Kosmetika, drogerie - levně

Dnešní uspěchaná doba klade na každého vysoké nároky. Moderní ženy se snaží uspět v zaměstnání, ale stejně tak kvalitně chtějí zvládat i své role přítelkyň, manželek nebo matek. Všechno toto skloubit dohromady a zvládat bez stresu je téměř nemožné.

Jakákoliv nepohoda organismu se ihned projeví na naší pleti, což není určitě to, co by se nám ženám líbilo. V dnešní době je ovšem čím dál tím složitější vyznat se v terminologii moderního kosmetického průmyslu. Ženy si před několika desítkami let vystačily s běžným krémem, který používaly ve dne, v noci, na obličej, krk, dekolt a další části těla, na suchou, normální, podrážděnou, zralou i smíšenou pleť. Současná žena je ale mnohem náročnější. Proč je tomu tak? V první řadě se razantně proměnil pověstný ideál ženské krásy, vrásky začaly být vnímané negativně a díky znečištěnému životnímu prostředí pleť rychleji stárne. A tak bychom mohli pokračovat výčtem dalších a dalších důvodů. Patříte-li mezi ženy, které se na trhu s kosmetickými prostředky orientují čím dál méně, pak pro vás máme následující přehled.

Pleťová kosmetika podle typu pleti

Základem je poznat svůj typ pleti.

  • Normální pleť je bezproblémová, hladká a pevná. Běžně se vyskytuje u dětí. Vhodnou péčí pro tuto pleť je umývat ji vyhovujícím přípravkem ráno a večer, používat lehký hydratační krém a samozřejmě ochranný krém proti slunečnímu záření. Speciálním opatřením je peeling.
  • Mastná pleť vzniká v pubertě, má lesklý a matný vzhled, akné, rozšířené póry. Výhodou této pleti je, že vypadá dlouho mladě a vrásky vznikají až později. Vhodnou péčí je čistící gel pro mastnou pleť, poté pleť dočistit ionizační vodou, používat lehký hydratační krém pro mastnou pleť a na sluníčku nemastný ochranný krém proti slunečnímu záření.
  • Suchá pleť je jemná, má drobné póry, často svědía je podrážděná. Také rychleji stárne. Vhodnou péčí je čistící pleťové mléko a tonikum bez alkoholu, hydratační krém pro suchou pleť a oční krémy nebo gely je nutné používat od 20 roku.
  • Citlivá pleť je velmi podobná té suché, ale na spoustu přípravků reaguje alergicky, což se projevuje zarudnutím. Pozor na počasí a tvorbu žilek. Používejte hypoalergenní a neparfémované přípravky a chraňte se před sluníčkem.
  • Smíšená pleť je nejčastější typ kůže u dospělé pleti, tzv. T.-zóna: mastné partie - čelo, nos, brada. Používejte pleťové čistící gely, tonizační přípravky a hydratační krém nebo krém proti lesklému vzhledu. pleťová kosmetika

Pleťové krémy levně

Mohou být denní, noční, hydratační, oční, omlazující nebo rozjasňující krémy. Důležitou funkcí u hydratačních přípravků je vytvoření bariéry na kůži, která má udržet vlhkost. Proto nám tyto krémy zanechají pocit jemné a hebké pleti. Mají v sobě také další přísady jako vitamíny, ochranný faktor nebo přísady proti vráskám. Volte krém určený dle typu vaší pletí. Platí, že čím je pleť sušší, tím hutnější krém má být. Oční krémy by měli používat zejména lidé se suchou pletí. Kůže kolem očí má málo mazových žláz a proto se na ni projevují příznaky stárnutí dříve.

Kosmetika pro péči o rty

Stejně tak jako o pleť, musíme pečovat o rty. Větrné, horké nebo mrazivé počasí povrch rtů vysušuje. Takto poškozená kůže je velmi náchylná k prasklinkám a šupinkám. Rty byste měli před nepřízní počasí vždy chránit. Je nutné vytvořit na povrchu rtů ochrannou vrstvu nanesením balzámu nebo krému. V létě používat ochranné tyčinky s UVA a UVB filtrem. Běžná rtěnka může také působit jako ochrana, ale pozor na tzv. neslíbatelné, ty mohou rty vysušovat.

Přípravky na čištění pleti

Každodenní a šetrné čištění pleti by mělo být stejně samozřejmé jako její hydratace. Neodstraňují-li se nečistoty pravidelně, kůže se stává povadlou a ztrácí svůj pěkný vzhled. Čištění pleti je proto základem úspěšné péče o pleť. Podle typu pleti máme k dispozici různé čistící prostředky. K odličování očí a rtů byly vyvinuty speciální přípravky k odstranění očního make-upu. Jsou to většinou gely. Použití pleťového mléka není vhodné, protože způsobuje podráždění očí - pálení svědění. Při čištění pleti si můžete vybrat z celé řady výrobků. Čistící pleťové krémy a emulze, čistící pleťové mléka, gely, hydrofilní oleje. Pro dočištění se doporučuje použít čistící pleťovou vodu nebo tonikum. Čistící mléko je vhodné pro suchou a citlivou pleť.

Tělová kosmetika pro pokožku těla a vlasů

Zahrnuje péči o pokožku těla i o tu vlasovou. Pro pravidelné mytí vlasů bychom si měli vybrat šampon, který odpovídá typu vlasů (suché, mastné, s lupy apod.) Šampony dnes obsahují vedle mycí látky také nejrůznější složky jejichž prostřednictvím se upravuje pH, nebo které hydratují nebo vyživují vlasovou pokožku. Vedle šamponů se dnes běžně používají kondicionéry, které ochraňují barvu i lesk, hydratují vlasovou pokožku a dodávají vlasům hebkost.

Podobně jako u šamponů, tak i u pleťových mýdel a krémů si volíme přípravky pro náš typ pleti. Pokud nepoužíváte tělové krémy, pak volte tělová mýdla, gely nebo oleje, které pokožku hydratují a vyživují. Drogerie nabízí také prostředky proti celulitidě vyvinuté tak, aby účinně působily proti ukládání tuků, urychlující odvodnění a odplavení toxických látek z těla.

Sluneční kosmetika levně

V létě je naše pleť vystavena celé řadě negativních vlivů. Pokožka je působením vysokých teplot dehydratovaná a vystavena škodlivému UV záření při slunění. Zpočátku, než se pokožka mírně opálí, používejte krém s vysokým ochranným faktorem. Tento krém je doporučován hlavně na obličej, kde je pokožka 3x tenčí než na jiných částech těla. Vhodné je použití speciálních přípravků na rty a vlasy. Krém aplikujeme minimálně 15 minut před tím, než budeme vystaveni slunečním paprskům, aby měl dostatek času se vstřebat a začat působit. Je vhodné obnovovat přípravky pokaždé, kdy přijdeme do styku s vodou nebo i potem. Výhodou jsou voděodolné ochranné přípravky. V období po slunění bychom měli pokožku h ydratovat a zregenerovat zklidňujícími krémy obsahujícími D-panthenol, selen a vitamíny C a E. Krémy po opalování mají navíc tu schopnost, že prodlouží vaše opálení, zmírní nepříjemné následky nadměrného opalování, sníží napětí a citlivost pokožky a dodají pleti potřebnou vlhkost.Pro citlivou pleť, zvláště pak partie, které jsou nejvíce vystaveny sluníčku, současný trh nabízí hypoalergenní ochranné krémy na obličej, krk, dekolt a ruce. Jen na vás záleží, zda si vyberete ochranný krém v tekutém stavu nebo jako emulzi ve spreji.

Kosmetika pro péči o ruce

Ruce nejsou chráněny oděvem před slunečním zářením a vlivy okolního prostředí, proto vyžadují pravidelnou péči. Zde si můžete vybrat z nejrůznějších krémů, tekutých či toaletních mýdel. Při používání během dne by se měl krém rychle vstřebávat, na noc je vhodné použít mastnější krémy. Pro častou práci s vodou existují krémy pro práci ve vlhkém prostředí. Nejčastějšími součástmi krémů na ruce jsou vitamíny A, E, panthenol, měsíček nebo urea (zvlhčující účinek).

Ústní kosmetika, ústní vody a spreje

Zahrnuje ústní vody a spreje, zubní kartáčky, zubní pasty, nejrůznější mezizubní nitě nebo kartáčky. Ústní vody jsou dnes již nedílnou součástí dokonalé ústní hygieny během celého dne. Zabezpečí příjemný pocit svěžesti. Mají však i desinfekční přísady, odstraňují nepříjemný zápach z úst, mnohdy přinášejí i úlevu od bolesti v krku nebo mírní průběh zánětlivých procesů v ústní dutině.

Hlavní úlohou zubního kartáčku je odstranit povlak a tím zajistit ochranu zubů. Zubní kartáčky vhodné pro děti se od těch pro dospělé liší speciálním tvarem, materiálem rukojeti i barevným designem.

Zubní pasty zvyšují odolnost proti zubnímu kazu, zajišťují příjemný pocit v ústní dutině po vyčištění a mají zklidňující či protizánětlivé účinky. Jsou zubní pasty, které vaším zubům navrátí přirozenou bělost, zabrání tvorbě skvrn nebo uklidní nervové zakončení zubu. Pro děti jsou vhodné zubní pasty bez cukru, které chrání mléčné zuby před zubním kazem prostřednictvím aminfluoridu.ústní kosmetika

Pěny do koupele levně

Jsou příjemným zpestřením jinak obyčejné koupele. Obsahují nejrůznější hydratační krémy, přírodní vonné oleje a chrání pokožku před vysoušením i při častém mytí.

Dětská kosmetika, krémy, šampony

Zahrnuje krémy, sprchové gely, šampony, tělové mléka a oleje. Společné mají to, že všechny jsouvhodné pro citlivou dětskou pokožku, jsou určené pro každodenní použití, obsahují účinné látky, které pokožku zvláčňují, zjemňují a napomáhají její regeneraci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12895 (magazinpodnikani.cz#504)


Přidat komentář