Doplňky z bižuterie

Odpradávna se lidé zdobili, aby vypadali vábně, bohatě a pro radost. Stejný děj můžeme pozorovat i dnes. A protože jsou šperky z bižuterie na trhu bohatě zastoupeny, je naše snažení o to jednodušší.

Bižuterie jsou šperky, které nejsou vyrobeny z drahých kovů, jako jsou zlato, stříbro nebo platina. Do bižuterie tedy můžeme zahrnout veškeré

korálky, minerální kameny, skleněné výrobky, také ozdůbky z kůže, plastu, dokonce i dřeva, slámy, anebo ty kovové s lehkých slitin apod.

Materiály, ze kterých se bižuterie vyrábí

Na trhu existuje spoustu různých materiálů, ze kterých se dá vytvořit krásná bižuterie.

Kovová bižuterie

Bižuterie se často vyrábí z kovů, které jsou buďto postříbřené, anebo upraveny tak, aby právě takový drahý kov připomínala. Reakce však na sebe nenechá dlouho čekat a takový šperk obvykle brzo zčerná a u citlivějších pokožek může být důvodem svědění, nepříjemného pálení a nevzhledných vyrážek.

Nic z toho se nemusí stát, jestliže si bižuterii koupíte s přesvědčením, že se jedná o bižuterii a nikoliv o stříbro. Pak totiž víte, co od takového šperku čekat a jak se o něj starat, aby neztratil nic ze svého krásného vzhledu.

Bižuterie tvořená minerálními kameny

Velmi oblíbené jsou šperky z minerálních kamenů. Každý jednotlivý kámen představuje určité vlastnosti a hodí se taktéž k určitým osobnostem. Lidé věří v léčivé účinky minerálních kamenů a cíleně si tak kupují náhrdelník, který by jim měl dodat novou energie a sílu, který by jim měl zaručit štěstí, který by je měl chránit před nemocemi, atd. Minerální kameny jsou velmi oblíbené. Pořádají se veletrhy a mezinárodní výstavy, kde lze zakoupit skutečný kámen za výhodné ceny a také se dozvědět více od odborníků.

Bižuterie ze skla

K minerálním kamenům jsou velice blízké skleněné šperky. Ze skla si můžeme zakoupit korálky, náhrdelníky a dokonalé masivní prsteny. Bohužel sklo je sklo a jediné spadnutí na podlahu může znamenat jeho nenávratné zničení.

Kožená bižuterie, bižuterie styl western

Snad na každé pouti a podobných akcích, kde se to hemží stánky se suvenýry, je k nalezení prodej šperků z kůže. Většinou jsou tyto výrobky doplněny i jiným materiálem, jako jsou minerální kameny, sklo či uvedené kovy. Z kůže jsou velice** oblíbené šňůrky**, na které se věší další přívěsky, a to ať už z kůže, tak všech jiných a možných materiálů. Díky tomu, že je kůže poměrně jednoduchá, hodí se prakticky ke všemu, avšak nejlépe se vyjímá ve stylu western, džíny, vesty, dlouhé volánové sukně nebo bílé košile apod.

Netradiční bižuterie ze dřeva a slámy

Méně časté, avšak velice propracované jsou šperky ze slámy či dřeva. Také je obvykle koupíme na pouťových stáncích a v suvenýrech. Nejvíce se z těchto netradičních materiálů vyrábí korálky, různé náhrdelníky a zajímavé náušnice.

Bižuterie z plastu

Jak už to v dnešním světě chodí, plast je všemocný. A ani bižuterie se mu nevyhne. Důvodem je to, že je levný, poměrně snadno zpracovatelný, v nabídce může být nesčetné množství barev, tvarů a možností. Plast má také tu výhodu, že má dlouhou životnost, dlouhodobé nošení mu nijak na tvaru ani barvě většinou neublíží a stejně tak není nijak škodný na kůži.

Druhy šperků z bižuterie

Do bižuterie patří téměř všechny možné ozdoby, které můžeme nosit na svém těle.

Prsteny z bižuterie

Klasika je klasika, ale šikovný prsten například ze skla může vaši ruku uvést do maximální galantnosti a vytvořit jak skvělý doplněk, tak úžasnou ozdobu.

Měděný prsten je krásným doplňkem pro ženy podzimního typu, tj. zrzky apod. Je však nutné myslet na to, že měď je poněkud dráždivá a citlivá pokožka to může po čase poznat. Nenoste měděný prsten proto dlouhodobě. To platí obecně i o jiných kovech.

Náramek z bižuterie

Široká nabídka náramků z bižuterie dává prostor všem možným fantaziím. Korálky, pletené náramky, či spojení obou, dále jsou to kožené náramky, moderní gumové s výstižným nápisem, a velice krásné a pořád oblíbené jsou kovové, široké či mohutné, někdy ozdobené kamínky a působí tak velice draze. Co platilo u prstenů, platí však i zde – nenosit dlouhodobě, neboť lidský pot, voda a další vlivy způsobují někdy nejen nevratné znehodnocení šperku, ale nepříznivě působí na lidskou pokožku svěděním či následnou vyrážkou. Pravidlo, jak se problému vyhnout zní celkem jednoduše a jasně – nenosit takový šperk dlouhodobě.

V nabídce náramků je nutno zmínit náramky plastové, buďto klasické, kruhy různých barev, které byly hitem na počátku devadesátých let, stejně jako barevné masivní náramky z plastových korálků na gumičce. Vypadají skvěle a jsou perfektním doplňkem k jinak celkem fádnímu a nenápadnému oblečení.

Náhrdelník z bižuterie

Cokoli, co dáme na krk, můžeme nazývat náhrdelník. Skvěle se bude na ženském odhaleném dekoltu vyjímat masivní šperk, do hlubokého výstřihu zase patří třeba i delší tenký náhrdelník s pěkným korálkem.

Jestliže na trhu je nepřeberné množství náramků, náhrdelníků, pokud tak ty všemožné doplňky na krk tak nazveme, je minimálně stejné množství.

Skvělé u náhrdelníků je, že si dle svého vkusu a díky své šikovnosti můžeme pěkný kousek vyrobit sami. Stačí si opatřit rybí vlasec, korálky a navléct. Dlouhý náhrdelník takto můžeme několikrát omotat kolem krku, dále pak udělat třeba uzel a na světě je paráda za pár korun.

Náušnice z bižuterie

A stejně tak jsou na tom náušnice. Alespoň co se nabídky na trhu týče. Skvělé u náušnic z bižuterie je to, že vypadají kolikrát jako šperky z drahých kovů a kamenů, a přitom se dají pořídit za pár korun. A vzhledem k tomu, že se z větší částí nedotýkají lidského těla, kde působí lidský pot a teplo nepříznivě na kvalitu šperku, vypadají pořád dokonale.

Navíc jsou tyto kovy většinou mnohem lehčí a tak je ani necítíte i když jsou větších rozměrů. Moderní jsou nejen třpytivé kuličky, ale také velké tzv. placky. Konkrétně ty sluší zejména ženám, jež mají krátké vlasy - mikáda a podobně. Ale to je jen základní nabídka, v prodejnách bižuterie, oděvů a doplňků si jistě vybere každá. Opomenout se nesmí ani náušnice korálkové, z minerálních kamenů, kůže, pestrobarevné plastové, jaké jsou prezentovány ve filmu Rebelové a další. V originalitě se meze nekladou a tak jsou od soukromých výrobců na trhu viděny třeba náušnice z již neplatných padesátníků, nebo pětníků.

Další šperky a doplňky z bižuterie

Že je bižuterie nabídkou nepřeberná již víme, klasické šperky, jaké jsou v ní prezentovány, také známe. Jenže mezi nimi jsou i další, méně zastoupené ozdoby.

Tak třeba** korunka**. Skvělá věc pro krásnou ženu, respektive mladou dívku na ples, která je zasazena do dokonalého účesu a podtrhnu tak krásu nositelky. Korunku také často nosí nevěsty v den svatby. Často totiž také bývá korunka součástí závoje.

Od korunky jen blízko k** čelence**, která je víceméně sponkou, ale protože v poslední době se rozběhl její boom a čelenky jsou více než důvodem upevnění účesu, spíše ozdobou a vyrábí se také například z kovů zdobených kamínky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12710 (magazinpodnikani.cz#193)


Přidat komentář