Encyklopedie a příručky o zdraví

Jsme-li na pochybách a nechceme hned vypadat jako hypochondr a neběhat s každým píchnutím v zádek k lékaři, můžeme se o svém těle, duši i mysli dovědět také spoustu užitečných rad a informací z knih a encyklopedií.

Encyklopedie a zdraví

Co jsou to vlastně** encyklopedie**? Strukturované, zpravidla objemné dílo, které se pokouší zevrubně představit lidské poznání týkající se jednoho, více, anebo všech oborů. Pojmu poprvé užil v 5. století př. n. l. Hippias z Elidy, který jim označoval všeobecné vzdělání.

Může se jednat o knihu, internetový portál. Na rozdíl od slovníku, který přináší pouhou definici hesla, se snaží přiblížit předmět hlouběji a podrobněji. My se přinášíme několik tipů na encyklopedie v knižní podobě, které jsou zaměřené na lidské zdraví. Další knihy vypráví o našem zdraví formou příběhů.

Rodinná encyklopedie medicíny a zdraví

Autor: Maxine Long

Kniha odpovídá srozumitelným způsobem na všechny vaše dotazy . Najdete zde odpověď na všechny otázky ohledně zdraví. Abecedně řazená hesla zahrnují všechny časté, ale i neobvyklé lékařské termíny a zdravotní problémy. Najdete zde popis nemocí, jejich hlavní příznaky a léčebné postupy. K přehlednosti napomáhají navíc křížové odkazy, které vás navedou k dalším heslům, která sek danému tématu vztahují.

Nic Vám netajím

Autor: Lowenthal Wolfe

V této knize odkrývá spisovatel učení profesora Čeng Man-čching tajemství Taiči, dále čínská tělesná cvičení základy péče o zdraví a všechny duchovní aspekty. Tchaj-ti-čchüan, které je dnes ve světě široce rozšířené, je zároveň zdravotním cvičením, meditací v pohybu i bojovým uměním. Kniha W. Lowenthala nás bezprostředním způsobem seznamuje s učením jednoho z největších mistrů Tchaj-ťi-čchüan tohoto století.

Kniha je určena všem, kteří se o toto umění, které profesor Čeng nazýval "klenotem čínské kultury" zajímají, ale také pro zájemce o východní filosofii, různé způsoby práce s tělem a myslí, či prostě pro ty, kteří hledají cestu jak žít v souladu se sebou a s vesmírem.

Uzdrav své tělo

Autor: Louise L. Hay

V tomto nově přepracovaném vydání se s Vámi chce autorka podělit o jeden z důvodů, proč ví, že průběh choroby může být zvrácen prostou změnou našeho myšlení. Učí ostatní lidi, jak se mají léčit, a poznala, že psychické léčení funguje.

Když se choroba vrací znovu a znovu, je to kvůli tomu, že pacient nezměnil své myšlenkové návyky, a proto u něj znovu propukla tatáž nemoc. Pochopila také, že kdybychom mohli změnit svoje myšlení, které nemoc způsobilo, nepotřebovali bychom už další lékařskou pomoc.

Tělo - tvůj nejlepší přítel

Autor: Bourbeau Lise

Autorka se snaží pomoci k pozitivnímu vývoji a životu tak, aby probíhaly v souladu s jeho fyzickým bytím. V první části mluví o vývoji, růstu, duchovních zákonech, lásce a energii a část druhá pojednává o tématech, jako jsou nemoci, strava, smysly, nadváha, sexualita, dech....Po každé kapitole následuje několik cvičení.

Encyklopedie moderního bylinářství A-Ch

Autor: Josef A. Zentrich, Zdeněk Pazdera a kolektiv, Pavel Valíček

První díl rozsáhlé encyklopedie fytoterapie, která je snahou zmapovat současnou situaci v oboru. Můžeme se těšit na další díly pokračující dále od písmenka CH.

Rodinná encyklopedie zdraví Sex

Autor: Kolektiv Rebo Productions

Tento praktický průvodce se zabývá nejen fyzickou stránkou pohlavního života, anatomickými funkcemi, prevencí a léčbou poruch sexuální aktivity či pohlavních chorob, ale také psychologickými aspekty sexuálního partnerství.

Jak naučit dvojčata spát

Autor: Weissbluth Marc

Naučí Vás doslova synchronizovat spánek Vašich dětí, aby usínaly současně a budily se obě přibližně v tentýž čas a aby se doba jejich nepřerušovaného spánku upravila tak, abyste se dokázali vyspat i vy. V knize se dozvíte, kdy je nejlépe s metodou učení spánku začít, a jednoduchý postup popsaný v pěti krocích.

Poukazuje také na zajímavé souvislosti mezi „spánkovým chováním“ dětí počatých umělým oplodněním a rozdíly mezi jednovaječnými a dvojvaječnými dvojčaty. Nechybí ani kapitola o kojení dvojčat a úskalím s tím spojeným. Autor je doktor pediatrie, který se již více než třicet let věnuje poruchám spánku u dětí. Je otcem čtyř synů a žije v Chicagu.

Ochrana zdraví na cestách

Autor: Rastislav Maďar

Dostane se Vám do rukou publikace, jejímž cílem je podat praktické informace o zdravotních nástrahách, které číhají na cestovatele v zahraničí a o způsobech, jak jim předcházet, formou odpovědí na 100 + 1 nejčastějších otázek.

Jak zůstat fit ve stáří

Autor: Adam Roslawski

Tato ojedinělá kniha přináší seniorům rady a informace o tom, jak je důležitý pohyb, jak mohou navzdory svému věku či nemocem bezpečně a šetrně cvičit a sportovat a jak jim pohyb může pomoci při léčbě jejich chronických onemocnění.

Je všeobecně známo, že nedostatek pohybu způsobuje potíže, zejména u lidí hodně starých a nemocných. Nemoc a stáří však s sebou přinášejí obavy, zda si pohybem ještě více neublížíme.

Agorafobie a panická porucha

Autor: Praško J., Vyskočilová J. a kolektiv

Letadla, vlaky, metra, autobusy, dopravní zácpy, výtahy, fronty v samoobsluze, eskalátory a kina jsou místa, z nichž se špatně utíká do bezpečí. Podobně, bez možnosti dovolat se pomoci, se člověk cítí, když je doma sám, nebo když je na nějakém osamělém místě - například v lese. Ve srozumitelně psané příručce se čtenáři dozvědí, jak mohou rozpoznat, zda oni sami nebo jejich příbuzní trpí agorafobií či panickou poruchou a co je jejich příčinou.

Část knihy je věnována popisu nejdůležitějších strategií léčby - práci s katastrofickými myšlenkami a představami, nácviku zklidnění dechu, relaxaci apod. Úspěšnost terapie dokládá řada příběhů osob postižených těmito poruchami, v nichž popisují způsoby, jak se jim tyto potíže podařilo odstranit. Publikace je určena lidem trpícím agorafobií či panickou poruchou, jejich rodinným příslušníkům a pracovníkům pomáhajících profesí.

Alternativní medicína

Autor: Ing. Jiří Janča, CSc.

Komplexní prevence a léčba přírodními prostředky. Ing. J. Janča CSc. doporučuje komplexní způsob léčení a prevence různých onemocnění. V závěru informuje o homeopatických a fytoperapeutických metodách.

Nemoci dýchacích cest, kožní onemocnění, nemoci očí a vady zraku, nemoci pohybového systému, nemoci vnitřní, lymfatický systém, potíže hormonální léčby, potíže krevního oběhu apod.

Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí

Autor: Miroslav Hrabica

Tato kniha Vám nabízí určité impulzy k zamyšlení. Tvrdí, že orgán, v němž se chyby ve výživě i ve výdeji sil dotyčného projeví, určuje žebříček životních hodnot nemocného, jeho charakter i praktické chování.

Vypráví o zdraví, mezilidských vztazích, o bolestech i nadějích člověka. Ať se Vám tato kniha líbí a nechť ještě více posílí dobro, které sídlí ve Vašem srdci a denně z něho k ostatním lidem září.

Chceš být zdravý? S chutí do toho!

Autor: Alexander Svijaš

Tato kniha Vám bude průvodcem a nástrojem k sebe diagnostice příčin vašich nemocí a samostatnému hledání cest k navrácení zdraví. Hlavní úlohu autor vyhrazuje člověku rozumnému, schopnému zhodnotit situaci a majícímu vůli a přání navrátit si ztracené zdraví.

Všichni máme právo rozhodnout se svobodně, včetně práva ničit si své zdraví nejrůznějšími možnými způsoby. Jestliže se rozhodnete takto, i tak Vám tato kniha pomůže pochopit, kde a jak nejvíce škodíte svému tělu.

Kuchařka pro zdraví

Autor: Barbara Rowe; Lisa Davis

Co se Vám vybaví, když někdo řekne civilizační nemoci? Nemoci jako cukrovka, artritida, obezita, lupénka, Alzheimerova nemoc, roztroušená skleróza, nemoci srdce, rakovina? Pokud Vám záleží na Vašem zdraví, zkuste se na chvíli zastavit a odpočívat, třeba s touto knihou.

Dobré rady pro naše zdraví

Autor: Gabriel Richard

Je večer a dítě rozbolelo ouško. Nepříjemně se ozval zub. Zadřeli jsme si třísku a ranka se zanítila. Rýmou ucpaný nos nám nedovolí spát. Bolí nás záda. Něco těžkého jsme snědli a žaludek se bouří… Přehledný rádce pro každého, kdo dbá o své zdraví, ale ještě něco navíc — sami můžete aktivně přistoupit k možnostem…

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12648 (magazinpodnikani.cz#107)


Přidat komentář