Hodinky pro plavce

Hodinky pro plavce jsou praktickou a zároveň užitečnou pomůckou. Proto se mnoho výrobců zaměřilo právě na tuto možnost výroby. Jejich konstrukce je ideální zejména s ohledem na kvalitní vodotěsnost a správnou funkčnost.

Jak správně vybírat hodinky pro plavce?

Hlavním a velmi důležitým krokem při výběru je potřeba se zaměřit na kvalitu vodotěsnosti. Je potřebné, abyste si vždy vybrali takové** hodinky**, které splňují základní kritéria. Těmi jsou informace o hloubce v metrech nebo tlak. Následně je potřebné se těmito informacemi řídit. Pro** běžné plavání** je potřeba od 50 metrů do 100 metrů. Pokud se věnujete potápění, je vhodnější od 200 metrů. Jestliže Vám dojde v hodinkách baterie, nechte si vždy zkontrolovat také jejich vodotěsnost. Tato kontrola by se měla provádět pravidelně každý rok. Aby plavecké hodinky plnily správně svou funkci, musí být korunka při styku s vodou vždy zamáčknutá nebo zašroubovaná. Vždy záleží na typu hodinek.

Označení hodinek pro plavce

Proto, abychom si koupili správné hodinky, podle námi zvoleného sportu, jsou hodinky označeny danými parametry. A to vždy na zadním víčku hodinek. Ty nás přesně informují v ATM / což je 1 atmosféra, která se rovná 10 metrům/. Do jaké hloubky se mohou hodinky pro plavce používat?

 • Hodinky pro běžné koupání - jsou označeny 5 ATM = 50 metrů.
 • Šnorchlování - 10 ATM = 100 metrů.
 • Potápění – 20 ATM = 200 metrů.
 • Profesionální potápění – 100 ATM = 1000 metrů.

Servis a údržba hodinek pro plavce

Aby nám plavecné hodinky dlouho sloužily, je potřebné se o ně dobře starat. Plavecké hodinky potřebují o něco vyšší údržbu, nežli hodinky na běžné nošení, aby jejich funkčnost a vodotěsnost vydržela co nejdéle. Jsou to tyto zásadní kroky:

 • Nevystavujte hodinky teplé vodě. Horká voda nebo pára mění tvar těsnění a tím ztrácí těsnící vlastnosti.
 • Není vhodné je vystavovat chlóru, lakům a podobně, jelikož těsnění podléhá lehce korozi.
 • Opravy nebo jakékoliv úpravy přenechejte odborníkům.
 • Nemanipulujte s tlačítky nebo korunkou pod vodou.
 • Hodinky pro plavání, nejsou vhodné pro skákání.
 • Moře nebo chlorovaná voda hodinkám škodí. Je potřeba je vždy po koupání opláchnout pitnou vodou.
 • Jestliže se hodinky rosí, je potřeba zajít k hodináři.

** Také je potřeba vědět, že pohyb ruky ve vodě, nadměrně zvyšuje na hodinky tlak.**

Druhy plaveckých hodinek

Je mnoho druhů plaveckých hodinek, které dokážou okouzlit každou generaci, která se věnuje sportu, obzvlášť plavání. Ceny se pohybují od 150,- Kč do 4.000,- Kč. Jsou vyráběny tak, aby vyhovovali všem klimatickým podmínkám. Jsou to například:

Casio PRG 100 1AVER Sport Pro Trek

** ** Tyto hodinky jsou vodotěsné do 100 metrů a mají plastový náramek. Jsou vybaveny 5 budíčky, minerálním sklem, barometrem, teploměrem, odolností do -10 stupňů a stopkami. Jejich nabíjení je pomocí solárního napájení.

Casio PRG-100T-7 Sport

Tyto hodinky disponují těmito funkcemi: rovnoměrné elektro-luminiscenční podsvětlení ciferníku, barometrem, solárním osvětlením, teploměrem, výškoměrem, stopkami, titanovým tahem, vodotěsnost do 100 metrů.

Casio SPW 1000 2VER Sport Sea-Pathfinder

Jsou nádherné plavecké hodinky, disponující s Duplexem LCD, barometrem, teploměrem, kompasem, odolností proti nízkým teplotám a mají mnoho dalších užitečných funkcí.

POOLMATE GREY

Hodinky jsou určeny do 30metrů. Ideální pro plavce v bazénu. Mají plastový náramek. Výhodou je, že automaticky počítají vaše uplavané metry v bazénu, ale také rychlost, vzdálenost a kalorie.

POOLMATE PRO PC BLACK

Tyto plavecké hodinky ovládají tyto funkce: kolik jste uplavali metrů, zobrazují, jaký je váš nejlepší čas za celou dobu tréninku, Vaše časy si můžete zhodnotit průběžně celý rok, díky jejich paměti. Ukazují grafickou analýzu vašich plaveckých úkonů.

Speedo Hodinky AYSM12

Voděodolné hodinky do 50 až 100 metrů. Mají silikónový náramek a dokonalý design. Tyto hodinky jsou dokonalým komfortem pro plavce za nízkou cenu.

F7 pánské i dámské hodinky

Hodinky disponují všemi tepovými funkcemi, kalorimetrickými funkcemi, vodotěsností 30 ATM i stopkami. Je možné připojení na PC a mají kódovaný signál EKG.

Silic Watch ION I

Hodinky jsou vhodné jak pro ženy, tak také pro muže. Mají silikonový náramek, takže jsou vhodné i pro alergiky na kov. Vhodné k plavání do 50 metrů. Tyto hodinky jsou od českého výrobce za velmi nízkou cenu.

LORUS R2357DX9

Tyto hodinky jsou celé z plastu. Jsou vhodné do 100 metrů. Mají ručičky i indexy a Quartz – baterie.

OXBOW 4513801

Velmi elegantní dívčí hodinky v růžové barvě. Vodotěsnost je do 100 metrů. Mají ocelové pouzdro a plastový náramek s minerálním sklíčkem.

DUNLOP Volley Navy Blue

Velmi originální sportovní hodinky se zvláštním stylem. Jsou plastové s automatickým odsvícením. Jsou vhodné pouze do 30metrů.

Casio BG-2100-4ER Baby G

Tyto dámské hodinky disponují zvýšenou odolností proti nárazům, kalendářem, odpočítávačem času a jsou voděodolné do 100 metrů.

Hodinky pro potápěče

Přinášíme Vám pár tipů na hodinky pro potápěče.

Mission watt

Klasické potápěčské hodinky, vodotěsné do 200 metrů. Mají pryžový pásek, možnost nastavení začátku potápění a datumovku.

Titanium watches Quartz

Tyto potápěčské hodinky mají luxusní titanové provedení s dlouhodobou trvanlivostí baterie, fluorescenčním displejem a z možností ponoru až 220 metrů.

Edy 2 dekompresní potápěčské hodinky

Jsou v multifunkčním provedení. Vhodné na přístrojové potápění, šnorchlování, freediving i strojové potápění. Baterie vydrží až 60 ponorů s možností připojení k Edy interface pro přenos dat do PC. S automatickým nastavením do 6000 metrů.

Luxusní hodinky pro plavce

Tyto hodinky jsou vhodné také pro plavce i přesto, že jsou velmi luxusní. Jsou skutečně originální, ať už vhledem, výrobní značkou jako například HONDA a podobně, ale hlavně cenovým rozhraním. To se pohybuje od 40.000,- Kč do 90.000,- Kč. Jsou vhodné zejména pro manažery, podnikatele a podobně, kde dokážou velmi dokonale podtrhnout jejich osobnost.

Mechanical Collection Bernhard Russi 5587.396

Jsou velmi luxusní analogové hodinky, pouzdro je ocelové, řemínek je z krokodýlí kůže, barva řemínku je hnědá, sklo safírové, typ strojku Quartz – baterie a vodotěsnost je 100 metrů.

SPORTURA SLQ023J1

Další velmi luxusní hodinky, vhodné na plavání jsou se strojkem Seiko kinetic, sklo safírové, barvu řemínku je možné si vybrat z více barev nebo taé ocelovou. Jsou vhodné k plavání do 100 metrů.

Avantgarde Worldtimer Chonoscope

Jsou radiově řízené hodinky, mají duální čas, alarm, ukazatel data, automatický kalendář, doba chodu 60 minut, stopky, vodotěsnost do 50 metrů.

Mechanical Collection Bernhard Russi 5567.055 Lucendro

Jsou se safírovým sklíčkem, vodotěsností do 100 metrů, stopkami s dokonalou přesností. Řemínek je z pravé kůže s možností výběru mezi hnědou a černou barvou.

Veškeré** hodinky určené pro plavce** jsou vyráběny tak, aby vyhovovaly tlaku vody a vlhkosti. Design je vždy na vysoké úrovni od všech výrobců. Proto se mohou nosit i jako módní doplněk. Který dokonale díky svému designu podtrhne Vaší osobnost. Náramky jsou ve většině pouze z plastu, takže je mohou nosit i lidé alergičtí na kov.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12798 (magazinpodnikani.cz#331)


Přidat komentář