Hubnutí - rady a tipy

Ten, kdo říká, že je mu v obézním těle příjemně, klame sám sebe. Hodnotit může tento stav nejlépe člověk, který obézní byl a dostal se na svou ideální váhu. Obezita je nemoc a neodstraníte jí tím, že nebudete jíst - ba naopak.

Hubnutím a vylepšením svého zdravotního stavu a s tím souvisejícími změnami zevnějšku, se konečně zabývá stále větší procento populace. Když se projdete po ulicích a vědomě sledujete kolik lidí má nadváhu, až Vás z toho mrazí. Obézní je každý třetí člověk a nadváha si nevybírá ani konkrétní věk. Tlustá je malá holčička, dospělá žena i starší paní, pneumatiku nebo-li panděro před sebou valí malý chlapeček, muž v nejlepším věku i sotva chodící stařík. Proč používáme tak silná slova? Aby se probrali z letargie i Ty otrlejší povahy, kteří neslyší na pojmenování nadváha, obezita, mnohdy až morbidní obezita.

Je obezita nemoc?

Bohužel jak dokazují statistiky a lékařské studie obezita je nemoc. A jsme u problému jak ji léčit jak tuto situaci řešit. Existují tři skupiny obézních. Jedni se nad sebou zamyslí a poperou se s problémem sami, začnou se hýbat, přemýšlejí nad každým polknutým soustem a docházejí do Poraden řízeného hubnutí, k dietologům nebo do center zdraví a krásy.

Druhou skupinou jsou obézní lidé, kteří si život chtějí ulehčit a tak spolknout tabletku na hubnutí, nalepí si náplast, nechají si operovat žaludek, polykají různé balonky apod. Asi 80% lidem té druhé skupiny se jejich váha přechodně upraví a po nějakém čase naberou vše zpět a navíc další i kilogramy. Nesmíme zapomenout ještě na třetí skupinu a to jsou obézní lidé, kteří sice se sebou mají snahu cosi udělat, ale pokoušejí se o to sami, bez znalostí a zkušeností a hladoví – což je také špatně.

Zjištění stravovacích návyků a změna stravování

Co Vás čeká při návštěvě** poradny řízeného hubnutí? Jednak je to jen příjemné povídání a trochu vážení a měření. Poradce zjistí Vaše **stravovací návyky a na základě těchto poznatků vyhodnotí co děláte špatně a co dobře. Potom Vás krok po kroku naučí co jíst, jak to jíst, kdy jíst a kdy nejíst, vysvětlí Vám fungování metabolismu, nutnost pitného režimu a pokud máte nějaký zdravotní problém, musíte společně pracovat na jeho odstranění.

Ubývání kilogramů a centimetrů při hubnutí

Někteří klienti se podivují nad faktem, že v případě správného dodržování pokynů poradce, nejde ze začátku dolu jejich váha, ale rapidně ubývají centimetry nahromaděné v tukových polštářích. Samozřejmě u lidí s velkou nadváhou jdou následně dolů i** kilogramy**. Je to velmi příjemné, když může člověk pomalu a jistě oblékat menší a menší věci ze svého šatníku až nakonec musí šatník zcela obnovit. Funguje to a výsledky klientů z poraden řízeného hubnutí to jen dokazují.

Kdy začít hubnout?

Bez váhání, vzhledem k Vašemu** zdravotnímu stavu** by každý řekl – ihned. Poradce ale touží po klientovi, který to myslí vážně. Každý člověk má jiné spouštěcí mechanismy rozhodování a pokud jej do hubnutí pouze někdo vmanévruje, přesvědčí nebo mu prostě mu tuto myšlenku vnutí, efekt se nedá předpokládat uspokojivý. Mnoho lidí má „ve své skříni“ schovaného strašáka, který se projevuje používáním rčeních typu – do hrobu má jít tělo zhuntované, jak mám hubnout – když nemám čas, už jsem zkoušela hubnout tolikrát a vždy bez efektu....a bla bla bla.

Do poradny, do salonu zdraví nebo k** dietologovi** jděte až se opravdu rozhodnete, že chcete zase vyběhnout schody bez zadýchání, vyjít kopec aniž by jste byli mokří potem, až nebudete chtít vypadat vedle stejně staré kolegyně o 10 let starší...prostě až se opravdu rozhodnete pro změnu.

Doplňky stravy při léčení špatných stravovacích návyků

Lidé, kteří dlouhodobě zanedbávají svůj zdravotní stav špatnými stravovacími návyky, by si měli uvědomit, že poradce který jim doporučuje doplňky stravy, má na mysli jen jejich dobro. Je samozřejmě nutné hledět i na finanční stránku věci, ovšem pokud je člověk soudný, vymezí si priority kam finanční prostředky vložit a kam ne.

Můžete začít hubnout, vyživit tělo všemi potřebnými minerály, doplnit jídelníček vyváženým složenin bílkovin, sacharidů a ideálně denními doporučenými dávkami vitaminů a minerálů i složkami omezeni chutě na sladké. Dále můžete své tělo očistit od neduhů a toxinů, nečistot - prostě zevnitř a harmonizovat tak Vaši tělesnou schránku před tak náročným úkolem jako je hubnutí – to všechno můžete, ale počítejte s jistým vydáním.

Nebo nemusíte vložit tyto peníze do zdraví, můžete si koupit vstupenku na pivní slavnosti, zajet na zabíjačkové hody, koupit si novou lednici nebo zahradní gril, ale jak dlouho si takový život ještě užijete a i kdyby Vás nesklátila nemoc s obezitou spojená, ke kterým se ještě dostaneme, opravdu si život ve svém obézním těle užíváte?

Nemoce s nadváhou a obezitou spojené

Tuk, který se ukládá v cévách je zužuje a jejich elasticita je omezená. Když je céva ucpaná dokonale, znamená to trombózu, infarkt myokardu, embolii, při nejmenším vysoký tlak. Vaše srdíčko i cévy tedy trpí v první řadě.

Nyní se podíváme na klouby – Vaše váha zatěžuje kyčle, páteř, nohy a hlavně kolena natolik, že se dříve opotřebují, bolí, potřebují operativně vyměnit atd.

Další problémy jsou například dna, nemoc kterou způsobuje zvýšená hladina kyseliny močové, dýchací potíže se projevují v důsledku podkožního tuku, který tlačí na plíce, poruchy spánku, únava a zažívací potíže, pálení žáhy nebo plynatost, zácpa či naopak časté průjmy.

Nemoci kůže také úzce souvisejí s obezitou, kůže která se tře o sebe, vlastně nedýchá, je náchylná na otlačeniny, opruzeniny, potí se a bývá náchylná na různé ekzémy, opary, vyrážky… Také nádorové onemocnění může být vyvoláno změnou v hormonech u žen nebo je tu riziko onemocnění konečníku u mužů.

Sexuální život a nadváha

A co sex? Na ten nejspíš také nemáte mnoho chutí a s přibývajícími kilogramy je stále složitější jeho provozování, nehledě na to, že není ani potřebná fyzička. Obezita je úzce spjata s poruchami erekce nebo neplodností žen.

Vyřešte svůj problém s nadváhou jednou pro vždy, nevyhazujte obří sumy za preparáty, které slibují úbytek váhy bez snahy a bez námahy. Neklamte sami sebe, že takovým způsobem dopřejete svému zdraví za dost. Změňte od základů svůj život, podívejte se vedle sebe na partnera nebo na partnerku, shlédněte kriticky své děti, zdali nejsou mezi svými vrstevníky poněkud obalenější a obraťte na zdravou stravu celou rodinu.

Poradce Vás bude vést krok po kroku, dostanete pokyny a jídelníčky, poradí jak a co nakupovat a za několik týdnů se budete cítit fyzicky i psychicky lépe a zaručeně budete i šťastněji. Přesvědčte se jako stovky lidí před Vámi, že systém funguje a nezapomeňte se na startovní čáře vyfotit aby jste měli vzpomínku na doby „Vašeho temna“ a nedopustily návrat k tomuto stavu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13438 (magazinpodnikani.cz#1731)


Přidat komentář