Breitling - luxusní hodinky

Uvažujete o koupi luxusních nebo exkluzivních hodinek? Lusuxní hodinky jsou záležitostí na celý život, proto by jejich koupě měla být promyšlená. Hodinky by měly nejen vypadat dobře, ale také by měly být kvalitní.

Následující článek Vás seznámí se švýcarskými hodinkami značky Breitling.

Historie značky Breitling

Breitling je švýcarská hodinkářská firma s více než stoletou tradicí, která byla založena roku 1884. Zakladatelem společnosti byl Leon Breitling, který nejdříve vyráběl chronometry a přesné měřice určené k využití ve vědě a průmyslu. V roce 1914 firmu přebírá jeho syn Gaston a zanedlouho poté vynalézá první náramkový chronometr. Společnost tak začala vyrábět luxusní chronometry primárně určené pro letecké účely. Roku 1932 firmu přebírá Gastonův syn Willy Breitling. O několik let později je firma Breitling výhradním dodavatelem hodinek americkým leteckým silám a rozšiřuje se tak po celém světě. Roku 1979 přebírá značku Ernst Schneider.

Současné Breitling hodinky jsou vybaveny mnoha funkcemi jako je zobrazení fází měsíce, zobrazení zlomků vteřiny, dat a další. Patří mezi nejspolehlivější značky hodinek na světě. Všechny Breitling hodinky jsou vyráběny ze švýcarských komponentů ve Švýcarsku.

Luxusní hodinky značky Breitling

Hodinky značky Breitling patří mezi nejexkluzivnější hodinky na světě. Jako jediní se mohou chlubit tím, že všechny jejich hodinky všech kolekcích obsahují strojek opatřený certifikátem oficiálního chronometru. Takový certifikát získají pouze hodinky, které uspěly ve všech testech nezávislé organizace COSC.

COSC (Controle Officiel Suisse des Chronometres)

COSC, neboli Oficiální švýcarský instutit testování chronometrů, je nezisková organizace působící od roku 1973. Institut vydá oficiální certifikát pro chronometr po patnácti dnech testování, které je prováděno při třech různých teplotách a v pěti různých pozicích. Poté je stanoveno, jestli testovaný chronometr splňuje sedm kritérií, které je nutné dodržet pro získání certifikátu. Při měření se hodnoty srovnávají s dvojími nezávislými atomovými hodinami. Pokud chronometr splní všechny podmínky, má zaručený přesný chod na 99,9 %. Asi jenom 3 % produkce švýcarských hodinek se může pyšnit tímto certifikátem.

Spolehlivost hodinek Breitling

Hodinky Breitling jsou mimořádně spolehlivé a poskytují důležité informace i v extrémních situacích, proto jsou velmi oblíbené právě mezi piloty. Nejdůležitějšími faktory jsou přitom odolnost, čitelnost a jednoduchá ovladatelnost.

Hodinky jsou robustní a jsou tak chráněny před nárazy a vnějšími vlivy.** Na jejich výrobu se využívají jen prvotřídní materiály.** Veškeré modely hodinek Breitling jsou opatřeny odolným safírovým sklem, které je odolné proti poškrábání. Náramky hodinek jsou ukončené masivními sponami a jsou elastické, aby nedošlo k jejich přetržení. Hodinky jsou také vodotěsné, do jaké hloubky, to záleží na jednotlivém modelu.

Materiál hodinek Breitling

Firma Breitling využívá na výrobu** pouzder hodinek** kovy jako jsou ušlechtilá ocel, titan a 18 karátové zlato. V limitovaných edicích potom využívají i platinu. Sklíčka hodinek jsou vyrobena ze safírového skla, které má velmi vysoký stupeň tvrdosti a může být poškrábáno jen diamantem. Většina sklíček je navíc oboustraně odzrcadlena, to znamená že je neutralizováno až 99% přirozených odrazů. Hodinky se dále mohou pyšnit kvalitními koženými řemínky z pečlivě vybraných kůží.

Kolekce hodinek Breitling

V současnosti firma Breitling vyrábí hodinky ve čtyřech základních kategoriích či kolekcích, jde o Navitimer, Windrider, Professional a Aeromarine. Každá kolekce obsahuje několik typů hodinek v závislosti na nabízených funkcích, ale také v závislosti na použitém materiálu a designu. Mimo tyto čtyři základní kolekce Breitling ještě vyrábí limitované edice, které jsou vysoce exkluzivní.

Hodinky kolekce Navitimer

Do této kolekce se kromě hodinek Navitimer řadí také:** Navitimer World, Cosmonaute, Montbrillant, Montbrillant Légende, Montbrillant Datora, Chrono-matic 49, Chrono-matic 1461 a Chrono-matic QP.**

Model hodinek Navitimer spatřil světlo světa roku 1952. Tento vynalézavý a výkonný chronometr je obdařen vestavěným "navigačním počítačem", který umožňuje pilotovi provádět všechny kalkulace, které vyžaduje letový plán. Po padesáti letech své existence, Navitimer dosáhl kultovního statusu a je považován za moderní, efektivní a nadčasový chronograf. Hodinky Navitimer jsou nejstarším chronometrem na světě.

Hodinky modelu Cosmonaute

Model Cosmonaute je vylepšením modelu Navitimer, pro účely kosmonautiky. Nejviditelnější vylepšení je pravděpodobně 24 hodinový čáselník namísto 12 hodinového. Hodinky jsou také vybaveny mechanismem zpětného chodu. Tento model měl s sebou kosmonaut Scott Carpenter roku 1962 během jeho letu po orbitu Země na palubě Aurory 7.

Hodinky kolekce Windrider

Do kolekce Windrider se řadí hodinky: Chronomat 01, Chronomat, Blackbird, Galactic 41, Chrono Galactic, Galactic 36 Automatic, Galactic 32 a Galactic 30.

Hodinky modelu Chronomat 01

Chronomat 01 se pyšní především svým designem, který u tohoto chronometru hraje velmi důležitou roli a jež dá popsat jako jedinečný a specifický. Tento model je vysoce exkluzivní verzí nejoblíbenějšího Chronomatu, který se vyrábí také v kolekci Windrider.

Hodinky modelu Chronomat

Chronomat, nejoblíbenější model kolekce, se po celou svou existenci neustále vyvíjí a to jak technicky, tak designově a esteticky. Chronomat je díky své odolnosti, kdy vydrží tlak až 30 barů považován za světově nejspolehlivější a nejpřesnější chronometr s automatickým pochodem.

Hodinky kolekce Professional

Do této kolekce patří následující hodinky: Emergency, Aerospace, Airwolf Raven, Skyracer Raven a Chronospace.

Hodinky modelu Emergency

Model Emergency je vytvořen speciálně pro piloty a letecký personál. Obsahuje vlastní mikro vysílač, který vysílá na frekvenci 121,5 MHz. To znamená, že například po letecké havárii hodinky vyšlou signál, podle kterého se může orientovat záchranná akce. Hodinky jsou schopny vysílat signál po dobu 48 hodin.

Hodinky modelu Aerospace

Model Aerospace patří mezi nejoblíbenější hodinky mezi profesionálními piloty a cestovateli.** Pouzdro z titanu** je jejich nejdůležitější vlastností. Titan je materiál využívaný v profesionálním letectví a pyšní se svou extrémní lehkostí. Aerospace je vybaven množstvím funkcí, mezi něž patří měření na tisíciny sekundy, odpočítávání či dvě časová pásma.

Hodinky kolekce Aeromarine

Kolekce Aeromarine je nejobsáhlejší a řadí se sem: Avenger, Super Avenger, Avenger Seawolf, Avenger Seawolf Chrono, Chrono Superocean, Superocena, Superocean Steelfish, Superocean Héritage 46, Superocean Héritage 38, Superocean Héritage Chronographe, Chrono Colt, Colt GMT, Colt GMT+, Colt Automatic, Colt Quartz a Colt Oceane.

Hodinky modelu Avenger

Model Avenger se dá popsat čtyřmi slovy: statnost, funkčnost, preciznost a estetická rafinovanost. Hodinky jsou nárazu vzdorné a vodotěsné až do hloubky 300 metrů. To, co Vás ale při pohledu na hodinky Avenger zaujme je jejich design, který si potrpí na rafinovanosti a hi-tech vzhledu.

Hodinky modelu Superocean

První hodinky modelu Superocean byly poprvé vyrobeny roku 1957 a byly vybaveny jednoduše čitelným číselníkem, pancéřovým sklem a byly vodotěsné do hloubky 200 metrů. Původně byly vytvořeny pro potřeby profesionálních a vojenských potápěčů. Daly tak vzniknout několika generacím hodinek určených speciálně pro potápeče, které se odlišovaly nejen svými vlastnostmi, ale také svým designem od ostatních kolekcí hodinek Breitling.

Švýcarské hodinářství - Breitling

Značka Breitling patří mezi nejznámější ikony švýcarského hodinářství a tudíž jsou oblíbeným cílem plagiátorů. Pokud se rozhodnete pro nákup hodinek této značky, využijte oficiální prodejce, jejichž seznam se nachází na na oficiálních stránkách firmy Breitling spolu s dalšími důležitými informacemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12785 (magazinpodnikani.cz#308)


Přidat komentář