Náhrdelníky, výběr a tipy

Přinášíme Vám zajímavé tipy na zkrášlení. Je to jednoduché a snadné. Zkuste ozdobit svůj dekolt a být tak originální a odvážná. Nabízíme vám možnosti jak toho dosáhnout. Přečtěte si, co můžete vyzkoušet.

Náhrdelník jako doplněk dekoltu

A to ne šperkem ledajakým. Ženy se dnes, stejně jako ve všech časech a dávných dobách, velmi rády zdobí a k tomu mají v současnosti takřka nepřeberné množství příležitostí. Každý den, doslova od hlavy až k patě, se ženy zdobí sponami, náušnicemi, náramky, brožemi atd. Zkuste zvolit** náhrdelník.** Nebojte se právě náhrdelníku dát hlavní roli při vybírání oblečení a doplňků. Uvidíte, že váš zjev získá nový, originálnější rozměr. Většinou velmi pečlivě vybíráme a volíme své oblečení, obuv, ale třeba také kabelku, rukavice a dokonce i auto. Zaměřme se pro tuto chvíli na už zmiňovaný náhrdelník, který po staletí zdobil ženský dekolt. Podle mnohých je to prý ta nejzajímavější a nejpřitažlivější část při pohledu na ženskou postavu. Věnujme tedy pozornost právě výběru toho, co ozdobí dámský výstřih.

Nemusíme-li příliš řešit otázku ceny, nemáme prakticky žádná omezení. Důležité ale je, že i finančně méně náročné šperky a ozdoby umí perfektně splnit to, co od nich očekáváme. Totiž podtržení osobnosti a doladění celkového vzhledu. Půjde spíše o nápaditost a originalitu v použití šperků, pro tuto chvíli tedy náhrdelníku.

Historie náhrdelníků, materiály náhrdelníků

Chceme-li se připravit na libovolnou příležitost, kdy chce žena vypadat dobře, kdy chce zaujmout, být svá, moderní a originální, napadne nás možná nejdříve nákup nějakého perfektního nového oblečení. A to můžeme také udělat. Máme ovšem i další možnost. Klidně si z šatníku vybereme a oblečeme starší kousek, ale opatříme si k němu jen nový doplněk. Náhrdelník!

Náhrdelníky jsou tady vlastně doslova od pradávna. Nejdříve to byly přírodninami zdobené náhrdelníky většinou z toho, co tehdejší ženy nacházely kolem sebe, dělaly si ozdoby z mušlí, kamínků a jiných drobných předmětů, ale později také třeba z pálené hlíny a jiných drobných a větších předmětů, navlečených většinou na řemínku nebo šňůrce.

Ženy na krku nosily** šňůry perel**, pak objevily červené a růžové korále, nejprve v přirozeném tvaru úlomků, později broušené. Perly a korále byly však velmi drahé a tak nastoupily ozdoby ze skla a v minulém století i umělá hmota. To vše dnešní ženy zdědily a naopak k tomu přibyla ještě dlouhá řada dalších možností.

Proč nosit náhrdelníky?

Náhrdelníky se hodí nejen pro slavnostní příležitosti, do divadla a na formální oficiální akce. Žena může i obyčejné tričko ozvláštnit nápaditým a zajímavým náhrdelníkem na krku a vybočit tím z všednosti běžného oblečení, vymanit se ze stereotypu. Nabízí se i méně náročné a zajímavé materiály a styly. Můžeme využít jak klasické zlaté či stříbrné ozdoby, tak máme možnost zvolit také šperk v orientálním nebo tzv. etno stylu. Při zachování rozumné míry vkusu se ovšem nemusíme bát ani originality a trochy extravagance, která nám pomůže ozvláštnit náš zjev. Ať už se to bude týkat barev, materiálů nebo tvarů náhrdelníků. Správně a originálně zvolený doplněk na krku rozhodně přiláká zaslouženou pozornost, podtrhne naši osobnost a může nám dodat nádech luxusu, aniž bychom potřebovaly drahé šperky. Jde vždy o osobitost a neotřelost. Náhrdelníky nám tuto možnost samy nabízejí. Umí dodat šarm.

Jaké vybírat náhrdelníky?

Výběr náhrdelníku nemusí být nijak komplikovaný. Dnes je na trhu doslova nekonečná řada možností, nabídka je obrovská. Vždy musíme brát v úvahu, co máme oblečeno, jaké další doplňky si chceme vzít, na jakou příležitost se oblékáme a chystáme. Říká se, že v jednoduchosti je krása. Někdy ale naopak trošku složitější šperk může být perfektní doplněk jednoduchých šatů a sehraje roli famózního kontrapunktu našeho outfitu. Vždy budeme pečlivě dávat pozor, abychom nepřekročily hranici dobrého vkusu. ** To ovšem neznamená, že se musíme držet stále při zemi a nemůžeme být **originální a osobité.

Bude také záležet, v jakou denní, ale také roční dobu si náhrdelník připínáme. Např. v létě určitě můžeme použít náhrdelník barevnější, veselejší, nebudou vadit výraznější nebo pastelové barvy. Na trhu najdeme spoustu náhrdelníků s hravým či výtvarně zajímavým motivem. Ani těch se nemusíme obávat. Něco jiného bude ovšem, když se budeme oblékat do tzv. velké večerní róby. Pak jistě sáhneme k tradičnějším materiálům a tvarům. I když ani v tomto případě nemusí jít originalita stranou. Můžeme rovněž využít tzv. setů, což je většinou kombinace náhrdelníku s dalším doplňkem, nejčastěji náušnicemi. Právě pro slavnostnější příležitosti jsou tyto sety jako stvořené.

Jaké existují  náhrdelníky?

Kromě již zmíněných typů** náhrdelníků**, patří k náhrdelníkům také ozdobné kovové řetězy a řetízky. Na ně pak navlékáme nejrůznější přívěsky. Právě přívěsky na řetízcích poskytují také možnost široké a bohaté variability ozdob na ženském krku. Samostatné ozdobné řetízky a řetězy jako náhrdelníky bývají jednoduché, ale mohou být také daleko složitější a komplikovanější. Známé jsou řetízky a řetězy víceřadé, ploché či hranaté a jinak různě strukturované, z oček plochých, kulatých i originálně profilovaných nebo kroucených a proplétaných. Jako kroucená šňůra vypadají třeba tzv. waleské řetězy, které se vyrábějí z kruhových oček spájených vždy po dvou k sobě.

Bižuterie, levnější varianta šperků

Nejen stříbro, zlato, drahokamy a polodrahokamy, ale také** bižuterie** je vhodná. Už v první polovině minulého století se bižuterie začala prosazovat a doplňky z bižuterie ženy trvale zařadily do svého repertoáru ozdob a přízdob, počínaje knoflíčky, přes různé spony, čelenky, náušnice, náramky, prsteny a samozřejmě náhrdelníky. Bižuterie nabídla levnější variantu ozdob a stala se nezastupitelnou. Dnešní trh nabízí bohatý výběr bižuterie, od levnějších a obyčejnějších materiálů i zpracování, až po doslova umělecké kusy srovnatelné hodnotou s tradičními šperky z drahých kovů a kamenů. Takže se dá říci, že opravdu každá žena si dnes může podle svých kriterií najít pro sebe to nejvhodnější a nejpřijatelnější, aby se cítila zajímavá a prfektní.

Náhrdelníky pro muže

No ovšem. I muži s tímto tématem souvisí, i když by se na první pohled mohlo zdát, že jde o čistě ženskou záležitost. Muži se také zdobí, ozvláštňují a chtějí v tom nejlepším slova smyslu vypadat sexy. I oni tedy nosí náhrdelníky, nejčastěji ve formě řetězů a řetízku.

Ale hlavně, jsou to právě muži, kvůli kterým se nejčastěji zdobíme my ženy, ať už si to chceme připustit nebo ne. Kromě toho, jsou to muži, kteří nám také dávají dárky. Vzpomeňte jen, v kolika filmových scénách připíná muž své vyvolené náhrdelník kolem krku. Kolik je v tom romantiky! Takže rada pro muže zní, nebojte se náhrdelníky nosit, ale také kupovat a darovat. My ženy na to možná tak trochu čekáme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12753 (magazinpodnikani.cz#261)


Přidat komentář