Zahrady na klíč - Středočeský kraj

Zahrada je okrasou celého domu. Měla by na pohled budit v člověku pocit, že majitelem je osoba s krásnou duší, která pečuje o celou rodinu i chod domácnosti. Nejen domy, ale také zahrady si dnes můžete nechat "zbudovat" na klíč.

Každý majitel rodinného domečku zároveň sní o dokonalé a krásně udržované zahradě. Okrasné zahrady reprezentují naše okolí. Měly by sloužit především k relaxaci a odpočinku. Věděli jste, že v dnešní době existují firmy, které zhotovují tzv. zahrady na klíč? Možná první co Vás napadne je - bože, to bude ale drahé a náročné - ale není tomu tak! Záleží totiž jen na Vás, které služby využijete a jak si necháte svou zahradu předělat. Velké množství zahradních firem pracuje právě podle Vaších finančních možností. Využijte svůj volný čas jinak než staráním se o to, aby Vaše zahrada "trochu vypadala", a nechte za sebe pracovat profesionály.

Zahrady na klíč - Středočeský kraj

Každý z nás, kdo již realizaci zahrady zažil, jistě ví, že se nejedná o jednoduchou věc. Jde hlavně o to, aby zahrada jaksi doplňovala dům a tak musí být vše provedeno dokonale. Chceme-li mít zahradu opravdu dokonalou, měli bychom při její realizaci zohlednit všechny osoby, které v ní budou trávit svůj čas. Ještě před tím, než se do realizace pustíme je zapotřebí si nechat vypracovat projekt, který nám vyhotoví zahradní architekt, který nám v případě potřeby pomůže také s realizací.

Zahrada na klíč - okrasné stromy, keře, jezírka Středočeský kraj

Zahrada na klíč může z volné plochy u Vašeho domu vytvořit oázu klidu. V nabídkách firem jsou k dispozici různé vychytávky, které z Vaší zahrady udělají nádherné místo plné příjemných prvků**. Okrasné stromy a keříky, jezírko, obdivuhodně tvarované kameny, vyřezáváné plastiky ze dřeva, zahradní posezení, pergoly, altány** a mnoho dalšího. Zahrady jsou firmou navrženy a vypracovány tak, aby byly co možná nejméně náročné na svou údržbu, a byly krásné celý rok. To jistě ocení každý z nás!

Automatické závlahové systémy- závlaha jednoduše Středočeský kraj

Závlaha každého trávníku je důležitá nejen pro samotnou trávu, ale i pro všechny rostliny, které v zahradě rostou. Každý z nás se jistě cítí příjemně na zahradě, která je pokryta zdravým zeleným trávníkem a osázená rostlinami, z jejichž vzhledu je patrné, že je o ně dobře postaráno. Mezi zařízení, která pomáhají dosáhnout a udržet krásný vzhled zahrady po celý rok patří také závlahové systémy. Možná Vás napadá, že zavlažovací systémy pro zahrady mohou narušit estetickou stránku Vaší zahrady. Toho se však bát nemusíte, protože závlahový systém je v době, kdy právě nezaléváte, skryt pod zemí. Na závlahový systém je nevhodnější myslet již v době hrubé stavby, či před úpravou zahrady, ale je možné jej instalovat i do již založené zahrady se stávajícím trávníkem. Pro zpracování návrhu systému a i následnou kalkulaci ceny je důležitá znalost rozložení zahrady - poměr travnaté plochy a plochy záhonů. Ideálním podkladem je například zahradnický osazovací plán v měřítku. Vše jde samozřejmě jednoduše i vyměřit na místě. Nejspolehlivějším způsobem pro vytvoření přesného návrhu je navštívit specializovanou firmu, která Vám se vším pomůže. Spolupracujeme s osvědčenými a spolehlivými  specialisty zabývajícími se dodáním a montáží zavlažovacích systémů. Nabízí poradenskou činnost v oblasti výběru těch správných komponentů a rozložení zavlažovacího systému právě pro tu Vaši zahradu. Doporučí Vám optimální zavlažovací systém, vhodné čerpadlo a jeho umístění, vhodné typy postřikovačů, ventilů a řídících jednotek.

Návrh a realizace zahrady ve Středočeském kraji

Úvodní schůzka se zahradní firmou a konzultace pro návrh zahrady probíhá přímo na místě celé realizace, a to pod Vaším vedením. Řekněte firmě vše, co máte na srdci, co si přejete, co si představujete - snažte se nevynechat nic, aby jste později do návrhu nemuseli zásadně zasahovat a zbytečně ho předělávat. Důležitá je Vaše celková představa. Měli byste vědět, kdo zahradu bude využívat a k čemu by měla především sloužit.  Zamyslete se také nad tím, jak často budou zahradu užívat Vaše děti či vnoučata. Mělo by být dopředu jasné, jestli bude prostor sloužit k dětským hrám či naopak jen k odpočinku, grilování apod. Záleží na Vás, jestli si chcete od firmy nechat vybudovat krb, posezení a pergoly. Určitě musíte firmě sdělit, jestli chcete nechat prostor i pro Vaše mazlíčky, jako jsou psi a kočky. Můžete se také rozhodnout zakomponovat do zahrady  bazén, okrasná jezírka s rybičkami a okrasnými mosty nebo pro kompromis - koupací jezírko. Firma zhotoví většinou návrhy dva, nad kterými se můžete zamyslet s celou rodinou a vybrat ten správný. Odsouhlasena musí být každá část zahrady. Každý vysazovaný strom a každá rostlina, má nejprve své pevné místo v plánu.

Smlouva je neméně důležitou formalitou. Pořádně si ji pročtěte než ji podepíšete. Musí obsahovat celý kontaktní údaj firmy, celkovou délku realizace, konečnou cenu bez žádných dodatků a rozpis všech prací a použitých materiálů včetně rostlin. Celá realizace a práce na zahradě rozhodně nebude lehká. Jako první přijdou na řadu výkopové a terénní práce. Bude se hloubit jezírko, popřípadě bazén, usadí se sběrná jímka nebo postaví zahradní zídky a skalka. Až po všech stavebních a terénních pracích se zasadí stromy, keře a začne se s výsadbou trvalek. Konečná úprava záhonů spočívá většinou v mulčování kůrou - opatření proti růstu plevelu. Nakonec se položí travní koberec nebo zaseje trávník a tak se dokončí úprava celého prostoru.

Úprava malé plochy zahrady trvá několik dní, zásadní proměna však může trvat i několik měsíců. Časově náročně jsou totiž hlavně terénní a výkopové práce. Úkony také dost ovlivňuje počasí a roční doba. V letních měsících je půda suchá a upravuje se rychleji než na podzim na chladným deštivých dnů. Firmy zabývající se přestavbou zahrady na klíč poskytují kvalitní poradenství, kde můžete získat inspirace i nápady. Také si můžete objednat pravidelnou údržbu trávníku, či jiné zahradnické služby, jako stříhání keřů a pletí. Většina firem v po dokončení práce na Vaší zahradě nabízí i služby "po".Specializovaná firma také může na požádání zaskočit v jarních měsících, kdy je zahrada nejvíce poškozena po zimě, nebo v případě potřeby poradit nebo Vás zaškolit. Je dobré si celý proces proměny Vaší zahrady nafotit, ať už pro Vaši potřebu, aby jste viděli, jak se zahrada postupně zrealizovala.

Péče o trávník, řez rostlin Středočeský kraj

V dnešní době již většina majitelů usiluje na své zahradě o co nejhezčí, zelený a hustý trávník. Vypěstování tohoto trávníku však vyžaduje mnoho znalostí a především péče. Péče o trávníky představuje soubor prací vykonávaný pro zdárný růst trávníku, pro zlepšení kvality a estetické hodnoty. Základem péče o trávníky je pravidelné kosení, které by však samo o sobě nepřineslo odpovídající výsledek. Trávník vyžaduje i sběr posekané hmoty, odplevelování, hnojení, zavlažování, válení, ale i úpravu povrchu, vertikální řez nebo vyhrabání provzdušňování a ochranu proti chorobám a škůdcům. Poradí Vám, jak celoročně pečovat o trávník, jak správně hnojit, zavlažovat, sekat, provzdušňovat, odstranit plevel a mech.

Řez rostlin

Řez je důležitou součástí pěstební péče o zahradní rostliny. Napomáhá nejen k udržení vysokého efektu okrasných hodnot dané rostliny, ale podporuje i jejich dobrou růstovou kondici. Potřebujete prořezat, případně prostříhat šeřík nebo plamének, živý plot nebo zapěstovat korunu mladému stromu? Provádí řezy jako pěstební zákrok u různých skupin dřevin.  U všech druhů prováděných řezů je velmi důležitá doba jejich provedení, která se odvíjí od druhu řezané rostliny a požadovaného efektu - následného vzhledu keře.

Výsadba živých plotů

Živý plot neslouží jen k ochraně proti nezvaným zvířecím návštěvníkům, zvědavým pohledům sousedů nebo nepříjemnému větru. Představuje také esteticky upravenou a krásnou živou zelenou stěnu a při správné péči a pravidelném zastřihávání dokáže vytvořit na zahradě ideální světelné i tepelné podmínky. Při zohlednění možnosti širokého výběru vhodných dřevin rozmanitých tvarů, barev a vlastností, najde své přirozené místo a uplatnění snad v každé, jak užitkové, tak okrasné zahradě.

Okrasná jezírka Středočeský kraj

Okrasná zahradní jezírka jsou ozdobným prvkem zahrady a v zahradách nejčastěji budované vodní plochy. Jezírka, která prvotně slouží „pouze“ jako estetický prvek na zahradě, je snadnější zpracovat do výraznějších a ladnějších tvarů, která doplní celkový ráz zahrady. Okrasné jezírko lze doplnit potůčkem, malým vodopádem či vodotryskem. Pokud si na stavbu jezírka netroufáte, stačí se obrátit na odborníky, kteří vám rádi poradí či pomohou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13163 (magazinpodnikani.cz#1104)


Diskuze a zkušenosti

Simona | 20.07.2015 23:51
Re: Zahrady na klíč - Středočeský kraj Zdravím, potřebovala bych celoroční údržbu zahrady. Je možno domluvit se u Vás? Jinak hezký článek :-) Díky S.


Přidat komentář