Kurzy manikúry a pedikúry - Zlín

Pokud přemýšlíte nad tím, že se přihlásíte do rekvalifikačního kurzu, co takhle vyzkoušet manikúru či pedikúru? Nebo již pracujete v oboru manikúra či pedikúra a chcete si doplnit vzdělání, naučit se něco nového?

Najít si práci, to bohužel v dnešní době není zrovna snadné. Vhodným řešením by mohla být rekvalifikace. Rekvalifikační kurzy, které jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, umožňují získat osvědčení pro výkon dané profese. Pokud máte rád(a) péči o nehty, ruce či nohy, mohl by vás zaujmout rekvalifikační kurz v oboru pedikúra nebo manikúra. Pracujete-li v oboru pedikúra či manikúra, i vy se můžete dále vzdělávat, neboť existují vzdělávací a školící kurzy v těchto oborech.

Rekvalifikační kurz pedikúry ve Zlíně

Rekvalifikační kurz pedikúra je určen osobám starším 18 let se středoškolským nebo základním vzděláním. Pro absolvování kurzu je nutné mít čistý trestní rejstřík a platné potvrzení o bezinfekčnosti. Délka rekvalifikačního kurzu pedikúra pro posluchače, kteří mají minimálně výuční list, je 200 hodin. Délka kurzu pro posluchače, jejichž nejvyšší dosažené vzdělání je základní, je 300 hodin. Kurzy pro uchazeče se základním vzděláním budou probíhat pouze do listopadu 2012.

Vyučovací předměty kurzu pedikúra jsou anatomie, dermatologie, mikrobiologie, hygiena, odborná teorie – nožní klenba, statika a dynamika nohou, onemocnění nehtů nohou, některé chorobné stavy dolních končetin, celková onemocnění důležitá z hlediska pedikúry, pracovní nástroje, přístroje, pracovní postupy v pedikúře, přístrojové pedikúře, nehtové modeláži. Kromě teoretických předmětů je součástí kurzu samozřejmě praktická příprava. Praktická výuka je zaměřena především na přístrojovou pedikúru, dále na pedikúru, modeláž nehtů nohou, řešení zarůstajících nehtů, lakování a zdobení nehtů, celkovou péči o nohy (depilace, masáž, parafínový zábal), poradenství domácí péče o nohy atp. Po řádném absolvování kurzu a úspěšném vykonání závěrečných zkoušek obdrží absolvent rekvalifikačního kurzu pedikúra osvědčení pro výkon profese pedikúra.

Rekvalifikační kurz manikúry ve Zlíně

Pro rekvalifikační kurz manikúra platí stejné podmínky, čili rekvalifikační kurz pedikúra je taktéž určen osobám starším 18 let se středoškolským nebo základním vzděláním a pro absolvování kurzu je nutné mít čistý trestní rejstřík a platné potvrzení o bezinfekčnosti. Délka rekvalifikačního kurzu** manikúra** pro posluchače, kteří mají minimálně výuční list, je 180 hodin. Délka kurzu pro posluchače, jejichž nejvyšší dosažené vzdělání je základní, je 280 hodin. Kurzy pro uchazeče se základním vzděláním končí v prosinci roku 2012. Od roku 2013 budou pouze kurzy pro účastníky, kteří mají minimálně výuční list. Vyučovací předměty** kurzu manikúra** jsou anatomie, dermatologie, mikrobiologie, hygiena, odborná teorie – některá onemocnění horních končetin, změny nehtů, celková onemocnění významná z hlediska manikúry, alergie, pracovní nástroje a přístroje, pracovní postupy v manikúře aj. Kromě teoretických předmětů je součástí kurzu samozřejmě praxe, která je zaměřená na přístrojovou manikúru, péči o přírodní nehty, nehtovou modeláž a péči o ruce aj. Po řádném absolvování kurzu a úspěšném vykonání závěrečných zkoušek obdrží absolvent rekvalifikačního kurzu manikúra osvědčení pro výkon profese manikúra.

Jak probíhají rekvalifikační kurzy?

Rekvalifikační kurzy mohou být víkendové nebo denní od pondělí až do pátku, případně individuální, kdy je výuka přizpůsobena možnostem uchazeče. Výuka probíhá v 3 až 6 členných skupinách. Jen tak máte jistotu, že se Vám dostane náležité pozornosti vyučujícího.

Vzdělávací kurzy a školení Zlínsko

Vzdělávací kurzy a jednodenní školení jsou určeny pro další vzdělávání profesionálů z oborů manikúra a pedikúra. Pokud svým zákazníkům chcete dopřát to nejlepší, rozšiřovat nabídku svých služeb, rozvíjet a zkvalitňovat své znalosti, schopnosti a dovednosti, pak jsou vzdělávací kurzy či školení určeny právě vám. Počet účastníků na těchto kurzech se pohybuje od 1 do 6 osob. Počet účastníků je nízký ze stejného důvodu, jako v případě rekvalifikačních kurzů. Díky nízkému počtu účastníků se každému z nich dostane dostatek pozornosti vyučujícího. Počet vyučovacích hodin je závislý na zaměření kurzu a pohybuje se od 4 až po 40 vyučovacích hodin.

Vzdělávací kurzy a školení v oboru manikúra Zlín

Vzdělávací kurzy a školení v oboru manikúra mohou být zaměřeny například na tato témata: přeškolení v přístrojové manikúře (technika ošetření – práce s profesionálním přístrojem v manikúře a nehtové modeláži), SPA manikúra, P. Shine, Depilace teplým voskem a parafínový zábal, práce s UV gelem, práce s akrygelem, práce s akrylem aj.

Vzdělávací kurzy a školení v oboru pedikúra Zlín

Vzdělávací kurzy a školení v oboru pedikúra mohou být zaměřeny například na tato témata: přeškolení v přístrojové pedikúře (technika ošetření a práce s profesionálním přístrojem), korekce zarůstajících nehtů – nehtové špony, silikonové korektory – protetika prstců nohou, modeláž nehtů nohou, depilace teplým voskem a parafínový zábal, footdisc, SPA pedikúra, aj.

Vzdělávací kurzy a školení zaměřené na zdobení nehtů Zlín

Vzdělávací kurzy a školení zaměřené na** zdobení nehtů** jsou určené profesionálům z oborů manikúra i pedikúra a vyučuje s v nich například lakování a zdobení nehtů v pedikúře či manikúře, zdobení nehtů - práce s UV gelem, 3D zdobení aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13761 (magazinpodnikani.cz#2734)


Diskuze a zkušenosti

Tomáštíková Pavla | 23.08.2017 10:38
Dobrý den, mám zíjem o kurz pedikúry, máte prosím nějaky aktualni termin kurzu? popřípadě nejbližší termín? děkuji Tomáštíková


Přidat komentář