Dezinfekční přípravky a pomůcky

Čistota je půl zdraví, toto jsme slýchávali už od našeho útlého dětství. Pomocí jakékoliv dezinfekce, nebo dezinfekčních pomůcek dodáváme našemu okolí a nám samotných dokonalou ochranu.

Hlavním důvodem dezinfekce

je, že se velmi dobře chráníte před různými viry a bakteriemi. Proto bychom neměli na tuto skutečnost nikdy zapomínat a chránit sebe i své blízké či okolí. Pokud se budete řídit veškerými zásadami správného užívání desinfekčních prostředků, předejdete nechtěným nemocím.

Co je dezinfekce

Dezinfekce je zničení všech virů a mikroorganismů v daném prostředí. Tyto dezinfekční opatření se člení:

  • Fyzikální
  • Chemické
  • Kombinované
  • Profylaktické, preventivní
  • Represivní, ohnisková

Výběr veškeré dezinfekce je velmi důležité s ohledem na jeho použití, druhy virů a bakterií. Jsou velmi důležité tyto zásady:

  • Výběr s ohledem na citlivost jednotlivých mikroorganismů.
  • Na volbě účinku dezinfekce.
  • Důležitým rozhodnutím jsou také vlivy teploty a pH.
  • Velmi důležité je, aby nebyl alergizovaný a velmi dobře působil na celý povrch.
  • Důležitým faktorem je také, aby byla ekonomicky výhodná.

Nejvíce se používají desinfekce v těchto odvětvích

Lékařství - dezinfekce a čištění nástrojů, ale také na kůži, rány, sliznice, plochy a celkově k udržení dokonalé hygieny.

Průmyslové odvětví – kde se odstraňují všechny možné houby, plísně, řasy, pachy a nečistoty.

Domácnosti – zde je velmi výhodná dezinfekce v mnoha směrech využití.

Zemědělství a potravinářství – ničení veškerých virů, parazitů, plísní jak v potravinářství, tak k dokonalé hygieně zvířat.

Druhy dezinfekčních prostředků v domácnosti

Je spousta možností, jako jsou například dezinfekce na plochy a pokožku. Jsou ve formě různých přípravků a pomůcek. Jejich účinnost je nepostradatelná v každé domácnosti. Jsou děleny na bázi chlóru a bez chlóru. Vyrábějí se jako mýdla, spreje, práškové a roztok. Které ve většině případů v našich domácnostech využíváme.

Dezinfekční prostředky do koupelny a WC

Každý z nás si už ani neumí představit, aby jeho koupelna a WC nebyli v dokonalém pořádku a čistotě. Prosto jsou na našem trhu neuvěřitelné možnosti různé velmi kvalitní dezinfekce, které dodají koupelně a WC dokonalou čistotu. Jaké jsou možnosti:

SATURN BADEX – dezinfekční prostředek je velmi účinný na vany, umyvadla, WC, nábytek, nádobí a hračky. Má dokonalé bělící, dezinfekční a čistící účinky a je vyroben na bázi chlóru.

BANOX -  dezinfekční prostředek má zelenou barvu a je velmi účinný na všechny povrchy jako třeba kuchyní a koupelen. Nepoškozuje žádné povrchy.

Savo WC – je spousta druhů Sava. Jejich účinky jsou nepřekonatelné. Savo WC je ideálním prostředkem k odstranění kamene, ale také dokonalé čistotě v koupelnách i na WC.

Deskalen Action – kvalitní dezinfekční prostředek na vany, WC, kachličky a podobně. Odstraňuje velmi dobře i starší zašlou špínu, rez i vodní kámen.

Krystal WC – tento prostředek má silné čistící dezinfekční účinky na vodní kámen, ale lze ho také použít na koupelny.

Dezinfekční prostředky do kuchyně

SANAN klasik – velmi spolehlivý na ničení veškerých bakterií, virů, hub a řas. Je vhodný na velmi silnou mastnotu, špínu a skvrny. Je také vhodný na čištění a bělení prádla.

PULIRAPID DESINFETTANTE – používá se jako velmi kvalitní dezinfekce na všechny omyvatelné povrchy v koupelnách, kuchyní, na dveře, vnitřky ledniček, kuchyňské plochy, kráječe, nože a mnoho dalších předmětů.

Sanytol Kuchyně – je bez chlóru a je velmi dezinfekční. Má také velmi dokonale silné odmašťovací účinky, zabraňuje množení se bakterií, virů, mikrobů a mnoho dalšího. Je velmi oblíbeným prostředkem v domácnosti.

DEZISAN- přípravek velmi účinný do myček na různé kuchyňské roboty, odšťavňovače, kuchyňské dřezy a desky. Tato dezinfekce je ideálním pomocníkem pro dokonalou čistotu v kuchyni.

CLEAMEN 240 – používá se na veškeré spáleniny a silné mastnoty.

Dezinfekční prostředky na ruce

CHIRODEM – přípravek je určen hlavně pro dezinfekci rukou. Má baktericidní, mykobaktericidní a mnoho dalších účinků.

KOSMETICKÝ UBROUSEK S ANTIBAKTERIÁLNÍ SLOŽKOU NANOSILVER – tyto ubrousky jsou nepostradatelnými pro každého z nás. Pomocí přídavku stříbra, vám zajistí dokonalý servis, před jakoukoliv nákazou, jako je žloutenka a podobně. Proto je velmi vhodný také při kontaktu držadel v hromadné dopravě a podobně.

STERILLIUM MED – tato dezinfekce je na bázi etanolu. Je velmi příjemná, dezinfekční a se zvláčňujícím účinkem. Velmi vhodné pro citlivou pokožku, má okamžitý účinek a je dlouho přetrvávající.

Vlhčená dezinfekční utěrka DESMED – Je určená pro rychlou desinfekci, jako jsou různé držáky, WC sedátka, zábradlí, v kosmetických salónech a třeba i v posilovnách. Účinně vás ochrání před všemi možnými bakteriemi a viry.

LAVOSEPT gel – vysoce účinný jako ochrana s dezinfekčními přísadami, dodá rukám dokonalou potřebnou ochranu před různými viry a bakteriemi.

Dezinfekční prostředky pro malé děti

JODISOL – je vhodný na jakékoliv kožní poranění, jako je třeba odstranění klíšťat a podobně. Velmi oblíbený je také v lékařství. Kvalitní dezinfekce, ale také nepostradatelný pomocník na pokožku ve všech domácnostech.

DEZISAN Profi – tento dezinfekční prostředek je vhodný na dětská pískoviště. Díky této dezinfekci budete mít 100 % jistotu, že si vaše dítko bude hrát v dokonale čistém pískovišti. DEZISAN klasik je také velmi vhodný do všech domácností na povrchové mytí a odstraňování pachů.

PRESEPT,  MEDICARINE a SEKUSEPT PLUS – tyto druhy jsou velmi účinné pro dětské hračky, dudlíky, láhve a všech dětských pomůcek. Je však velmi důležité vždy dodržovat ředění a dobu trvání působnosti těchto dezinfekčních prostředků.

Mio Fresh, Bambino Mio Dezinfekční gel na ruce – tyto dezinfekční přípravky jsou velmi vhodné pro dokonalý komfort před všemi bakteriemi. Jsou skvělým řešením nejen pro miminka, ale také pro maminky, třeba při přebalování.

Betadine roztok – ničí mnoho choroboplodných zárodků, je velmi vhodný k dezinfekci pokožky a sliznic.

Dezinfekční prostředky na erotické pomůcky

Dezinfekce pro erotické hračky – jeden z dezinfekčních prostředků, který je sice hořlavý, ale velmi dobře dezinfikuje ruce, erotické pomůcky z plastů, gumy, latexu i kovu. Zabraňuje tak jakékoliv nežádoucí infekci. Dalšími podobnými druhy jsou třeba HOT Dezinfekční a Toy Joy Dezinfekční ve formě sprejů.

Dezinfekční prostředky na podlahy a větší plochy

CANDEGGINA – má silné mycí, bělící a dezinfekční účinky, které se hodí na plošné čištění. Jsou to například podlahy, nábytek, plastické hmoty a mnoho dalšího využití.

CIT – je vysoce a nepostradatelně účinný dezinfekční prostředek na velmi znečištěné plochy, podlahy a dlažbu.

INPOSAN SANI 400 – baktericidní prostředek na kvalitní očištění podlah, skladů, WC a mnoho dalších větších ploch.

UNIVERSAL – dezinfekční prostředek na plovoucí podlahy, dlažbu, lino, ale také dřevěnou podlahu.

Dezinfekční potřeby

Dezinfekční rohož – pokud pěstuje domácí zvířata, je tato rohož nepostradatelným pomocníkem. Zaručuje dostatečnou ochranu, před roznášením mikrobů a mikroorganismů mimo určená místa.

ECOLASTIC STANDARD – je potah na matrace, který odvádí vlhko a velmi dobře chrání tělo před nežádoucími mikroorganismy.

Nikdy bychom neměli zapomínat na správnou a tolik potřebnou hygienu spojenou s dezinfekcí. Předejdete tak mnoha nepříjemným nemocem jako jsou chřipka, žloutenka, před různými plísněmi a také viru HIV. Pokud se naučíme s těmito prostředky žít a brát je jako součást života, dosáhneme dokonalé harmonie v životě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12683 (magazinpodnikani.cz#158)


Přidat komentář