Stříbrné šperky, péče a druhy

Stříbro a stříbrná barva stále ve šperkařství hraje prim. Nejen klasické ozdoby jako jsou náušnice, náhrdelníky či náramky zdobí tento bílý kov, ale i hodinky, brože či manžetové knoflíčky vám mohou ladit ke zbytku setu.

Stříbro jako oblíbený kov pro šperky

Stříbro sice není tak cenný kov jako zlato, ale je oblíbenější. Dokonce tak, že se vyrábí i bílá forma zlata, která má evokovat právě levnější materiál stříbro, které více ladí ke zbytku oblečení a doplňků. Bílá barva se totiž spíše hodí ke všem barvám než žlutá a navíc je symbolem hned několika stylů. Například gotické šperky v jiné, než stříbrné variantě neseženete a mladí lidé dnes dávají více přednost stříbru. Z čeho si tedy můžete vybrat?

Druhy stříbrných šperků

Ze stříbra může být cokoliv, zde je malá ukázka:

Běžné stříbrné šperky

Náušnice, náhrdelník, náramek a prsten. Tyto šperky se těší časté oblibě. Možná, že s kombinováním jednotlivých artiklů to vypadá jednoduše. Ovšem i zde je třeba se držet několika zásad, aby se klenoty zbytečně nerušily. Jestli si vezmete všechny čtyři výše zmíněné produkty, tak výraznější prvky zvolte nanejvýše dva. K nim zvolte už jen jemné a decentní doplňky. Pokud vlastníte celý set v jednom dezénu, tak tam nápaditost všech čtyř produktů nevadí, naopak, je to k tomu určené a vy jistě zaujmete. V ostatních případech by se rozdíly vzájemně rušily a nevypadalo by to dobře. To platí i v případě, kdy máte štrasem bohatě zdobené šperky a máte pocit, že rozdíly nikdo nepozná. I jemné linie upozorní na rozdílnost a ta ve výsledku budí rozpaky.

Doplňky do vlasů ze stříbrné bižuterie

Čelenky, sponky nebo pinetky. Na to nezapomínejte, i to jsou šperky, které byste měly vhodně nakombinovat s ostatními klenoty. Proto, než odejdete z domu, zkontrolujte v zrcadle, jestli vám vše ladí. Výjimku tvoří barevné konvence s vlasy, kdy si například blondýnky mohou dovolit zlaté pinetky, které splynou s jejich hřívou. Co se týká podoby hřebínků nebo čelenek, poohlédněte se v obchodě s bižuterií po kamínky vykládaných produktech. Přeci jen, ne každá nosí do společnosti jako šperk právě tyto artikly a sází na jistotu v podobě náhrdelníků a náušnic. Vy díky volbě vlasových produktů zazáříte.

Stříbrné náramky a prstýnky na nohy

V létě velmi působivé. Zkuste přenést svoji pozornost na nohy. Ne proto, že na spodní část většinou nespočine oko, bychom je měly zanedbávat. Samozřejmostí je ovšem perfektní pedikúra. Jako zajímavý efekt zvolte prsten propojený s náramkem. Ty působí sexy, protože připomínají smyslné orientální ženy.

Stříbrné brože, hodinky a manžetové knoflíky

I tyto produkty dolaďte s kovem, který náleží vašim šperkům. Bílý kolorit artiklů působí svěže a mladistvě, proto se nebojte i extravagantnějších dezénů, které vás ozvláštní.

Stříbrný piercing

Zde se používá ve většině případů stříbro. Piercingem myslíme náušnice v nose, obočí pupíku, ale i na jiných místech. Protože jej nosí extravagantnější lidé, tak se nabízí i bláznivější kousky. Zkuste obměny s aplikacemi ostnů, které jsou z gumové hmoty a velmi barevné.

Kombinace stříbra a různých barev

Stříbrnou jako takovou lze ovšem kombinovat i s jinými barvami. Již dávno neplatí, že zlato a stříbro se má nosit odděleně. Poté, co klenotníci vyslali do světa na zkoušku několik prstýnků složených ze žlutého a bílého kroužku se tento trend ujal a kombinace od té doby neznají mezí. Vyrábí se různé náhrdelníky komponované z řetízků různých barev, kde se potkávají nejen zlatá se stříbrnou, ale efektně působí i s černou nebo růžovou.

Totéž platí i s kameny. Nejvhodnější pro stříbro jsou odstíny studené, tedy modrá či zelená. Ovšem s teplými barvami jako je červená, oranžová či žlutá se setkáváme u orientálních šperků, kde působí tato kombinace zajímavě.

Barvené stříbro u složitějších šperků

Dalším trendem je** barvené stříbro**. Většinou se s tím setkáme u složitějších šperků, kde kolorit vytáhne určitý motiv. Hojně se používá dezén květiny, kde je šperk vymodelován do tvaru květů, jež působí jako umělecké dílo. Do výsledného vzhledu se potom zasadí pár kamínků, které klenot rozzáří a následně se nabarví do požadovaných odstínů. Tyto složitější šperky se většinou vyznačují masivností, proto je volte spíše na večerní nošení. Pokud si je chcete vzít ve dne, oblečte si je na rolák nebo je jinak tzv. podložte látkou, aby nebyly na holém těle. Nebude to vypadat tak slavnostně a vy budete působit jako velmi sebejistá žena, která ví, jak efektně a neotřele nosit šperk.

Jak vhodně zkombinovat stříbro?

Barvě bude nejvíce evokovat zmíněný studený kolorit modrá či zelená. Rovněž vám ale skvěle padne na pastelové barvy, světle fialový, žlutý či oranžový podklad. Opatrně jednejte s hnědou, teplou korálovou či sytě tmavými odstíny fialové, oranžové nebo fuchsiové. Rozhodnete-li se kombinovat s dalšími doplňky, tak zkuste černou kůži (ať už na náramku nebo kabelce) nebo artikly ze světlého dřeva.

Muži a stříbrné šperky

Pokud muži nosí šperky, tak zde více platí stříbro za dobrou volbu. Velmi populární jsou různé kožené řemínky spojené právě se stříbrem. Některé takto vyhotovené artikly se navíc prodávají i se zabudovaným magnetkem, který má prý pozitivní účinky na rovnováhu vašeho těla. Jiným oblíbeným produktem pro pány jsou různé kožené náhrdelníky. Nejčastěji s motivem pár stříbrných kroužků anebo s plackou ve tvaru jakési žiletky. Tam může být prázdná nebo s motivem znaku lunárního či čínského horoskopu. Na zadní stranu také někdy můžete vyplnit základní údaje o sobě (například krevní skupinu), což se hodí v případě, kdy by se vám stala nehoda. Takovýto užitečný účel vám přinesou i speciální náramky. Řetízková forma je doplněna o kovový plíšek, kdy na jeho zadní straně je rovněž zaznamenána krevní skupina nebo jiná cenná informace. Co se týká prstenů, tak zde si muži vybírají jednoduché kroužky. Když více experimentují, tak volí silnější prsten s černou malbou nebo jednoduchým rytím. Pokud budete muži vybírat dárek v podobě šperku, volte s citem. Myslete na jeho osobnost, protože muži jsou spíše umírněnější. Raději zvolte něco decentního anebo se s ním raději domluvte.

Alergie na stříbro

Alergická reakce není zcela vyloučená, ale oproti dobám minulým se i kvalita levných šperků zlepšila. Dnes navíc místo napodobenin stříbra existují postříbřené materiály, které vás vyjdou levněji než klasický kov a i přesto nemusí dráždit vaší pokožku.

Jak pečovat o stříbro

Spousta lidí si myslí, že stříbro nemusí zčernat. Může. Ten tmavý povlak někdy vzniká následkem působení vlhka či jiných faktorů. Existuje účinná metoda, jak jej odstranit a to dokonce i z bižuterních produktů. Vezměte kartáček a naneste na něj směs zubní pasty a mýdla. Tím očistěte váš šperk a uvidíte, že se bude lesknout a vy s ním rovněž.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12708 (magazinpodnikani.cz#191)


Diskuze a zkušenosti

Martin | 22.02.2011 20:17
prstýnek Je tu někdo kdo nosí prstýnek na noze a je to holka nebo kluk


Přidat komentář