Kosmetické poradenství - změna image

Dokonalá image, barevná typologie, trendy styl, být in, zároveň vypadat přirozeně a příjemně působit na naše okolí. To vše si žádá nejen společnost ale především my samotní. Je to přáním a snem velké části z nás.

Image je vlastně obraz člověka, to jak ho vnímá jeho okolí. Zároveň zde působí i zpětná reflexe, kdy pohled zvenčí formuje samotnou osobnost člověka, jeho pohled na svět i vnímání druhých a přístup k nim. Ne nadarmo se říká, že „šaty dělají člověka“. Sebe milejší a sebe hodnější člověk, zanedbaného vzhledu, nás o svém charakteru, pokud ho neznáme z minula, asi nedokáže přesvědčit. To se týká i partnerských vztahů, je jedno, jestli jsou profesní nebo osobní. Podvědomě se nám vždy lépe jedná s upravenými lidmi, kteří dbají na svůj zevnějšek a příjemně voní. Možná, že je to povrchní, přesto je tomu tak. Snad právě proto slovo „image“ (z angl. např. představa, podoba, dojem) má někdy v našich podmínkách hořko sladkou příchuť.

Jak být spokojený se svým vzhledem

Dbát na svou image, by dnes už měl každý, je to kultura těla i ducha. Řemeslník, prodavačka, úředník, učitel nebo lékař, to jsou jen pracovní pozice, za kterými se skrývají lidé. Stejně tak maminka na mateřské dovolené nebo zasloužilá důchodkyně, ti všichni by měli dbát na svůj vzhled. A právě proto, snad český překlad slova image, znamená něco navíc, než být čistý a obléknutý do formálního oděvu. Mít image znamená být upravený, pěstěný, originální a hlavně být svůj, spokojený se svým zevnějškem.

Profesionální služby vizážistů

Můžeme sledovat módní časopisy, kupovat kvalitní kosmetiku, dbát na výběr oblečení, a přesto tomu něco chybí, nemá to šmrnc. V tom případě jsou naším andělem spásy vizážisté a odborníci na barevné poradenství. Už jsme zvyklí, že jejich radami se řídí modelky, herečky, úspěšní manažeři nebo také nevěsty, které chtějí být ve svůj velký den co nejkrásnější. Měli bychom si uvědomit, že služby vizážistů jsou určeny všem, je zapotřebí vypadat dobře na pracovním pohovoru, za prodejním pultem, na schůzce s klientem nebo se líbit vlastnímu partnerovi. Zkusme společně zapátrat po více informacích a možnostech, které se nám v tomto směru nabízejí.

Jak funguje kosmetické poradenství?

Prvním krokem je diagnostika pleti, její citlivost a snášenlivost různých kosmetických produktů. Následuje určení barevné typologie podle odstínu kůže, očí a vlasů, s doporučením nejvhodnějšího odstínu podkladové báze a výběrem kosmetických přípravků vhodných pro danou pleť. Barva vlasů, jejich střih a účes, by měly podtrhovat osobnost nositele, o to se postará kvalifikovaná kadeřnice, jejíž služby jsou součástí zkrášlovacího procesu. Samotné líčení se přizpůsobuje situaci pro kterou je určeno, např. výrazné pro plesy, decentní pro pracovní pohovor nebo romantické, vhodné pro svatební příležitost či posezení při svíčkách. Technika líčení vyzdvihuje přednosti obličeje a do pozadí odsouvá jeho nedokonalosti. Stejně je tomu tak i při doporučení střihu oděvu, barevnosti a výběru látky. Příjemným bonbónkem je fotografie před a po proměně. Navíc se dozvíte spoustu cenných informací o barvách, stylech, módě a vhodné kosmetice, které pak můžete využít ve svůj prospěch. Díky minikurzů líčení se naučíte jak pečovat o svou pleť, jak nanášet make-up, ale třeba se umět správně odlíčit.

Kosmetické poradenství využívají také některé firmy pro umocnění firemní kultury. „Dress code“, úprava rukou, upravenost mužů a vhodné nalíčení žen, podává o firmě nebo podniku  první dojem, proto je důležitou součástí firemní strategie. Z toho důvodu studio** Být IN**, zajišťuje i školení zaměstnanců o profesionálním vzhledu a vystupování.

Ve spolupráci s týmem dalších odborníků nabízí firmy kompletní svatební služby, určené snoubencům a svatebčanům. Sladění vzhledu a oděvu obou snoubenců s možností výpůjčky svatebních šatů všech velikostí nebo jejich ušití, líčení se zkouškou, svatební účes, zajištění květinové výzdoby, nehtový design, fotograf i zajištění kompletní svatby “na klíč“. I díky těmto službám se** svatba** může stát jedním z nejkrásnějších okamžiků a bezstresovou záležitostí pro všechny zúčastněné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12923 (magazinpodnikani.cz#572)


Přidat komentář