Jaké náušnice si vybrat?

Mezi doplňky každé ženy patří i ozdoba ušních lalůčků. Z nepřeberného množství od miniaturních do masivních produktů nám může přecházet zrak. Pro jaké příležitosti je vhodné si vzít ty či ony náušnice?

Náušnice podle různých kultur

Náušnice jako šperk mají dlouhodobou tradici, ovšem v různých kulturách se jejich využití liší. Zatímco v našich končinách nebo v tzv. západním světě se nosí jako ozdoba, která ryze krášlí, tak například v afrických kulturách nosí muži i ženy speciální artikly, které jim ucho roztáhnou. To za pomocí těžkých materiálů nebo roztahovacích kroužků, které miniaturní dírku v uchu zvětší do nebývalých rozměrů. I když v Africe to má co do činění s různými rituály, tak v západním světě se tento jev objevuje už také. Zde se ale většinou jedná spíše o snahu vypadat alternativně a nositelům se tento vzhled prostě jen líbí. Záleží tedy na vás, jestli náušnici necháte vytvarovat navždy i kus vašeho těla.

Afronáušnice i pro Evropanky

Od afrických zvyků se dostáváme ke klasickému typu náušnice, který má ale obdobný název – komponent tvoří tzv. afroháček. Jedná se o jakýsi zahnutý drátek, který pouze provléknete ušní dírkou a nemusíte už nic spojovat, protože drátek je dostatečně dlouhý a nevyvlékne se. Tento typ náušnic bývá často bohatě zdoben různými korálky nebo jinými komponenty, které od ucha volně visí jako závěs. Nejčastěji se artikl hodí k ležérnímu oblečení na neformální schůzku. Pamatujte, že na běžné nošení se spíše hodí k rozpuštěným vlasům. Když si vyčešete ohon a obléknete takto nápadné náušnice, tak působíte slavnostně. Trendem poslední doby u těchto modelů je použití péřových komponentů, které volně splývají s vlasy.

Kruhové, kolové náušnice

V podstatě jsou pořád k sehnání a nosí se také permanentně. Existují ale období, kdy vyloženě představují trend a jindy si pak dávají pauzu. Kolové náušnice, ať už se jedná o jakoukoli velikost, proto vybírejte s citem. V současné době zažívají spíše pasivní stav, ale lze očekávat, že se během příštího roku pomalu začnou vracet na výsluní. Zde ovšem hovoříme o klasické variantě ze zlata nebo stříbra. Jiné obměny, jako například plastové, přicházejí do módy s vyzdvižením trendu daného materiálu.

Dalším odvětvím jsou ručně dělané výrobky. Například náušnice z fima budou natolik nápadné a nezařaditelné do uniformních trendů, že je můžete vzít kdykoli. Jediným artiklem z kovu, který se nosí rovněž pořád, bez ohledu na trendy, jsou večerní štrasové náušnice, které můžete vzít kdykoli.

Umělá hmota pro výrobu šperků

Nejenom drahé či bižuterní kovy musí být základem šperků. Hojně používaným materiálem je i umělá hmota, která poskytuje širokou škálu barevných a tvarově neotřelých produktů. Vezměte ale však v úvahu, k jaké příležitosti si je obléknete. Nápadité nebo i minimalistické, vzorově originální se ne vždy hodí na obchodní jednání konzervativní firmy. Dávejte si také pozor na to, jak kombinujete jednotlivé šperky. Neplatí zde tak striktní pravidlo jako při kombinování zlata a stříbra (i když i zde se uvolňují konvence), ale až zkombinujete doplňky, tak si výsledný efekt prohlédněte, jestli to opravdu ladí.

Bižuterie nebo čisté kovy?

Šperkařské odvětví nabízí nespočet produktů, kterými se můžete zdobit. Existuje ale mnoho lidí, kteří mají na klasické bižuterní komponenty alergii a výběr se jim tak značně zužuje. Pokud máte tedy špatnou zkušenost s tím, že se vám objevila vyrážka nebo vás obtěžovalo svědění, tak se raději klasické bižuterii vyhýbejte. U náušnic máte ale leckdy tu výhodu, že zapínání je ve spoustě případů oddělené od zbytku doplňku a lze jej tedy vyměnit. Pokud se vám tedy nějaký výrobek líbí, tak jej můžete zakoupit a posléze požádat klenotníka, aby vám zapínání vyměnil za čisté zlaté či stříbrné.

Náušnice v podobě klipsů

I když bychom asi nalezli jen pár žen, které nemají dírku v uchu, protože ihned po narození většina rodičů vyzdobí svou holčičku parádivými náušničkami, tak i pro tyto dámy existuje řešení. A samozřejmě nejen pro ně. Zacvakávací klipsy, které upevníte na lalůček, vám poskytnou úplně stejnou službu. Na co si dát ale při výběru pozor? Jednak prozkoumejte, zda-li náušnice není příliš těžká, protože pak by vám mohla z ucha padat. A pak také náušnici na sobě vyzkoušejte. Pokud vás bude příliš tlačit, tak koupi raději zrušte, protože delším nošením si na to nezvyknete, spíše vám to znecitliví ucho.

Piercing i na uchu

I když klasický piercing znamená spíše zdobení náušnicemi na všech částech těla, kromě onoho standardu uší, tak i na lalůček můžete zavěsit ozdobu, která se dává například do pupíku. Toho využívají zejména alternativní typy, ale pokud máte ráda extravagantní módu, tak vám nic nebrání se inspirovat. Zde ale nekončíme u alternativy. Prodávají se i náušnice, které nevypadají jako ozdoba, ale svým způsobem se tváří jako součást ucha. Představte si například motiv čínského draka, jeho hřbet, kde má jakési ostny. I tento vizuál může obepínat vaše ucho. Obdobně řešené náušnice hledejte v obchodech, kde se prodává například punkové zboží nebo jiná alternativní móda.

Více náušnic na jednom uchu

V porovnání s piercingem se dnes už nejedná o nic neobvyklého. Pokud vaše ucho bude zdobit i více peciček, tak už i v tradičních firmách vás nebudou považovat za nekonvenční. Proto si můžete vyhrát. Pokud máte na lalůčku více dírek, tak si zkuste vybrat pecky stejného tvaru. Každou ale zvolte v jiném odstínu téže barvy a vytvoříte tak zajímavý přechod. Velmi oblíbeným místem, kam si lidé ještě umísťují náušnice, je horní část ucha, těsně u záhybu. Sem si lidé umísťují stříbrný kroužek s kuličkou. Pokud se rozhodnete mít více dírek, svěřte se do rukou profesionála. Na těle máme spoustu akupunkturních bodů, které se nevyplatí narušit a jen odborník ví, kam může píchnout. Nehledě na to, že se tak vyhnete i případné infekci.

Stálice i současné trendy - náušnice

Něco už bylo naznačeno. Mezi jistoty, kterými se nedopustíte faux pax, patří několik typů náušnic, jež můžete v případě potřeby vzít. Patří mezi ně klasické pecky s malým kamínkem decentní barvy. Nestárnoucí jsou také perly, ať už černé nebo bílé. Na společenský večer pak štrasové varianty, které působí decentně. Pokud chcete ovšem zaujmout, zkuste si vzít jednu velmi dlouhou pásovou náušnici a druhé ucho nechte volné, případně do něj umístěte malou pecku ve stejném materiálu jako pás. Odtud se pozvolna přesouváme i k trendům dnešní doby. Nosí se výrazné kameny, které drží pevně na uchu a jemně ho přesahují. V klasickém šperkařském odvětví, kde dominuje zlato a stříbro se zaměřte na naturální motivy jako jsou květiny nebo motýly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12680 (magazinpodnikani.cz#155)


Přidat komentář