Kvalitní hodinky značky Rolex, historie a modely

Vstupte s námi do světa luxusu, kvality, promyšlené technologie, nadčasovosti - do světa švýcarských hodinek Rolex, které jsou známé a vyhledávané po celém světě. Můžete mít moderní šaty, boty…, celek však tvoří detaily, které o Vás hodně napoví.

Prestižní švýcarské hodinky ROLEX

Když se řekne Švýcarsko, co se Vám vybaví? Někomu krása Alp a úžasná příroda, jinému zase lahodný sýr nebo delikatesní čokoláda. Švýcarsko je kromě jiného však známé** prestižními švýcarskými hodinkami ROLEX.** Vybudovat si jméno, udržet si ho roky, být uznávaným na celém světě…Za tím stojí nejen nápad, spousta práce, ale i dokonalá technologie, inovace, záruka kvality atd. Toto vše a ještě mnohem více nabízí svým majitelům komfortní hodinky Rolex, kdy každý model je jedinečný a originální.

Z historie značky ROLEX

Za** světoznámými hodinkami Rolex** stojí Hans Wildsorf a jeho švagr Alfred Davis, kteří založili roku 1905 v Londýně společnost Wilsdorf & Davis. Firma však byla brzo přejmenována na jméno, které nosí hodinky dodnes – Rolex.

O tři roky později dochází k registraci loga Rolex, které je složené ze slov horologerie exquise. Vůbec první hodinky Rolex se dostali na britský trh. Postupem času, jak začal růst zájem o tyto kvalitní hodinky, se začala rozrůstat jejich výroba a s ní i ruku v ruce firma sama. Píše se rok 1910 a hodinky Rolex získávají certifikát kvality na náramkové hodinky.** Roku 1912** se společnost přestěhovala do Ženevy, kde její sídlo přetrvává i do současnosti.

V roce 1914 obdrželi Rolex certifikate CLASS A precision certificate od londýnské Kew Observatory. Následně se začali testovat a certifikovat veškeré hodinky Rolex.** Rok 1926** přinesl další stěžejní moment pro společnost Rolex, vynalezla první vodotěsné hodinky na světě. Hodinky Rolex prošly zatěžkávací zkouškou, a to roku 1927, kdy si je vzala anglická plavkyně Mercedes Gleitze, která s nimi přeplavala kanál La Manche. Výsledek? Hodinky byly naprosto neporušené.

Další stěžejní moment pro společnost Rolex nastala roku 1931, když vynalezla jako první samonatahovací strojek Perpetual rotor. Hodinky Rolex jsou obohacené o datumovku na ciferníku, a to roku 1945.** V roce 1953** světlo světa spatřil model Oyster Perpetual Submariner, vodotěsné do 100 m. V ten samý rok byly hodinky Oyster Perpetual Explorer nedílnou součástí výbavy výpravy na Mount Everest.** V roce 1955** se společnost mohla pochlubit s prvním modelem hodinek, které ukazovaly dvě časová pásma najednou.

Roku 1956 představila společnost Rolex hodinky, které ukazovaly den v týdnu, a to celým slovem. Další zatěžkávací zkouška hodinek Rolex nastala v roce 1960, kdy se hodinky Deep Sea Special potopily na dno Mariánského příkopu.** Roku 1967** byly veřejnosti představeny hodinky vodotěsné do 610 m a roku 1978 dokonce do 1200 m.

Výroba komponentů do hodinek Rolex

Značka hodinek Rolex je výjimečná tím, že si všechny komponenty vyrábí sama. Co víc, značka využívá de facto pouze jeden druh strojku, který však, jak plyne čas, neustále vypilovává, zlepšuje, a to s jediným úmyslem, nabízet hodinky té nejvyšší kvality s naprosto přesným mechanickým strojkem – hodinky, na které se mohou zákazníci zcela spolehnout.

Společnost jako první představila vodotěsné hodinky, hodinky s datumovkou na číselníku, hodinky se samonatahovacím strojkem, hodinky s certifikátem kvality, hodinky se dvěma zónami času, hodinky s uvedením názvu dne v týdnu na číselníku, hodinky s certifikátem kvality.

Modelové řady hodinek Rolex

Společnost Rolex nabízí široký výběr modelů hodinek. Vybírat můžete hodinky z řady: DATEJUST; DAY-DATE; DAYTONA; DEEPSEA; EXPLORER; GMT-MASTER II; MILGAUSS; SUBMARINER; YACHT-MASTER. Dále z dámské kolekce hodinek: DATEJUST (31 mm); DATEJUST (36 mm); LADY-DATEJUST; LADY-DATEJUST PEARLMASTER; DATEJUST SPECIAL EDITION; YACHT-MASTER. V nabídce jsou i hodinky ze speciální kolekce: OYSTER PERPETUAL; CELLINI COLLECTION.

Rolex OYSTER PERPETUAL představují hodinky vyrobené z ušlechtilé oceli, drahých kovů, které jsou ještě kolikráte kombinované s drahými kameny. Tyto hodinky jsou vhodné do společnosti. Rolex CELLINI COLLECTION představují módní, zdobené hodinky.

Funkce, kterými disponují hodinky Rolex

Hodinky Rolex se mohou pochlubit funkcí GMT, kdy zobrazují i čas v odlišném časovém pásmu. Hodinky také obsahují chronograf, stopky, jež nijak neovlivňují chod samotných hodinek. Hodinky Rolex jsou vybavené i funkcí pulzometru, tzn. měřením tepové frekvence. Hodinky jsou vybavené i možností měření rychlosti pohybu, což řeší funkce tachymetr. V neposlední řadě můžete s hodinkami měřit vzdálenost, a to za pomoci stopek, jedná se o funkci telemetru.

Materiál pláště hodinek Rolex

S jakými materiály pláště se můžete setkat u hodinek Rolex? Kupříkladu pláště** z bílého zlata, žlutého zlata, kombinace zlata a oceli, ušlechtilé oceli, stříbra.** Kromě toho jsou hodinky ještě zdobené nejrůznějšími drahými kameny, včetně diamantů.

Je na Vašem vkusu a možnostech, jaký model bude zdobit Vaše zápěstí.

Kolik stojí hodinky Rolex?

Rolex – to je značka, kvalita, bohatá historie, preciznost, dokonalost, celosvětová uznávanost. Dokonalost a kvalita však něco stojí. Ne každý si může dopřát tyto prestižní hodinky. Modely hodinek Rolex si můžete pořídit od cca 30 000 Kč. Cena u některých hodinek se vyšplhá i přes částku 1 000 000 Kč. Takové hodinky jsou skutečným skvostem, zdobeným diamanty.

Budete i Vy patřit mezi majitele luxusních hodinek, jejichž značka nikdy nezestárne? Kvalita, která se Vám vyplatí.

Proč si pořídit náramkové hodinky Rolex

Mohlo by se zdát, že náramkové hodinky, ve světě mobilů, počítačů, jsou na ústupu, jsou přežitkem a naprostou zbytečností. Hodinky však, nejenže disponují nejrůznějšími funkcemi, ale také dotváří Vaší osobnost, dodávají Vám ten správný image, punc elegance. Hodinky představují pro každého** businessmana nezbytný doplněk.** A i když by se mohlo zdát, že nemohou být vidět, když jsou pod košilí a sakem, není tomu tak. „Druhá strana“, klienti…, si všímají u Vás všeho, od kvality obleku, až po čistotu bot, upravených vlasů a … hodinek.

Hodinkami dáváte najevo, že vše promýšlíte do posledního detailu a nic neponecháváte náhodě. Hodinky nejsou jen časomírou, jsou v dnešní době i, dá se říci, luxusním šperkem. Při podání rukou (přivítání a loučení), při předávání vizitky, podepsání kontraktu…, Vaše hodinky budou vidět. A pokud byste měli drahý oblek, včetně bot, byli stylově ostříhaní, decentně voněli parfémem, vše by mohlo rázem zkazit jediný pohled na Vaše hodinky, které by „zdobila“ například odřená kůže na náramku, nebo by byly oprýskané apod.

Hledáte-li a upřednostňujete-li kvalitu, inovativní technologii, jedinečný luxus, nadčasovost, vytříbený vzhled, pak Vám můžeme doporučit právě hodinky Rolex. Hodinky, které nosí lidé po celém světě.

Nadčasovost hodinek Rolex

Švýcarsko vždy bylo a bude světovou velmocí ve výrobě hodinek. Hodinky, jež nesou označení Swiss made pro Vás budou signalizovat zaručení té nejvyšší kvality. Rolex – hodinky, které dobývají hodinářský trh již více než sto let, od založení společnosti Wilsdorf & Davis. Hodinky, pro které je typické, že i přes roky, odolávají výstřelkům módy a budou vždy elegantní, nadčasové, symbolem Vaší prestiže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12771 (magazinpodnikani.cz#286)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 12.07.2012 01:37
Re: Kvalitní hodinky značky Rolex, historie a modely jaka cena je panskych hodinek Rolex z roku 1956


Přidat komentář