky, masáž obličeje, úprava obočí, prodlužování řas a mnoho dalšího. Velice blahodárně na lidský organismus působí také různé druhy masáží, které regenerují tělo, zlepšují krevní oběh či odstraňují pocit únavy. I kvalitní masáže nejrůznějšího typu si můžete v kosmetickém studiu dopřát. Pokud vás takové služby zajímají a chtěli byste se jim dokonce věnovat profesionálně, je možné navštěvovat rekvalifikační kurzy, díky kterým získáte potřebné vzdělání a znalosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13784 (magazinpodnikani.cz#2758)


Přidat komentář