Žaluzie, rolety, markýzy - Mladá Boleslav

Sluneční paprsky stále pronikají skrz okna a toto světlo někdy bývá velmi nepříjemné. Naštěstí existuje spousta systémů, které dokáží jejich pronikání zabránit. Více v následujícím článku.

Už i v našich zeměpisných šířkách dosahují teploty větších stupňů, a stále více se rozšiřuje nabídka stínících produktů. Dnes existuje řada těchto systémů, které vám dokáží zpříjemnit teplé měsíce i jiné části roku, kdy slunce intenzivně svítí. Nabídka je ale široká a kvalitnější, než jak jste ji znali z let minulých. Vychází z poznatků zemí, které mají s tropickými vedry zkušenosti. Jen si všimněte na dovolené, že když procházíte mezi jednotlivými domy, okna jsou zavřená, protože průnik slunečních paprsků uvězní majitele ve vlastním domě. Pokud je v místnosti teplo díky tomuto vlivu, tak po otevření okna je v interiéru ještě větší horko, protože vzduch se neochladí, ale naopak. Z tohoto důvodu je proto vhodné pořídit si stínící systém, aby se v místnosti udržovala konstantní pokojová  teplota. Větrání pak můžete využít v případě, pokud je venku nižší teplota než uvnitř, což je večer a v noci. Zde je ale zase problém, že do domu vlétne hmyz, tak je zase potřeba pořídit si síť, která zabrání náletu komárů, můr a jiných létavých obtěžujících drobných zvířat. A jak udržet doma konstantní teplotu? Díky těsnění.

Stínící technika Mladá Boleslav

V nabídce interiérové stínící techniky Mladá Boleslav existuje řada typů systémů, které si můžete objednat. Všechny jsou účelové, praktické a vizuálně velmi zajímavé. Máte na výběr z mnoha dezénů a záleží jen na vás, co nejvíce využijete. My se podíváme na žaluzie, které mají spousty podob a využití.

Mladá Boleslav vertikální a horizontální žaluzie

Žaluzie jsou** stínící systémy**, které jsou velmi oblíbené a v současné době jsou nejpoužívanějšími stínícími prvky. Můžete si vybírat z více typů, mnoha druhů materiálů a ještě většího spektra barev. Jak se tyto prvky rozdělují?

Žaluzie se v základu dělí na horizontální a vertikální. Horizontální jsou ty typy, které známe nejčastěji v jejich hliníkové podobě. Hliník jako materiál je praktický na údržbu, stačí jej jen otřít prachovkou (existuje i speciální prachovka na tyto žaluzie) a máte je opět čisté. Tyto žaluzie nabízejí velký rozptyl barev a to včetně metalízových povrchů nebo třeba imitací dřeva. Pokud zatoužíte po luxusnější obměně, tak můžete mít žaluzie přímo ze dřeva nebo bambusu, což dotváří dezén letních sídel například z jihoamerických končin. Dále se nabízí plisované žaluzie, což si můžete představit jako roletu v podobě harmoniky. Mezi jednotlivými sklady nejsou prostupná místa jako v případě klasických horizontálních obměn. Můžete mít ale i vertikální žaluzie. To jsou lamelové typy žaluzií, jež se hodí zejména do větších oken (třeba balkonové dveře nebo klasické vstupní prosklené dveře). Ty jsou také většinou z látkového materiálu a hodí se zejména do větších okenních rámů nebo je někdo využije i místo dveří, když nechce vchod zajistit právě tímto prvkem.** Vertikální žaluzie** jsou velmi elegantní a interiéru dodají na lehkosti.

Sítě do oken Mladá Boleslav

Další z obměn okenních doplňků, které vás budou chránit. V oblasti interiérové stínící techniky existuje řada typů systémů. Všechny jsou účelové, praktické a vizuálně velmi zajímavé. Máte na výběr z mnoha dezénů a záleží jen na vás, co nejvíce využijete. Sítě jsou praktického opět z jiného důvodu. V létě hrozí nebezpečí z několika stran. Jednak není příjemné, když vám do místnosti létají mouchy, které nepříjemně bzučí a posedávají po potravinách nebo po vás. Zejména večer, kdy se hmyz stahuje na světlo a lidé kvůli tomu neotevírají okna, je ale nasnadě nechat si vytvořit síť do okna. K vám se pak nedostane hmyz, který štípe, ale i nebezpečnější formy hmyzu jako sršni nebo vosy. Stačí chvilka nepozornosti a hmyz se může objevit v místě, když tam nejste a zaútočí později, proto neopomeňte ani tuto zakrývací techniku.

Síť na míru okna

Co se týká sítí, tak se nabízí okenní, kdy se dodá síť na míru a dle vybraného typu barvy. Pak si můžete zvolit, jestli ji tam chcete napevno nebo ji budete rolovat. V případě pevného ukotvení se dodávají v rámečku, který padne do vašeho okna a rolovací systém se zase připevní nad okno.

Sítě lze aplikovat i do dveří, kde vytvoří ještě jeden otevírací systém a lze jej využít v případě jednokřídlých i dvoukřídlých dveří či posuvných produktů. Pak se nabízí i síťové žaluzie, což jsou širší popruhy sítě (rozměr dle výběru), který je volný, takže jím lze procházet jako závěsem. Tyto prvky dodají vašemu domovu lehkost a vzdušnost.

Silikonové těsnění oken Mladá Boleslav

Pro to, aby byla v místnostech konstantní teplota, je dobré mít** kvalitní těsnění**. To totiž neumožní prostupu tepla nebo chladu ven či dovnitř. S tímto systémem rovněž ušetříte i za energie na vytápění, protože pokud se bude udržovat teplota, tak jednak nespotřebujete tolik energie a ani nebudete regulovat její přívod. Tento nepoměr má totiž za důsledek větší spotřebu, protože se místnost stále zatepluje a na to se spotřebuje více tepla. Těsnění je totiž ideálním prostředkem zateplení, což je zejména v dnešní době velmi moderní. Ohleduplnost k ekologii totiž znamená, že i vy sami ušetříte peníze za nadměrné topení a těsnění je jedním z nejjednodušších a nejlevnějších prvků.

Využijte stínící techniky a nenechte okolní vlivy, aby vás obtěžovaly ve vašem domově. Připravte se na sluneční paprsky i hmyz a rozdíly teplot. Nenechte se odradit od jinak příjemného počasí. Užívejte si, že už i u nás máme přímořské teploty a dům si utvořte tak, abyste zde měli útočiště, když vás slunění omrzí či když vás bude obtěžovat hmyz. A v zimě naopak nenechte chlad, aby vám prochladil celý domov.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14010 (magazinpodnikani.cz#2987)


Přidat komentář