Jazykové kurzy

I když je u nás tak krásně, obzvláště přeje-li počasí, přeci jenom na poznávání sousedních krajin „něco je“. Láká Vás například Provence nebo Madrid, ale musíte se Vašeho snu vzdát, protože byste se nedomluvili? Ne, nemusíte!

Stačí odhodit předsudky, že jste případně příliš staří se začít učit cizímu jazyku. Ano, nebudeme si nalhávat, že nové věci se učí v dospělém věku hůře než ve věku, kdy je pro nás získávání neznámých poznatků samozřejmé. Polovinou zdárného úspěchu, v tomto případě naučení se cizího jazyka, ať už angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny aj., je vybrání si vhodné jazykové školy. Ne každý totiž umí učit. A pokud jste se již třeba dříve pokoušeli do sebe „dostat“ cizí jazyk s pomocí vyučujícího, ale valný úspěch se nedostavil, možná byla chyba na straně jeho, ne Vaší. A ta druhá polovina úspěchu? Vaše odhodlání, chuť, pozitivní přístup a otevřená mysl.

Zkušený lektor nejen učí, ale i motivuje

Je všeobecně známé, že první dosažené úspěchy nás vyburcují k další činnosti. Pokud s jazykem začínáte, nehledě na věk, nebo patříte k tzv. notorickým začátečníkům, pak je určitě lepší místo „experimentování“ vsadit na zkušeného lektora.

jazykové kurzy

Znalost cizího jazyka

Znalost cizího jazyka je dnes předpokladem každého člověka. Anglický jazyk se stal samozřejmostí a znalost dalšího jazyka skýtá nesčetně mnoho výhod. Mladí lidé vyhledávají školy s jazykovým zaměřením. Po maturitě studují jazykové školy a absolvují státnice. Stávají se z nich specialisté na vysoké úrovni. Přesto však musíme uznat, že osobní zkušenost s rodilým mluvčím dovede jazykovou znalost daleko výš nežli klasické studium.

Jazykové pobyty, zajištění jazykového pobytu

Ani sebelepší lektor nedokáže vypilovat jazykovou schopnost tak jako pobyt v zemi, které je tento jazyk vlastní. Cesta do zahraničí dnes není problém. Je zde mnoho možností pro každého, stačí si jen vybrat. Mladí lidé dávají zelenou úspornějším cestám, často spojeným s prací. Početná skupina lidí se pak obrací na agentury, ale i jazykové školy, jež jazykové pobyty v zahraničí zajišťují.

cizí jazyky

Jazykově-poznávací zájezdy do Velké Británie

A kde jinde si vypilovat angličtinu než ve Velké Británii. Můžete si vybrat čistě jazykové pobyty, nebo také jazykově-poznávací zájezdy. Ty Vám přinesou i tzv. přidanou hodnotu. Nejenže budete každým dnem získávat nové zkušenosti a procvičovat se v konverzaci, ale také se můžete kochat okolím, poznávat kulturu, způsob života aj. Jazykově-poznávací zájezd tak pro Vás může být svým způsobem dovolenou. Nepřijedete z ní jen s novými zážitky, ale také s novými znalostmi. A to již stojí za to, vyhradit si na zájezd několik dnů z Vaší dovolené. A pro koho jsou jazykové pobyty určené? Prakticky pro každého, bez rozdílu věku.

Letní intenzivní jazykové kurzy

Jak často probíhají standardní** jazykové kurzy? Povětšinou tak jednou, až dvakrát týdně, a to po dobu jednoho semestru, tj. půl roku. Tento způsob výuky je oblíbený a rozšířený, vyžaduje však od Vás „trpělivost“. Tj. nemůžete počítat, že během jednoho, dvou měsíců na sobě zaznamenáte výrazné pokroky. Pokud Vás v dohledné době čeká pracovní stáž v zahraničí, nebo si plánujete dovolenou za hranicemi našeho státu, či na sobě chcete v nejvyšší možné míře zapracovat, pak můžete využít **letních intenzivních kurzů.

Obliba letních intenzivních kurzů

Letní intenzivní kurzy jsou velmi žádané, a to i pro jedince, kteří jsou během roku časově vytíženi, a není pro ně možné, aby ve svém zaplněném diáři vyčlenili pravidelně několik hodin. U intenzivních jazykových kurzů moc nečekejte lenošení. Naopak budete natolik drilovat, že se Vám možná bude o angličtině i zdát. Ale to je jen dobře. Vaše znalosti angličtiny se významně prohloubí.

Víkendové jazykové kurzy

Vedle letních intenzivních kurzů přichází jazykové školy s nabídkou víkendových kurzů. Ty mohou být „doplňkem“ letních intenzivních kurzů, či kurzů docházkových, nebo také jejich vhodnou alternativou. Přeci jenom většina z nás pracuje ve všední dny. Pokud nepracuje na směny, tak máme víkendy „volné“, určené k relaxaci, radovánkám, úklidu, nákupům apod. Nemáte-li šanci se ve všedních dnech „utrhnout“ z práce, či po práci máte řadu dalších povinností, ať už pracovního, nebo rodinného charakteru, pak nemusíte zoufat. Pro tento případ se právě pořádají víkendové kurzy. Stačí se jen s Vámi vybranou jazykovou školou domluvit na dni, čase, který Vám nejvíce vyhovuje. Povětšinou pak víkendový kurz probíhá 1x za dva měsíce.

Individuální výuka jazyka

Individuální výuka patří k velmi žádaným jazykovým kurzům u velmi zaměstnaných jedinců, ale i u těch, kteří zrovna nechtějí před ostatními „studenty“ odkrývat své slabé stránky, stran jazykových znalostí. Individuální výuka je však také v porovnání s výukou skupinovou, mnohem intenzivnější. Lektor se totiž může věnovat jen a jen Vám. Vedle toho u skupinové výuky na Vás přijde „řada“ jen několikrát za hodinu.

Firemní jazykové kurzy

Máte ryze českou firmu a jste na ni hrdi? Štěstí však přeje připraveným. Nebo jste spokojeni s výsledky, zisky, kterých v současné době dosahujete? Jak by se Vám líbilo také proniknout na zahraniční trh, či spolupracovat se zahraničními partnery apod.? Vaše zaměstnance jste však „nabrali“ bez požadavku na cizí jazyk, a tak není možné, aby byli schopni se ráz na ráz domluvit písemnou, nebo ústní formou? V tom případě můžete využít firemních jazykových kurzů. S Vámi vybranou jazykovou školou se stačí jen dohodnout, zda bude výuka probíhat přímo na pracovišti, či v prostorách školy. Bude-li lektor docházet na pracoviště, ušetříte čas Vašich zaměstnanců, ale i Váš. Výuka může probíhat individuálně i ve skupinkách.

Angličtina pro děti

A určitě bychom také neměli ohledně cizího jazyka zapomínat na děti. Děti nové věci podchytí mnohem snáze a v širším měřítku, než my dospělí. Důležité však je, aby zvolená metoda výuky byla přirozená, zároveň zábavná a hravá. V současné době se cizí jazyky děti učí na základních školách. Nic ničemu však nebrání, pokud Vaše dítko navíc přihlásíte na jazykový kurz.

jazykové kurzy pro děti

Přínosy angličtiny pro děti

Odborně vedený kurz přinese dítěti jen výhody. Dítě si upevní získané jazykové dovednosti, naučí se mnoho nového, pozná další kamarády aj. A to do budoucna? V dospělosti bude mít mnohem větší šance získat vysněnou práci. V dnešní době je totiž znalost alespoň jednoho cizího jazyka podmínkou, chcete-li „slušné“ a zajímavé pracovní místo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12598 (magazinpodnikani.cz#39)


Přidat komentář