Zateplení domů a bytů Brno

Velká většina panelových domů v České republice vznikla kolem 60. a 70. let minulého století. Jejich plánovaná životnost byla 40 let. A právě z tohoto důvodu je nutné panelové domy celkově revitalizovat.

Současná doba jasně ukazuje, že panelové domy potřebují investice a údržbu. Ty starší údržbu ve velkém. Nejde jen o pár drobných oprav, ale o správně provedenou revitalizaci panelového domu, která přinese úspory ročních nákladů na energie, lepší komfort bydlení, pěkný vzhled domu i jeho zhodnocení. Chce to samozřejmě investice. Pokud však je správně počítáno, tak vložené investice do panelového domu mají mnohem rychlejší návratnost, než u domu rodinného. Než se přistoupí k samotné revitalizaci panelového domu, pak je nutný pečlivý výběr** odborné firmy,** která vše provede. Firmu je nutné vybírat s ohledem na reference, na doporučení dřívějších klientů, na používané stavební metody i materiály. Revitalizace panelového domu, totiž není jen krátkodobým řešením, ale velkou investicí do budoucna. Proto je nutné použití moderních technologií i materiálů, které se vyznačují vysokou kvalitou a velmi dlouhou životností. Právě takové materiály, zajistí komfortní bydlení, které nebude zbytečně předražené, ale úsporné.

Zateplení domů a bytů, úspora nákladů za vytápění Brno

První, co každého napadne v případě zateplování domu, je úspora financí, které spotřebuje vytápěcí systém. To samozřejmě je velmi důležité. Vždyť tato úspora může dosahovat až 50 % úspory všech ročních nákladů. Velmi důležité však jsou i další klady, které zateplení přináší. Správně provedené zateplení domu výrazně sníží, nebo i plně odstraní kondenzaci vodní páry a tím zamezí šíření sporů plísní. Plísně jsou velkým problémem panelových domů, zejména tam, kde nedochází k proudění vzduchu, tedy v rozích, za skříněmi, pod podlahou a v bytovém jádru. To usnadní život alergikům i všem ostatním. Další významnou výhodu přináší zateplení v podobě snížení teploty v domě během horkých letních dnů. Zateplení nejen, že dům tepelně izoluje zevnitř proti únikům tepla v zimě, ale chrání panelový dům i v létě, proti vnikání velkého horka. Tak dochází k příjemné celoroční tepelné pohodě domu. Dalším plus zateplení domu je konečná povrchová úprava. Dům jakoby přímo vykoukl ze šedi do krásných pastelových barev a rozzářil sebe i své okolí. Pokud tedy shrneme klady zateplení domu, tak je nutné říci, že zateplení přinese tepelný komfort, snížení nákladů, estetický vzhled, zlepší akumulaci zdiva a celkově dům zhodnotí.

Realizace zateplovacích systémů v Brně

Pro instalaci zateplovacích systémů se využívá pouze certifikovaných zateplovacích systémů. Jen ty dokáží plně využít moderních technologií i materiálů, výrazně prodloužit životnost domu, a zároveň ho zhodnotit po všech stránkách. Základem realizace zateplovacího systému je zhodnocení celé budovy a následný výběr technologie a vhodného materiálu. Pak se již začíná s pracemi. Jak první je nutná příprava podkladu. Ten je nutné penetrovat. Po penetraci se přichytávají** lišty** a lepicím tmelem se instalují izolační desky. Podle typu podkladu a jeho vlastností, mohou být z pěnového polystyrenu nebo z pojených minerálních vláken. Jakmile vše dokonale zaschne, provede se přikotvení a úprava povrchu pro omítku. Před její aplikací se provede opět penetrace. Konečná úprava povrchu je možná několika různými druhy omítek. Je možné použít i mozaiku nebo keramické obklady. Výběr se odvíjí od přání majitele domu. Jako poslední vrstva je doporučován antigraffiti nátěr, který dokonale ochrání omítku před sprejery a vandaly.

Revitalizace panelových domů Brno

Jde o kompletní zhodnocení domu, o zvýšení komfortu bydlení a přitom o snížení nákladů na provoz domu. Celkově jde o zlepšení všech potřebných funkcí domu a snížení ročních nákladů všech energií. Než se do revitalizace domu pustíte, je vhodné nechat si vypracovat informační projekt, který odhalí potřebné práce. Na jeho základě pak bude vypracována projektová dokumentace. Revitalizace většinou obsahuje celý komplex prací. Jde o kompletní zateplení, tedy zateplení fasády, střechy i sklepů, výměnu oken i dveří, opravu, úpravu a zasklení lodžií a balkonů, rekonstrukci bytových jader a sítí, což znamená rekonstrukci elektrických, plynových, vodovodních a kanalizačních rozvodů. Zdá se toho hodně. Ale všechny tyto práce výrazně sníží náklady na provoz domu i domácnosti a zvýší komfort bydlení. Již jen samotná výměna vodovodních trubek a jejich zateplení se výrazně projeví na vyúčtování za vodu a její ohřev.

Štukové fasády v Brně

Štukové fasády využívají speciálních štukových omítek, které dokáží přeměnit i nejhorší křivou a popraskanou zeď v téměř umělecké dílo. Štuky jsou jemné omítkové směsi, které se používají jako vrchní vrstva omítky. Jsou vhodné i pro velmi velké plochy, kde vytvářejí s pomocí šikovných odborníků krásné rovné plochy. Právě štukové fasády vypadají krásně na panelových a bytových domech. Dodávají jim krásu i zajímavost, stejně jako neokoukaný vzhled.

Betonové přístavby lodžií Brno

Moderní betonové lodžie vycházejí ze zkušeností odborníků, potřeb panelových a bytových domů, a přání obyvatelů těchto domů. Je možné je použít jako** výměnný systém,** kdy starou nevyhovující lodžii nahradí nová, nebo je možné lodžie namontovat i tam, kde původně nebyly. Odborníci zhodnotí stav vašeho domu i podmínky, a podle toho vyberou a nabídnou** nejvhodnější typ lodžie.** V současnosti je možné vybírat ze tří základních typů. Moderní lodžie jsou prostornější, lépe se udržují a celkově poskytují větší komfort majiteli. Další velká výhoda moderních lodžií je jejich zakládání do stávajícího nosného systému domu. Tak se dům a lodžie stává jednou stavbou, která je pevně spojená. V opačném případě, kdy se lodžie montuje na vlastní základy, se obě stavby většinou negativně ovlivňují.

Moderní bydlení v Brně

I panelový dům může poskytovat moderní bydlení s vysokým komfortem. Proto revitalizace panelových a bytových domů patří k velmi žádaným a úspěšným krokům, které nejen zhodnotí dům, ale přinesou také finanční úspory. Stačí se obrátit na odborníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14172 (magazinpodnikani.cz#3149)


Přidat komentář