Potřeby studenta - notebook, knihy..

Potřeby studenta se neustále mění z ohledem na dobu, ve které se studuje. Každý student potřebuje pro studium jiné pomůcky. Hodně záleží také na tom, jaký obor či školu studuje.

Chodit do školy je právo každého z nás. Školní potřeby se během let ve škole velmi mění. Změnu ve školních potřebách zaznamenal každý z nás. Když chodili do školy naše prababičky a babičky, potřebovali daleko méně potřeb, než my a než potřebují například naše děti.

Školní potřeby pro základní školu

Školní potřeby pro žáka základní školy se v posledních letech velmi změnily. Děti potřebují kromě sešitů, per, tužek, pravítek, pastelek a aktovky také jiné věci. Samozřejmostí je, že má každý žák kalkulačku a doma musí mít také internet.

Máte-li na základní škole dítě a nepřestáváte se jistě divit tomu, jak se nároky školy na pomůcky a potřeby našich dětí zvedají. Nemá-li dítě doma počítač s internetem, je to nepřekonatelná překážka k tomu, aby mohlo vytvářet do školy různé projekty.

Každý den nosí děti na základní škole aktovku, která je mnohokrát těžší, než byla ta naše. Přitom když jsme chodili na základní školu my, což může být již pěkná řádka let, je pro nás jejich aktovka neskutečně těžká.

Školní potřeby pro střední a vysokou školu

Nároky na těchto školách jsou zcela jiné. Již tak moc nezáleží na tom, má-li Vaše dítě doma k dispozici počítač. Je nutné, aby mělo vlastní notebook. Máte-li "dítě" v tomto věku, je to o moc těžší. Děvčata počítají s tím, že jejich pomůcky budou také sladěny barevně a v nejlepším případě, když na nich budou jejich oblíbené obrázky či nápisy. Klukům jde zase o kvalitní technickou vybavenost takových pomůcek.

Základní věcí, kterou je potřeba v tomto věku ve škole mít je obstarat svým dětem vlastní** notebook**. Ve stejném barvě je potřeba sladit také nejlépe ostatní věci, jako jsou brašny do školy, popřípadě příslušenství k notebookům apod.

Jaké školní potřeby děti potřebují?

  • Aktovka
  • Notebook
  • Pouzdro
  • Sešity
  • Obaly
  • Psací a kreslící potřeby, gumy
  • Pravítka, úhloměry
  • Knihy
  • Cvičební úbor

Toto jsou základní potřeby, které by neměly v žádném případě chybět. Pokud máte dceru, potřebuje mít navíc vše krásně barevně sladěno a nejen to, použité materiály musí být pouze kvalitní a pokud možno také značkové. I když takové požadavky dnes již nejsou cizí ani chlapcům. Uvažujete-li, že dáte Vaše děti na studium střední či vysoké školy, je potřeba začít šetřit již nyní. A to budete velmi rádi, pokud našetříte potřebnou sumu peněz.

Investice do vzdělání

Tato studia velmi finančně zatíží Váš rodinný rozpočet, ale to by v žádném případě nemělo nikoho z Vás od tohoto kroku odradit. Do čeho investovat více, než právě do vzdělání svých dětí? Vzdělání je ta nejrozumnější investice vůbec. Vaše děti by však měly také přiložit ruku k dílu a zařídit si nějakou vhodnou formu brigády aby mohly přispět na své vzdělání také nějakou tou korunkou.

Knihy a studijní materiály

Na některých školách se hradí všechny knihy a studijní materiály a na jiných ne. Na některých školách budete hradit pouze pracovní sešity. Vše bude záležet pouze na tom, kterou ze škol bude Vaše dítě navštěvovat.

Studijní materiály nejsou zrovna levnou záležitostí. Je zde možnost, že si některé učebnice bude muset obstarat Vaše dítě samo. Není to nic neobvyklého. Ba naopak, v současné době to je již běžná praxe.

Studijní materiály jsou dosti drahé a jejich shánění je mnohdy nadlidský výkon, ale je potřeba vytrvat a vyzkoušet veškeré možnosti obstarání těchto knih, neboť i na tom závisí studijní předpoklady Vašich dětí.

Kolik Vás bude vzdělání dětí stát?

Tak tuto otázku bychom raději nikdo z nás neřešil. Moderní studium, zejména na vysokých školách, souvisí s vlastním notebookem, který by měl být pokud možno "nejlepší značky a nejkvalitnější a nejvýkonnější a hlavně měl by mít tu správnou barvu, neboť černá již dávno vyšla z módy", takhle budou uvažovat Vaše děti, tak se na to připravte. Takový notebook vás vyjde nejméně na 15.000,-Kč. A to ještě musíte pořídit doplňky, jakými jsou taška na notebook, dalších 1.000,-Kč a více, myška pro snadnější obsluhu, podložku pod ni, no a to máme dalších pár stoveček. To již máme dohromady něco okolo 17.000,-Kč. A to jsme pouze na začátku a tím je notebook.

Připočteme-li k této částce ještě potřebná vydání za sešity a ostatní papírnické potřeby, dostaneme se na částku zhruba 19.000,-Kč a to se držíme při zemi. No a to nás ještě čekají knížky a pracovní sešity.

A to v těchto penězích není ještě započtena částka na cestovné. Pokud zrovna nemáte to štěstí, že škola, kterou Vaše dítě studuje, stojí v blízkosti Vašeho bydliště. A pokud ne, musíte počítat mnohdy i s alternativou bydlení Vašeho dítěte mimo domov.

Nechte výběr studia na svých dětech

V dnešní době je studium zcela normální a běžná záležitost. Kdysi v dávné době se studovat mo mohlo a také proto je dětí na studiích stále více. Všichni rodiče dnes počítají s tím, že jejich potomek půjde studovat. Je to kvalitní start do života a zároveň jistota, že v budoucnu najde Váš potomek snadné uplatnění v zaměstnání.  I když dnes již není zase tak důležité mít to nejvyšší možné vzdělání, ale hlavní je mít štěstí na dobrou práci.

Největší radostí každého člověka je, najít práci, která ho zároveň velmi baví a naplňuje. Podaří se to jen málokomu, ale když se to podaří, je to ta nejúžasnější věc, která se Vám může stát.

Je proto velmi důležité nechat svého potomka, aby si vybral svou budoucnost sám. Nejlepší je zlatá střední cesta, čímž může být například možnost vybrat si gymnázium, aby bylo možno popřemýšlet, co dál. Nikdy by neměla hrát ve výběru školy roli finanční stránka.

Peníze jsou sice důležité pro život, ale důležité také je, aby Vaše dítě bylo ve svém životě spokojeno, a obnáší-li to, že bude potřeba více šetřit, není to zase takový problém. Máte-li tedy doma slečnu nebo chlapce, kterou chcete podpořit v možnosti studií, šetřete. Je to to nejdůležitější, co pro ni můžete udělat. Vaše dítko bude potřebovat na studiích spoustu peněz na pomůcky, knihy a hlavně také na své oblečení, obuv a v neposlední řadě také na dopravu, která se stále zdražuje a komplikuje nám všem život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12739 (magazinpodnikani.cz#238)


Přidat komentář