Čínská a tibetská medicína

Nepomáhají vám léky, cítíte se unavení a stále ve stresu. Tzv. západní medicína si s tím ne vždy umí poradit. Naopak na východní metodiky stále více lidí pěje samou chválu. Zkuste ji i vy.

Jsou ale tací, kteří těmto východním filosofiím příliš nevěří. Čínská či jiná metodika totiž nevyužívá chemických prostředků, ale přírodních, což u spousty lidí budí nedůvěru, protože si myslí, že přírodní produkty nemají takovou sílu, jak ty chemické. To ale může být velká mýlka. Je pravda, že tableta může rychle zacílit na danou bolest, ale už do sebe vpravujete něco cizího, něco co ve vás zanechá určitý odpadní materiál, se kterým si tělo již neporadí. Za pár měsíců či let se toto může negativně odrazit na vašem zdraví. Vezměme si jednoduchý příklad týkající se antikoncepce. Jedná se o tablety, které nějak naruší přirozený chod ženského těla. Po několika letech, kdy tyto tablety ženy berou, se poté diví, že nemohou otěhotnět, když se tedy rozhodnou nemít dítě. Najednou do sebe začnou vpravovat jiné chemické látky, aby svému tělu převrátily rytmus. Východní, též někdy nazývané alternativní metodiky, sice nemají v této sféře podobnou metodu, v jiných léčebných sférách ale západní medicíně mohou konkurovat. Ačkoli produkty alternativní medicíny nejsou tak silné, tělo je zase** lépe přijme a snadno se napraví**. A ve výsledku je k vašemu tělu taková metodika šetrnější. Proto se vyplatí, poznat tyto medicíny blíže.

Čínská medicína

Stále více populární typ medicíny zažívá boom i u nás. Nemusíte nutně navštívit rodilého Číňana, abyste vyzkoušeli tento typ medicíny. Dnes se i Češi učí poznávat čínskou medicínu a je u nás spousta odborníků, kteří vám poskytnou stejně kvalitní služby. Jejich edukace v tomto směru poukazuje na to, že o tento systém je stále větší zájem. Poznejte ji blíže.

Čínská medicína - metodika

Tento systém se zabývá běžnými problémy našeho života. Otázkami zdraví, nemocí, pracuje s naší energií, analyzuje náš životní styl a jeho filosofií je udržení těla v rovnováze. Zárukou úspěchu je mnohaletá tradice, která má kořeny již ve staré Číně. Zde si tehdejší terapeuti uvědomili, že nemocné tělo nelze kurýrovat jedno jako druhé stejnou metodikou, ale ke každému organismu se musí přistupovat individuálně. Léčebné postupy nevyužívají chemických preparátů, ale** bylinných směsí**. Právě tyto přírodní prvky dají vaše tělo do rovnováhy nenásilně. Možná to trvá pomaleji, ale zase tento postup má trvalejší následky, takže se s nemocí už do konce života nemusíte setkat.

Čínská metodika – akupunktura

Tuto metodiku také nemůžeme opomenout, protože z čínské medicíny je využívána i v jiných odvětvích. Využijí ji i ti, kteří se věnují západní medicíně, maséři či jiní terapeuti. Akupunktura využívá jehliček, které se napíchnou na energetické body. Zásahy jehličkou nebolí, protože se jedná o tenké jehly. Tento způsob je intenzivnější než stlačování energetických bodů pouhými prsty. Díky vniknutí do podkoží dokážou jehličky daleko více ovlivnit a napravit energetické dráhy, díky jejichž správné funkci funguje i naše tělo. Mezi další metodiky čínské medicíny patří i speciální masáže, užívání speciálních přírodních medicínských produktů, které dostanou vaše tělo do rovnováhy. Součástí terapií bývá i seznámení s určitým životním stylem, které má vaše tělo dostat do rovnováhy. S tím souvisí i speciální čchikung, které vám též pomůže ke zdraví.

Tibetská medicína

Východní filosofie si jsou podobné, stejně tedy i medicíny. Tibetská forma léčení má tedy mnoho společného i s tou čínskou, proto se jí rovněž říká alternativní. Stejně tak si dokáže poradit i s dlouhotrvajícími potížemi, na které západní medicína nestačí. Tibetská medicína pracuje nejen s odstraňováním problémů. Snaží se odhalit již zárodky a předcházet tak problémům, které vám později komplikují život. Rovněž se uvádí tělo a mysl do rovnováhy, odstraňuje blokace.

Východní a západní medicína – rozdíly

Jak již bylo zmíněno, západní medicína využívá medikamentů, které obsahují chemii. I když vám lék rychle pomůže od bolesti, může ve vás zanechat zbytkový materiál, který se negativně projeví později. Nemusí se nutně jednat o závažné choroby.  Spíše tento jev můžeme přirovnat k závislosti. Pokud si tělo zvykne na přísun určitých látek, které mu pomáhají od problémů, chce více a více. Jakmile se tělu pak těchto látek nedostává, není schopné být v přirozené rovnováze. Pokud se dostaneme dále, tak v západní medicíně se využívá invazivních zákroků, tedy operací. Východní metodiky tyto praktiky příliš nevyužívají, i když v učení obsažené jsou. Zásadou ale je, že do těla by se do těla nemělo zasahovat více, než je nezbytné, což západní lékařství nedodržuje. V podstatě západní forma je agresivnější a ne vždy je to dobře pro naše zdraví.

Východní medicína – práce s biorytmem

Základ těchto alternativních medicín pracuje s naším biorytmem. O co se jedná? O stav, ve kterém se nachází naše tělo dne. Musíme si uvědomovat, že v určitých intervalech je naše tělo aktivnější, dokáže přijímat změny apod. Je to dáno aktivitou jednotlivých orgánů. Jak náš biorytmus funguje?

Od 23 hodiny do 1 hodiny ranní nejvíce pracuje náš žlučník. Proto u lidí s  těmito problémy dochází i k nočnímu buzení a problémy se spavostí. Od 1 hodiny do 3 hodiny ranní jsou aktivní játra. V této fázi nastává také útlum, protože se nejméně okysličuje mozek. Není radno také příliš jíst nebo pít alkohol, kouřit nebo užívat drogy, protože s tím si v tuto dobu tělo špatně poradí a druhý den vám nebude dobře. Od 3 hodiny do 5 hodiny jsou na vrcholu činnosti plíce, takže pokud máte dýchací problémy, tak se můžete v tuto dobu budit. Od 5 hodiny do 7 hodiny je v činnosti tlusté střevo, proto je v této dobré se vyprázdnit. Cítíte se přes den rozlámání a unavení? Možná během této se rychle a ve spěchu probouzíte. Dělejte to pomalu, napijte se vlažných tekutin a dopřejte si střídmou snídani. Od 7 hodiny do 9 hodiny je aktivní žaludek. Vyhýbejte se těžkým a smaženým jídlům, aby se propláchlo tenké střevo a mohlo později dobře zpracovat potravu. Také je dobré být v teple, nedoporučuje se tedy studená sprcha či koupel. Od 9 hodiny do 11 hodiny vrcholí práce slinivky břišní a sleziny. Pokud milujete sladké, můžete si zamlsat nyní, protože se dobře zpracuje a neohrozí vaši linii. Vyhýbejte se fyzické námaze, místo toho rozproudíte své mozkové závity, protože se nacházíte na mentálním vrcholu.

Od 11 hodiny do 13 hodiny je aktivní srdce, proto jej nezatěžujte přílišným množstvím jídla či kávou. Přichází i fyzický či duševní útlum, proto je dobré dát si pohov a třeba se i prospat. Od 13 hodiny do 15 hodiny je aktivní tenké střevo a tudíž je čas na oběd, protože vám nebude těžko (pokud tedy dodržíte rytmus stravování, kdy snídáte mezi 7 hodinou a 9 hodinou ranní). Nemáte rádi zubní vyšetření? Objednejte se na tuto dobu, protože zuby nejsou tak citlivé. Od 15 hodiny do 17 hodiny pracuje močový měchýř, proto jej nezatěžujte abnormálním přísunem pití. Raději se najezte. Od 17 hodiny do 19 hodiny jsou aktivní ledviny, proto se vyvarujte přílišnému množství kávy, silným čajům, alkoholu, soli, tukům či cukrům. Od 19 hodiny do 21 hodiny se do činnosti dostává obal srdce a krev. Navíc mozek dobře vstřebává informace, proto je dobré navštívit divadlo nebo se učit. Od 21 hodiny do 23 hodiny se tělo připravuje na spánek a chce klid, proto je dobré již jen odpočívat.

Vyzkoušejte alternativní medicínu. Nemá vedlejší účinky, tudíž to není risk. Navíc vás může ohromit svými účinky, které mají efekt do konce života.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14297 (magazinpodnikani.cz#3274)


Přidat komentář