Přívěsky ve znamení zvěrokruhu

Zvažujete vhodný, neotřelý dárek k narozeninám, svátku, křtinám, výročí, vánocům? Už nechcete kupovat neosobní dárky, které mohou skončit ve skříni? Zvažte nákup přívěsku se znamením zvěrokruhu osoby, kterou obdarujete.

Proč volit dárek v podobě přívěsku se znamením zvěrokruhu? Jedná se o velmi osobitý dárek, který navíc může sloužit jako amulet pro štěstí, jenž bude majitele chránit, a co víc, při vhodném výběru bude i slušet.

Tvary přívěsků ve znamení zvěrokruhu

 • Přívěsek tvaru jednotlivého znamení zvěrokruhu
 • Přívěsek ve tvaru kruhu
 • Přívěsek ve tvaru obdélníku
 • Přívěsek ve tvaru čtverce

Typy přívěsků ve znamení zvěrokruhu

 • Přívěsek pro zavěšení na krk
 • Přívěsek na klíče, mobil
 • Přívěsek jako součást náramku

Povrchové úpravy přívěsků ve znamení zvěrokruhu

U přívěsků můžete volit z lesklého i matného provedení, případně v kombinaci lesk/mat, kdy může mít znamení lesklou úpravu, a podkladová destička matnou úpravu.

Volba přívěsku dle materiálu

Přívěsek ze stříbra - některé stříbrné šperky jsou navíc zušlechtěny rhodiováním, kdy se jedná o povrchovou úpravou rhodiem, jenž zabraňuje oxidaci, a šperky jsou navíc mechanicky odolnější, a to například vůči poškrábání. Pro klenotnické účely se používá stříbro s dalšími příměsemi, které zlepšují jeho užitné vlastnosti. Podíl čistého stříbra ve stříbrných špercích činí kolem 90%. Jaké jsou výhody stříbra? Stříbro je lesklé, cenově dostupné, neoxiduje. Jedná se o měkký bílý kov.

Přívěsek ze zlata (žlutého; růžového; červeného; bílého) - ryzí zlato má 24 karátů, kdy pro výrobu šperků se používá ve slitině s jinými kovy, kdy podle jejich obsahu klesá podíl čistého zlata. Nejčastěji je pro výrobu šperků je pak používáno 14kt zlato. Zlato, jako takové, je měkký, chemicky velmi odolný kov, kdy jeho charakteristická barva je žlutá. Jaké jsou jeho další výhody? Zlato disponuje vysoce chemickou odolností, neoxiduje, je lesklé.

Přívěsek z chirurgické oceli - ocel má tmavší barvu, než stříbro. Opracování ocelových šperků je náročné, protože chirurgická ocel je relativně tvrdá a lze ji tavit pouze za vysokých teplot. Pro výrobu šperků se používá vždy ta nejkvalitnější ušlechtilá vysoce legovaná ocel, označovaná též jako chirurgická. Výhody přívěsku z chirurgické oceli: moderní design; neoxiduje; jeho vzhled je velmi podobný bílému zlatu; barevná stálost přívěsku z oceli; hypoalergenost; velmi vysoká pevnost i mechanická odolnost.

Přívěsek z titanu – titan se řadí mezi drahý kov, kdy jeho opracování se provádí za využití nejmodernějších technologií. Titan je kov šedavé barvy, kdy jeho výhody spočívají v hypoalergenosti, je tvarově stálý, zcela rezistentní vůči chemickým vlivům.

Jednotlivá znamení zvěrokruhu

 • Vodnář (21.1. - 20.2.)
 • Ryby (21.2. – 20.3.)
 • Skopec (21.3 – 20.4.)
 • Býk (21.4. – 21.5.)
 • Blíženci (22.5. – 21.6.)
 • Rak (22.6. – 21.7.)
 • Lev (22.7. – 22.8.)
 • Panna (23.8. – 22.9.)
 • Váhy (23.9. – 23.10.)
 • Štír (24.10. – 22.11.)
 • Střelec (23.11. – 21.12.)
 • Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Charakteristika znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu jsou:

Vodnář a jeho charakteristika

Znamení - vzdušné

Povaha – sanquinická

Kámen znamení – jaspis, topaz, tyrkys, opál, safír, sodalit, akvamarín

Šťastná čísla znamení – 3; 9; 15; 45

Šťastný den znamení – sobota

Vládce znamení – Saturn, Uran

Vodnář je oduševnělý, velmi romantický. Pronikavá intuice vidí dále i hlouběji do budoucnosti. Vodnář rád experimentuje. Dokonale dokáže realizovat své myšlenky, jenž by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné. Vodnář preferuje vše, co je originální, nezvyklé, fascinující. Vodnář má hlubokou, komplikovanou povahu, z toho důvodu může být někdy špatně chápán.

Ryby a jejich charakteristika

Znamení – vodní

Povaha – flegmatická

Kámen znamení – korál, safír, tyrkys, perly, akvamarín, sodalit, křišťál

Šťastná čísla znamení – 4; 16; 34; 136

Šťastný den znamení – pátek

Vládce znamení – Jupiter, Neptun

Ryby mají silné vnitřní vnímání, citlivost a inspiraci. Jsou obdařeny určitým šestým smyslem, i když si to samy neuvědomují. Ten, kdo je narozen ve znamení Ryb, se svými myšlenkami pohybuje v hloubkách a neexistují pro něj žádné hranice. Dokážou většinou pochopit všechny lidi kolem, jenom samy sebe ne.

Skopec a jeho charakteristika

Znamení – ohnivé

Povaha – cholerická

Kámen znamení – jaspis, korál, hematit, achát, rubín, chalcedon

Šťastná čísla znamení – 5; 25; 65; 325

Šťastný den znamení – čtvrtek

Vládce znamení – Mars

Jedince narozen v tomto znamení mívá prostou, málo komplikovanou povahu. Má pevnou vůli, je ctižádostivý, touží po nezávislosti. Je si vědom své síly i průbojnosti. Nebojí se žádných překážek a také se nedá odradit případným neúspěchem. Jedinci narození ve znamení Berana, mohou být někdy sobečtí, neklidní, náladoví až podráždění. Potíže jim dělá dodržování určité rozumné míry a snadno z toho důvodu překračují meze.

Býk a jeho charakteristika

Znamení – zemské

Povaha – melancholická

Kámen znamení – růženín, korál, smaragd, achát

Šťastná čísla znamení – 7; 49; 175; 1225

Šťastný den znamení – středa

Vládce znamení – Venuše

Jedinec, který je narozen v tomto znamení disponuje velkou vytrvalostí, rozhodností, silnou vůlí, energií. Býk se na svět dívá povětšinou z praktického hlediska, vytrvale sleduje cíle, jenž si stanovil. Obklopuje se pěknými věcmi, rád si užívá slastí života. Býk může být někdy uzavřený, málo přístupný.

Blíženci a jejich charakteristika

Znamení – vzdušné

Povaha – sanquinická

Kámen znamení – tygří oko, jantar, akvamarín, křišťál

Šťastná čísla znamení – 8; 64; 260; 2080

Šťastný den znamení – úterý

Vládce znamení – Merkur

Jedinec narozen v Blížencích je aktivní a jeví zájem o všechno, co se kolem něho děje. Může dělat více věcí najednou, ovšem zřídkakdy je dotáhne všechny do konce. Bývá přesvědčen o správnosti svých názorů. Velmi špatně snáší samotu. Ve společnosti je jedinec narozený ve znamení Blíženců milý, příjemný, výřečný.

Rak a jeho charakteristika

Znamení – vodní

Povaha – flegmatická

Kámen znamení – diamant, opál, perly, smaragd, korál, jaspis, chalcedon

Šťastná čísla znamení – 9; 81; 369; 3321

Šťastný den znamení – pondělí

Vládce znamení – Měsíc

Jedinec narozený ve znamení Raka je většinou citově založený, má mimořádný smysl pro domov i rodinu. Bývá zasněný, sentimentální, obdařený bohatou fantazií. Velmi dobře se cítí v rodinném kruhu, rodném kraji. Je chápavý, disponuje velmi dobrou pamětí. Je však také netrpělivý, neklidný.

Lev a jeho charakteristika

Znamení – ohnivé

Povaha – cholerická

Kámen znamení – granát, rubín, jantar, křišťál, diamant,

Šťastná čísla znamení – 6; 36; 111; 666

Šťastný den znamení – neděle

Vládce znamení – Slunce

Jedinec narozený v tomto znamení je plný tvůrčí síly. Mají pocit, že vše velmi snadno zvládnou. Dovedou vymýšlet velkolepé plány, ovšem problém je v tom, že jsou často neuskutečnitelné. Jedinec narozený ve znamení Lva je velkorysý, jeho předností bývá zdravý rozum, spolehlivá paměť.

Panna a její charakteristika

Znamení – zemské

Povaha – melancholická

Kámen znamení – safír, lazurit, jaspis, tygří oko, jantar

Šťastná čísla znamení – 8; 64; 260; 2080

Šťastný den znamení – úterý

Jedinec, který se narodil ve znamení Panny je praktický, rozvážný, snaží se v životě řídit zkušenostmi, a to nejen vlastními, bývá také racionální, kritický. Panna miluje pořádek, přesnost, patří k největším odpůrcům chaosu, zmatku, jakékoli ledabylosti.

Váhy a jejich charakteristika

Znamení – vzdušné

Povaha – sanquinická

Kámen znamení – topas, smaragd, korál, růženín, jadeit

Šťastná čísla znamení – 7; 49; 175; 1225

Šťastný den znamení – středa

Jedinec, který se narodil ve znamení Váhy podvědomě usiluje o vnitřní i vnější harmonii, je většinou intelektuálně zaměřen, s hlubokým citovým životem, dokáže se radovat z každého příjemně prožitého dne. Má vyvinutý smysl pro spravedlnost, je ochoten pomoci nejbližším.

Štír a jeho charakteristika

Znamení – vodní

Povaha – flegmatická

Kámen znamení – ametyst, achát, rubín, opál, hematit, malachit

Šťastná čísla znamení – 5; 25; 65; 325

Šťastný den znamení – čtvrtek

Jedinec, který se narodil ve znamení Štíra je velkým bojovníkem, je všímavý, bystrý, vše pozorně sleduje. Někdy se vyznačuje uzavřenou, nesdílnou, samotářskou povahou. Má silnou vůli a jakmile si něco zamane, nic ho nezastaví.

Střelec a jeho charakteristika

Znamení – ohnivé

Povaha – cholerická

Kámen znamení – topaz, opál, ametyst, lazurit, safír, sodalit

Šťastná čísla znamení – 4; 16; 34; 136

Šťastný den znamení – pátek

Jedinec narozený ve znamení Střelce bývá dobrým pozorovatelem, dovede velmi rychle analyzovat příčiny jevů, bývá zvídavý, rád poznává nové věci, nové lidi. Velmi rychle i snadno navazuje kontakty s jinými jedinci, zajímá se o jejich životy.

Kozoroh a jeho charakteristika

Znamení – zemské

Povaha – melancholická

Kámen znamení – rubín, achát, jaspis, ametyst, křišťál

Šťastná čísla znamení – 3; 9; 15; 45

Šťastný den znamení – sobota

Jedinec, který je narozen ve znamení Kozoroha je praktický, vytrvalý, vážný, zdrženlivý, má silně vyvinutý smysl pro povinnost. Je vážný, opatrný, přemýšlivý, pilný, trpělivý. Má výraznou potřebu postupovat kupředu, a to jak duševně, tak společensky. Velmi nerad improvizuje, rád má věci naplánované dopředu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12596 (magazinpodnikani.cz#36)


Přidat komentář