Nejlepší dárek k promocím

Promoce je důležitým mezníkem v životě každého z nás.Pokud někdo ve Vašem okolí absolvoval Vysokou školu, nastala chvíle, kdy se rozhodujete, co k promoci darovat.Jisté ale je, že promoce si zaslouží důstojný a seriozní dárek.

Promoce - slavnostní udělování titulů

Promoce je slavnostní obřad** udělování akademických titulů** nebo vědeckých titulů jednotlivým osobám, který následuje po řádném formálním ukončení vysokoškolského studia.Promoce je slavnostní společenskou událostí veřejné povahy, které se zúčastní na jedné straně ti lidé, kterým je titul udělován a kteří mají být promováni, na druhé straně pověřený promotor (obvykle profesor), který promoci zahajuje a předává studentům diplomy, dále rektor nebo prorektor, děkan a** pedel** příslušné vysoké školy resp. fakulty a konečně veřejnost - zpravidla příbuzní a známí promovaných osob. Po projevech rektora a děkana promotor přečte promoční slib a studenti se k němu přihlašují, například latinským SPONDEO AC POLLICEOR (v překladu "Zavazuji se a slibuji").

Promoce se odehrávají v nejhonosnějších sálech univerzit, v prostorách, které mají pro příslušnou vysokou školu historický význam.

Dle společenské etikety je nejvhodnějším vyjádřením blahopřání při takovéto příležitosti darovat květiny. Vše ostatní by mělo přijít až při slavnostním obědě, který se hodí uspořádat. Ale dary by neměly být nijak zvlášť okázalé.

Jedním z nejkrásnějších dárků k promoci, který můžete darovat, je přání štěstí a úspěchu.

Jak je již zmiňováno výše, dárky by se měly předávat na slavnostním místě a nejen někde venku mezi řečí, nebo mezi dveřmi nějaké hospody. Velmi vhodným místem je slavnostní oběd, nebo večeře uspořádaná v nějaké luxusní restauraci či oblíbeném podniku, který absolvent rád navštěvuje ve svém volném čase. Slavnostní posezení můžete také uspořádat u Vás doma, dovolují-li Vám to dispozice Vašeho domova, neboť taková oslava si žádá pozvat všechny blízké osoby absolventa.. Tam je atmosféra zcela jiná. Je slavnostní a přesně taková, jakou si daná situace vyžaduje.

Jaký je vhodný dárek k promocím?

Co ale darovat člověku, který promoval? Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Každému se zavděčíte něčím jiným. Nejlepší bude, darujete-li dárkovou poukázku, díky které si může oslavenec vybrat svůj dárek sám.

Druhů dárkových poukázek je v dnešní době nepřeberné množství. Různé obchody, restaurace, rekreační zařízení, hotely a jiné se předhánějí ve svých nabídkách. A umožňují tak obdarovávaným osobám zažít neskutečné zážitky, které na dlouhou dobu zůstanou v jejich paměti. A to je účel dárkových poukazů. Obdarovat blízkého člověka něčím, co si opravdu užije.

Můžete darovat  poukázky:

  • neskutečných zážitků (adrenalinové sporty-tandemový seskok padákem, bungee jumping, vyhlídkové lety atd.)
  • relaxační pobyty (lázně, masáže, vyjížďky na koních atd.)
  • nákup oblečení
  • sportovního náčiní
  • dovolená v zahraničí dle vlastního výběru (tyto poukazy jsou limitovány cenou, nebo obdobím)
  • dovolená v tuzemsku (tyto poukazy jsou limitovány cenou, nebo obdobím)
  • možnost vyzkoušet si něco, o čem již dlouho oslavenec sní (jízdu drahým automobilem, den na jachtě atd.)

Všechny tyto poukázky mají výhodu svobodné volby toho, kterého obdarováváme. Absolvent sám si vybere, jakou formou bude svůj poukaz realizovat a co si za něj vybere.

Jedním z dárků může také být** profesionální natočení celé promoce** na DVD, čímž vznikne originální vzpomínka, kterou můžete vzhlédnout i jindy a připomenout si tak tuto slavnostní příležitost. Spolu s tím je možno také pořídit pár fotografií a popřípadě jednu z nich nechat odborně zarámovat.

K této jedinečné slavnostní chvíli můžete věnovat také nějakou** dražší lahvinku whiskey**, nebo sektu. Třeba z nějaké limitované edice spolu se skleničkami. Tyto láhve slavnostního alkoholu nejsou levnou záležitostí, jak si mnoho lidí myslí. Někteří si také myslí, že není vhodné kupovat alkohol. Není tomu tak, neboť při posezení s někým blízkým u takovéto lahvinky si člověk může vychutnat tu radost z ukončeného studia a také pohovořit o budoucnosti. Je samozřejmě nutné, pouvažovat, je-li to dárek vhodný, nehodí se pro každého. Jejich cena se může pohybovat okolo 2.000,-Kč.

Také je vhodné opatřit k této slavnostní příležitosti nějaké dražší značkové pero, na které můžete nechat vepsat něco na památku. Jsem přesvědčená, že takovéto reprezentativní a luxusní pero určitě potěší. Cena toho pera se může vyšplhat až k ceně 1.000,-Kč i více.

K promoci můžete také koupit** šperk** ( prsten, řetízek,náramek či hodinky), kterým rozhodně nic nezkazíte. A také jej můžete nechat opatřit vyrytým přáním. Šperk vydrží spoustu let je to velmi vkusný dárek.

Ať už k promoci vyberete dárek levný či drahý, nezáleží na tom. Nejdůležitější stejně je, že jste si dali tu námahu a vybrali dárek pro osobu, na které Vám záleží. A jsem si jistá, že ani člověku, který právě odpromoval nebude záležet na tom, kolik dárek pro něj stál.

Nevhodné dárky k promocím

Mezi doslova nevhodné dárky k promocím se řadí peníze. Darovat peníze k promoci není vůbec vhodné. Vypovídají o Vás, že darovaný člověk Vám nestojí ani za to, aby jste se trochu zamysleli nad jeho touhami a potřebami a lámali si hlavu nad tím, čím ho chcete obdarovat. Promoce je přece výjimečný okamžik a ten si zaslouží výjimečný dárek. Peníze obdarovaný utratí zejména za něco nepodstatného a potom mu nezůstane v souvislosti s tím, že jste mu darovali peníze žádná vzpomínka. Darujete-li ale konkrétní věc, tak si ji oslavenec automaticky spojí s promocí a kdykoliv se na Váš dárek v budoucnosti podívá, tak si vzpomene na ten svůj významný den!

Můžete namítnout, že také dárkový poukaz je podobného charakteru jako peníze, ale není tomu tak. Dárkový poukaz jste vybrali oslavenci sami a dalo Vám námahu vymyslet, co by si tak asi oslavenec mohl nejvíc přát. Proto nemůžete srovnávat peníze a dárkové poukazy. Ovšem, něco jiného je, darují-li rodiče svým dětem k tak významnému okamžiku například stavební spoření či vkladní knížku, na níž jim dlouhá léta spořili.

Toto je dárek také významný v tom, že rodiče dávají svým dětem možnost postavit se po promoci na své vlastní nohy, jako pořídit si například  vlastní bydlení. Protože Promoce je významná událost v životě kohokoli z nás a naznačuje, že si oslavenec musí v budoucnu najít práci a osamostatnit se, pokud tak již neučinil dříve.

Když promují maminky a tatínci

Neboť Promoce není dnes již otázkou pouze mladých lidí, ale také dospělí studují vysoké školy při svých zaměstnáních, aby zvýšili svou kvalifikaci, neboť dnešní doba si to žádá. Pro jisté obory již nestačí mít pouze maturitu, nýbrž vysokoškolský titul. A tak si maminky a tatínkové při svých zaměstnáních a starostech o rodinu ještě doma plní domácí úkoly. A proto tyto vysokoškoláky, kteří odpromují je nejkrásnějším dárkem k jejich titulu obdiv jejich rodin a také jejich diplom.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12638 (magazinpodnikani.cz#92)


Diskuze a zkušenosti

gabka | 14.01.2011 11:22
pero s popisem dokážete mi poradit kde by se takové pero s popisem dalo sehnat? marně už pátrám několik dnů na internetu a na nic jsem nenarazila.

Martin | 23.06.2012 17:46
Re: Nejlepší dárek k promocím Souhlasím, že vhodným dárkem je pero. Nejsem si však jistý zmíněnou částkou, jelikož kvalitní pero do 1.000 Kč, kterým si někdo bude celý život připomínat promoce, moc neseženete. Zkuste Parker, ale počítejte s částkama od 3 tis. aby to stálo za to. Slušnější pera má Waterman nebo Graf von Faber-Castell. Pokud tomu chcete přidat i kvalitnější materiály jako stříbro a pod. podívejte se po značce Otto Hutt, která začíná už od 2 tis.

Andrej | 12.07.2012 09:05
Re: Nejlepší dárek k promocím Já jsem nejvíce spokojený s Parkerem. Jinak za promoce by mne potěšily třeba hodinky Tissot, Longines nebo Breitling ;-)

Milan | 20.11.2012 16:24
Re: Nejlepší dárek k promocím Tak po přečtení tohoto článku jsem zjistil, že jsem to asi trochu nezvládl. Jak měla promoci neteř, tak sem ji dal láhev rumu Božkov, zrovna měli v Kaufu slevu. Dívala se nějak divně.

Lukáš | 25.12.2013 15:22
Re: Nejlepší dárek k promocím Nejlepšímu příteli jsem věnoval k promoci hodinky citizen v hodnotě přesahující 15 tis.korun a vím, že vydrží celý život. Jde pak o to, jakou finanční částku můžete věnovat a o jak vzácného člověka jde, protože nejde o cenu,ale hlavně o potěšení, což splní klidně i plnící nebo propisovací pero Parker v hodnotě do 2 tisíc s doplňky 23 karátového zlata v dřevěné krabičce s věnováním....

Které je nejlepší pero? | 16.06.2015 10:07
Re: Nejlepší dárek k promocím Můžete doporučit firmu, kde poradí s výběrem luxusního pera?

Moni | 12.07.2016 10:36
Vůbec nezavrhuji darovat peníze. Mělo by se ale spojit i s věcným dárkem na památku! Myslím, že hodně absolventů je právě bez financí a přijdou nadmíru vhod....


Přidat komentář