Nadčasové hodinky - vkus i styl

Nepodceňujte doplňky, dotváří Vaši image, osobnost. Doplňky dokážou vyzdvihnout Váš vkus a styl. Můžete však jimi také zkazit celkový dojem o Vás. Ne jinak je tomu u výběru hodinek. Vyberte si kvalitní hodinky, získáte jedinečný doplněk na dlouhou dobu.

Na co se zaměřit při výběru hodinek

 • Styl hodinek
 • Módní trend u hodinek
 • Materiál hodinek
 • Typ hodinek
 • Funkce hodinek
 • Strojek hodinek
 • Přesnost hodinek
 • Vodotěsnost hodinek
 • Cena v porovnání s kvalitou hodinek

Styl hodinek - sportovní, společenské hodinky

Chcete si pořídit hodinky, které by se hodily prakticky pro každou příležitost? Nebo si vybíráte hodinky pouze do společnosti, na sport, volné chvíle? Hodinky mohou být také univerzální, ovšem lepší, než nákup tzv. hodinek 2 v 1, je lepší zakoupit dvoje kvalitní hodinky, než jedny univerzální.

Módní trend u hodinek

Jak materiál hodinek, jak tvary i design hodinek se přizpůsobuje a mění trendům pod vedením módních návrhářů. Záleží na Vás, zda dáte přednost módní klasice, nebo podlehnete výjimečným módním výstřelkům.

Materiál hodinek, materiál pásku, sklíčka

U hodinek, které budou Vaším stálým doplňkem, všímejte si rozhodně materiálu hodinek. U materiálu hodinek, který zahrnuje sklíčko, pouzdro, pásek, strojek, platí, čím kvalitnější, tím lepší. . Budete-li nosit hodinky denně, měly by být z vhodných materiálů, které Vám budou vyhovovat. Kupříkladu pásek u hodinek by neměl být plastový, a to z důvodu, že by se Vám potilo zápěstí. Za ideální materiál u hodinek se považuje ocel, titan, drahé kovy. Pásky u hodinek mohou být z měkké kůže, či textilu. V případě, že máte zvýšenou citlivost na kovy, dejte si pozor na příměsi niklu v kovovém pásku, ale i pouzdru hodinek.

Digitální hodinky, ručičkové hodinky

Preferujete digitální nebo ručičkové hodinky? Záleží na tom, co od hodinek očekáváte. Digitální hodinky jsou upřednostňovány například sportovci. Co víc, na trhu jsou k dostání k hodinky kombinované, tj. digitální s ručičkovým ciferníkem.

Jaké funkce nabízí hodinky?

Využijete u hodinek funkce, jako jsou kupříkladu stopky, budík, podsvícení hodinek? Pak pátrejte po takto vybavených hodinkách. Stěžejní funkcí hodinek však zůstává a vždy bude měření času. Ovšem, jak již bylo předestřeno, hodinky mají, co se funkcí týče, mnohem širší možnosti působnosti. Další, již běžnou součástí hodinek je datumovka, také luminiscenční ručičky. K nadstandardním funkcím se řasí alarm, teploměr, stopky, měřič tepové frekvence, solární napájení, vodotěsnost. Jak je to s cenou u hodinek vybavených funkcemi. Je celkem logické, že čím větším počtem funkcí disponují hodinky, tím budou hodinky dražší.

Strojek hodinek, quartzové strojky

Digitální hodinky disponují digitálním strojkem. U ručičkových hodinek máte na výběr, zda je budete natahovat, nebo jednou za čas vyměňovat baterie. K nejběžnější variantě u ručičkových hodinek patří Quartzové strojky na baterii. Můžete však vybírat strojky mechanické, jenž se musí pravidelně natahovat. Na trhu však existují i mechanické strojky se samonátahem.

Přesnost hodinek, rádiem řízené hodinky

Proč si především pořizujeme hodinky? Abychom věděli, kolik je hodin, mohli se spolehnout na zobrazený čas na hodinkách. Komu z nás se nestalo, že by nám neujel před nosem autobus, tramvaj apod.? A co víc, vždy v tom okamžiku, kdy to nejmíň potřebujeme. Potřebujete-li 100% přesné hodinky, pak si vyberte ty, které jsou rádiem řízené. U nich výrobci garantují zpoždění jedné vteřiny za jeden milion let. U běžných typů hodinek pak platí, že Quartzové strojky se zpozdí o méně než půl vteřiny za den. Mechanické strojky se pak přibližně zpozdí o dvě vteřiny denně.

Vodotěsnost hodinek

Očekáváte od svých hodinek něco navíc? Kupříkladu vodotěsnost? Jak ji však při výběru poznat? Většina hodinek je označena názvoslovím water resistant 30 m, což znamená, že vydrží slabší déšť. Rozhodně je však nezkoušejte ponořit do vody, bazénu apod. potřebujete-li hodinky, které přežijí ponor do vody, vyberte ty s označením water resistant 50 m. pro potápěčské účely bez přístrojů si vyberte hodinky s označením water resistant 100 m, s přístroji poté s označením water resistant 200 m.

Cena v porovnání s kvalitou hodinek

Chcete-li si pořídit kvalitní hodinky, aby nejen dobře vypadali, ale také něco vydrželi, byl na ně spoleh, počítejte s vyšší cenou, než kdybyste zakoupili levnější kousek.

Komponenty hodinek - pouzdro hodinek, sklo hodinek

 • Sklo – patří mezi nejcitlivější část hodinek. Sklíčko je nejvíce náchylné k rozbití, oděru. Při výběru hodinek zhodnoťte, jak moc dáte sklíčku u hodinek zabrat. Můžete si pořídit hodinky se sklem plastovým, minerálním, safírovým. Ptáte se, jaký je rozdíl mezi zmíněnými druhy skel? V ceně, hmotnosti a tvrdosti, respektive odolnosti proti poškrábání. Plastové sklíčko je vhodné spíše na dětské hodinky, reklamní hodinky. Plastové sklíčko se velmi snadno poškrábe. Minerální sklíčko vydrží oproti plastovému více, ovšem ne zas tak o moc. Safírové sklíčko dokáže poškrábat pouze diamant. Safírové sklíčko se řadí mezi nejtvrdší, ovšem i cenově nejdražší.
 • Pouzdro hodinek a pásek – může být se stejného materiálu, případně v kombinaci. Pásek i zadní část pouzdra je v kontaktu s kůži, je tedy důležité být při výběru pečliví, a to především, máte-li citlivou kůži. Plastový materiál se používá především u sportovně laděných hodinek, také u dětských hodinek, či reklamních. Mosazný materiál u hodinek je ještě většinou pokovený. U tohoto materiálu si dejte pozor na případné alergie a kožní problémy. Ocelový materiál, i zde platí obezřetnost na případné alergie**. Ocel** je velmi odolným materiálem. Zlato – používá se v nejrůznějších barvách, žluté, bílé, červené**. Stříbro** jako materiál na hodinky je méně oblíbené, než zlato, a to z důvodu, že se jedná o měkčí i náchylnější materiál. Keramika – jedná se o relativně mladý materiál na výrobu hodinek. Keramika se vyznačuje relativně vysokou odolností. Hliník, jako materiál na hodinky se používá velmi zřídka, povětšinou jen u dětských hodinek, a to z důvodu, že hliník je velmi lehký. Titan – začal se k výrobě hodinek používat až v posledních několika letech, je vyhledávaný u sportovních hodinek. Titan je velmi tvrdým a odolným kovem.
 • Strojek – u hodinek, jak již bylo řečeno výše, existuje několik druhů strojků. U digitálního strojku jde o elektroniku, může být poháněn baterií, solární energií aj. Mechanický strojek pohání pružina, jenž musíte pravidelně ručně natahovat. Jsou však i samonatahovací strojky, mechanické hodinky však nejsou tak přesné, jako například hodinky quartzové. Quartzový strojek je poháněn většinou baterií, mohou však fungovat i na solární energii, kinetickou energii aj.

Hodinky a děti

Nejen dospělí si pořizují hodinky. Hodinky jsou důležitým komponentem i dětí, zvláště těch, kteří již chodí do školy. Pro zajímavost, děti jsou schopné vnímat čas přibližně od čtyř let jejich věku. Kdy je vhodná doba pro pořízení hodinek pro děti? S nástupem do první třídy. Je však zbytečné pořizovat hned ten nejlepší a nejkvalitnější, nejdražší kousek, protože je mít na paměti, že děti mohou hodinky někde zapomenou, například si je sundají pře tělocvikem a po skončení hodiny si nevzpomenou, že je měly. Pro dětské hodinky je vhodné volit materiál na pásek z kůže, textilu či silikonu, materiál na pouzdro z lehkého hliníku, sklo minerální.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12632 (magazinpodnikani.cz#82)


Přidat komentář