Zednické a sádrokartonové práce - Český Krumlov a okolí

Stavba pomocí sádrokartonových desek má celou řadu výhod a tvoří až sedmdesát procent stavebních technologií při výstavbě nových a rekonstrukcí starších komerčních a soukromých prostor.

Sádrokartonové práce Český Krumlov a okolí

Sádrokarton nelze považovat za nějakou náhražku klasických materiálů a technologií stavby. Sádrokarton je moderní stavební materiál, který se používá u suché výstavby. Tedy u výstavby bez vody a malty. Má vynikající vlastnosti, může se využívat tam, kde jiný stavební materiál nelze použít a stavba s jeho pomocí je velmi rychlá. Již jen tyto základní vlastnosti zaručují široké využití sádrokartonových desek.

Kde se sádrokarton používá?

Sádrokartonové desky mají široké využití. Mohou se využívat při novostavbách, zejména u dřevostaveb a nízkoenergetických domů, při rekonstrukcích, a to jak půdních vestaveb, bytových jader, starších bytů, firemních prostor, pracovních hal nebo třeba u rekonstrukcí historických budov. Když jsme u té historie, tak ze sádrokartonu se často vyrábí historické atrapy, rekvizity a další doplňky. V divadlech, ale i u filmu se ze sádrokartonu vyrábí kulisy. V reprezentativních prostorách, ale i v domácnostech se ze sádrokartonu vytváří architektonické prvky a doplňky interiéru. Výjimkou není ani nábytek ze sádrokartonu. Prostě sádrokarton se dá využít v každém interiéru k různým stavbám.

Sádrokartonové desky - vysoká odolnost, rychlá výstavba

Značnou oblibu si sádrokarton získal díky snadnému a rychlému použití v kombinaci s nízkou cenou materiálu. Rychlost výstavby zaručuje suchá výstavba. Ta vždy bude, a je rychlá. Jakákoli absence vody, znamená, že se nemusí s jednotlivými etapami výstavby čekat na vyschnutí. To samozřejmě velmi zrychluje celý postup výstavby. Sádrokartonové desky mají vysokou odolnost, zejména ty, se speciální úpravou a také** pevnost.** Vzhledem k jejich nízké hmotnosti se s nimi i velmi dobře manipuluje a také se dobře zpracovávají. Zásluhou toho se z nich dají vytvářet příčky, obkládat šikmé stěny a stropy podkroví, snižovat vysoké stropy stropní podhledy, stavět šatny a komory, anebo zakrývat nevzhledná potrubí, sloupy a trámy. Po vytmelení, vybroušení a penetraci lze sádrokarton upravovat jako kterýkoli jiný materiál. Může se malovat, natírat, obkládat různými materiály, tapetovat nebo dekorovat různými druhy stěrek.

Sádrokartonové desky bílé, šedé, zelené, červené, modré

V běžném prostředí se používají bílé, případně šedé sádrokartonové desky. Jejich užití je při stavbě příček, podhledů, obkladů stěn, šikmin i stropů, při stavbě dekorativních prvků, nábytku, vestavěných skříní. Ve vlhkém prostředí se používají zelené sádrokartonové desky. Ty najdou nejčastěji využití u přestavby bytových jader, u stavby šaten, koupelen, prostě všude tam, kde je zvýšená vlhkost. Jejich impregnace zajišťuje také odolnost proti plísním. Červené nebo růžové sádrokartonové desky jsou doplněny o rozptýlenou skelnou výztuž, která zaručuje vyšší požární odolnost. Kde je nutné je použít zjistíte z projektové dokumentace. Modré sádrokartonové desky slouží k odhlučnění jednotlivých místností. Může tak klidně přímo ve vašem domě vzniknout hudební zkušebna, která vás vůbec nebude rušit. Existují ještě panelové sádrokartony, sádrokartonové desky na podlahy a další kombinované typy.

Jak se upevňují sádrokartonové desky

Sádrokarton nelze použít jako nosnou zeď. Zásluhou lehkých kovových profilů, je však nosnost jednotlivých desek dostatečná na to, aby udržela kuchyňské skříňky i s nádobím anebo v koupelně umyvadlo. Pomocí profilů do kterých se sádrokartonové desky montují, lze vytvořit různé oblouky, vlnovky a jiné netradiční stěny i průchody nebo podhledy.

Střecha a pokrývačské práce Český Krumlov a okolí

Střecha je základ domu. Hlavní funkcí střechy je** chránit** dům proti povětrnostním vlivům a bránit úniku naakumulovaného tepla. Dalším důležitým úkolem střechy je odvádět vodu z horní části stavby a bránit jejímu nahromadění, které by mohlo poškodit konstrukci stavby zatékáním. Střechy se dělí podle typu stavby na zateplené a nezateplené. Dále pak podle tvaru střechy a jejího zešikmení na sedlové, mansardové, pultové a stanové. Střecha se obvykle skládá z nosné konstrukce, tou je krov, izolačních vrstev, sem patří hydroizolace, tepelná izolace, parozábrana a krycích vrstev, což je střešní krytina plnící funkci ochrannou i estetickou.

Co ovlivňuje výběr střešní krytiny?

Na prvním místě to bývá územní plán. Ten rozhoduje, jakou střešní krytinu je možné zvolit. Je to z důvodu, aby se například v historické zástavbě neobjevovali ryze moderní stavby, které by zde působily nepatřičně. Pak je to samozřejmě tvar a sklon střechy.A nakonec povětrnostní podmínky.

Pálené tašky, betonové tašky, břidlice, plechové střechy Český Krumlov

Tradičním a nejrozšířenějším materiálem je pálená taška. Ta dnešní je však odolnější a také se vyrábí ve více barvách i provedeních. Má vysokou odolnost proti nepříznivému počasí, ale zároveň je dosti křehká. Betonová krytina je těžká, odolná a vyrábí se v různém provedení tvaru i barvy. Nevýhodou je, že je méně odolná vůči mrazu. Břidlice je materiálem často používaným v historické zástavbě. Využít ji můžete v přírodním i umělém provedení. Další skupinou jsou lehké střešní krytiny. Patří sem plechové střechy, které mohou být z různě odolných druhů plechu. Mezi nejodolnější patří měděné střechy, které se také mohou používat v historických zástavbách. Jejich nevýhodou je velmi vysoká cena. Asfaltové šindele patří také do lehkých střešních krytin. Při pokládce se s nimi velmi dobře manipuluje a jsou vhodné na všechny netypické druhy střech. Plastové střešní krytiny se používají zejména na různé přístřešky, pergoly a zahradní domky. Poslední skupinou jsou recyklované střešní krytiny. Ty jsou napodobeninou klasických střešních krytin, jsou odolné a levné.

Zednické práce Český Krumlov a okolí

Mezi** zednické práce** patří výstavba zdí, betonování, omítání, ale i opravy venkovních a vnitřních zdí. Zednický mistr se orientuje v různých materiálech a technologiích stavby. Výběr té nejlepší technologie dokáže dát stavbě mnohem lepší kvalitu, než kdyby stavba proběhla z nahodilých materiálů. Stavba domů sice probíhá podle projektu, kde je materiál vybraný již předem, ale menší stavby a opravy jsou v režii zedníka. Ten rozhoduje a vybírá a pak také za svou práci ručí.

Kvalitní stavební firma v Českém Krumlově

Při výběru stavební firmy se nedoporučuje spěchat. Lépe je začít vybírat včas. Dobré je poptat se na reference a také se jít podívat na již provedené stavby. Dále byste se měli zaměřit na to, jaké** podmínky** společnost nabízí a zároveň od vás vyžaduje. Ve smlouvě byste si měli nechat přesně specifikovat, kdy a za co budete firmě platit. Nejlépe je provést platby zálohově a největší část doplatit při předání stavby. Také by ve smlouvě měla být uvedena záruka na materiál a na práci. Vyplývá sice ze zákona, ale je lépe ji ve smlouvě uvést i s případnými podmínkami oprav.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13338 (magazinpodnikani.cz#1507)


Přidat komentář