Zámečnictví Kolín - brány, zábradlí, schodiště

Brány, mříže nebo zábradlí patří k bezpečnostním systémům, kterými se obklopujete ve svém obydlí. Mají ale i estetickou funkci, proto než něco vyberete, tak si zjistěte, jestli vám bude vyhovovat právě daný typ.

Všechny systémy, které nějak ohraničují daný prostor mají velmi přínosnou funkci. V každém případě se jedná o psychologický efekt, kdy se vytyčí hranice a tím se k vašemu obydlí nepřiblíží jak cizí člověk, tak naopak se zase neoddálí třeba dítě nebo zvíře. Na první pohled se to zdá logické, ovšem věřte, že pokud máte dům, na okno si dáte třeba buchty nebo mísu s ovocem, tak kolemjdoucí má menší zábrany se pro danou potravinu natáhnout než kdyby tam byl plot. Co se týká bezpečnosti, tak ploty nebo zábradlí jsou samozřejmě nanejvýše vhodné, když máte malé děti nebo zvířata, jejichž odhad nebezpečí není ještě takový jako má dospělá osoba. Ovšem i pro dospělé je nanejvýše vhodné, aby měli daný prostor ohraničen, protože třeba v případě zábradlí nikdy nevíte, kdy se vám udělá nevolno a zábradlí vám zachrání život. S jednotlivými typy těchto zábran vás ale seznámíme více.

Zábranný systém, pevné zábradlí Kolín

Existuje několik typů zábran, které si můžete zvolit. Předně si ujasněte, k čemu má daný produkt sloužit. Chcete jej jen jako ozdobu nebo potřebujete skutečně bytelnou konstrukci. Samozřejmě, že v místech, kde hrozí, že byste spadli z vysoké výšky je vždy nutné mít pevné zábradlí, ovšem třeba plot nemusí být vždy bytelný. Pokud ale máte agresivnějšího psa, kdy je třeba zajistit, aby se nedostal ven, protože napadení nějakého kolemjdoucího je pak velký problém, tak je třeba mít mít** pevnou konstrukci**, aby se zvíře nedostalo za hranice pozemku. Vybírejte i podle toho, jak se potřebujete v daném místě pohybovat. Například můžete mít plot s menší brankou, ale pak zjistíte, jí neprojedete se sekačkou, kočárkem, se zahradním nářadím a podobně.

Zohledněte i estetické ladění s okolím dané zábrany. Pokud máte moderní a strohý dům, tak ne vždy se k němu musí hodit plot nebo zábradlí, které je až příliš nazdobené a naopak. Volte i příznačné materiály, které budou ladit s koloritem domu a jeho zpracováním.

Až budete vybírat dané systémy, tak se podívejte, co firmy nabízejí a podle toho se rozhodujte nebo se můžete zeptat známých. Nyní vás seznámíme s konkrétními příklady, jak a co si vybrat.

Montáž kovaných plotů Kolín

Kované ploty patří mezi ušlechtilé zábranné systémy, které evokují zámkový exteriér. Kovaný plot může mít být klasicky zpracovaný ve tmavé barvě, ale můžete mít širší spektrum zbarvení, třeba i zlaté. Co se týká oplocení, tak buď se nabízí celokovová konstrukce, která otevírá vhled do vaší zahrady a naopak ven. Zde je výhodou, že daná konstrukce je subtilnější, tudíž se s ní dá manipulovat a v případě potřeby ji lze rozmontovat. Toho můžete využít, když víte, že bude renovovat dům a budete potřebovat prostor pro stavební materiál a dodávky staveb.

Pak můžete mít i záchytné body v podobě zděných sloupů, které se propojí kovovými díly. I zde je výhodou, že můžete jednotlivé díly oddělit a tím pádem místem projede i auto. Zděné konstrukce pak přeci jenom vytvoří bytelnější prostor. Přitom stačí třeba mít jen dva záchytné body a také je to příhodné, když máte pojízdná vrata, kdy se daná část implementuje do této oblasti.

Pak se nabízí, že budete mít celý zděný plot, který je v podstatě vyplněn kovovými mřížkami. Tato podoba vám zajišťuje větší bezpečí i soukromí.

Co se týká samostatných plotů, tak v nich je třeba promyslet i, jaké budou vstupy. Nemusíte mít ovšem jednu branku, ale více otvorů, většinou lidé volí velký prostor pro automobil a také vstup pro příchozí osoby. Branka pak může být vícero typu. Někomu stačí, když je** klasicky otočná**, ale lze uzavřít branku i na zámek. Pak se nabízí větší brány, jež jsou rovněž uzamykatelné, ale lze je mít i na elektrický pojezd. Tomuto typu se budeme věnovat více.

Montáž pojezdových bran Kolín

Pojezdová brána má několik výhod. Předně se s ní snadno manipuluje, protože dané dveře lze jen posunout a nemusíte složitě vláčet těžký kolos, což bývá problém u vrat, které jsou trochu starší. Tím, jak je váha velká, tak se dveře vyklání ze své osy a pak se s vraty hůře manipuluje. Ovšem pojezdové dveře jsou lehce přesunovatelné. Velkou předností je ale možnost mít dostatečně velký otvor pro vjezd. Pokud totiž máte zasunovací bránu, tak nevzniká omezení, které by bylo s otočnými dveřmi. Ty zasahují do prostoru, kde často nemusí být místo, ovšem při pojezdu dané bráně nic nebrání. Pojezdové brány pak můžete mít rovněž ve více barvách i zpracováních a lze je aplikovat jak do celokovových konstrukcí, tak je lze kombinovat i s betonovými částmi.

Montáž mříží – Kolín

Mříž má zejména v dnešní době své opodstatnění. Pokud se nebavíme čistě o bezpečnosti v té podobě, že mříž brání třeba dítěti vypadnout z okna, tak se nabízí i zábrana proti zlodějům. Zejména v nízkých patrech domů je lepší, když máte v okně či na balkoně mříž. Tyto typy jsou jak napevno, tak i vyjímatelné a oceníte je tehdy, když je třeba noc nebo jedete na delší dobu pryč a nemůžete tak ohlídat svůj příbytek před nežádoucími zloději. Rovněž se ale nabízí výhoda v tom, že v nízkých patrech domů by vám mohli utéci domácí mazlíčci. Mříže se dají aplikovat před okna a to jak klasická, tak i sklepní, do balkónových míst, před krby a také jako předsazení dveří.

Montáž nerezového zábradlí v Kolíně

Nekorodující materiál je vždy samozřejmě lepší, ovšem v případě venkovního využití je to nezbytnost, protože na něj působí venkovní povětrnostní vlivy. Zábradlí samo o sobě je pak nejužitečnější v tom, kdy zabrání, aby někdo nespadl z vysoké výšky například z balkonu nebo ze schodů. Pokud tedy budete chtít zábradlí, tak jej lze aplikovat na balkony, schody či terasy. Stejně tak se ale osvědčí třeba i u bazénu, kde se rovněž koncentruje vlhkost. Kov je navíc flexibilní materiál, takže ho můžete mít podobě přímých linií i točité variace. Dále se pak nabízí i kombinace s jinými prvky jako je dřevo nebo sklo. Zábradlí může být matné i lesklé a také může být kombinováno s kovovými vlákny.

Zábrany jsou velmi důležitou součástí staveb zejména z hlediska bezpečnostního. I tak ale dbejte na estetickou funkci, aby daný systém ladil s vaším domovem. Plot, mříž nebo zábradlí dokáží udělat velmi efektní tečku za dokončením stavby vašeho domu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13449 (magazinpodnikani.cz#1765)


Přidat komentář