Výškové práce - co vše zahrnují?

Firmy a společnosti s nenápadným názvem výškové práce zahrnuje desítky řemesel,profesí s nutností stálého doplňování znalostí zaměstnanců v oblasti produktových i technologických novinek.Práce ve výškách předpokládá i dobrou fyzickou kondici.

Firmy a společnosti s nenápadným názvem výškové práce zahrnují desítky řemesel, profesí a špičkových odborníků s nutností stálého doplňování znalostí v oblasti produktových i technologických novinek. Práce ve výškách předpokládá i dobrou fyzickou kondici.

Co všechno zahrnují výškové práce

Výškové práce je opravdu široký pojem. Firmy, které tyto práce nabízejí, poskytují velmi pestrou škálu produktů od méně pracných po časově i odborně nejnáročnější:

 • mytí oken a prosklených částí budov, čištění, rekonstrukce fasád a žaluzií
 • čištění a montáž okapů a žlabů
 • přetmelení nejrůznějších spár
 • lokální zednické opravy na fasádách a římsách
 • opravy a demontáže komínů, montáže svodů
 • výměna a nátěr klempířských prvků a konstrukcí
 • tmelení spár panelových domů a spár u okenních rámů, ochrana budov proti ptactvu
 • montáž reklamních poutačů, bannerů a plachet, opravy veřejného osvětlení
 • rizikové kácení stromů a náletových dřevin
 • údržba stromového porostu-prořezy a směrové kácení, bezpečnostní, zdravotní a redukční řezy
 • zabezpečovací sítě na skály, údržba telekomunikačních zařízení
 • likvidace nebezpečného sněhu ze střech budov
 • různé dokončovací stavební a montážní práce

Materiály potřebné pro výškové práce

Široké spektrum uvedených služeb samozřejmě nezajišťují všechny firmy. Mnohé se specializují na některé vybrané druhy výškových prací. Všechny firmy však dbají na vysokou odbornost svých zaměstnanců, používají moderní, ** kvalitní materiály** a špičkové** technologie** podle potřeb a požadavků zákazníka.

Jak účinně ochránit budovu proti ptactvu?

Zábrany proti ptactvu se provádí například síťováním světlíků, lodžií a balkónů proti nájezdům holubů. Síťování zaručuje stoprocentní ochranu lodžií, balkónů, ale i ochozů věží. Montuje se po obvodu prostoru pomocí pružného ocelového rámu, ve kterém jsou ocelová očka upnutá do plastových hmoždinek. Do oček je protaženo ocelové lanko napnuté pomocí napínacího šroubu. Rám přesně kopíruje obvod. Instalace tohoto systému trvá průměrně dvě a půl hodiny-podle velikosti prostoru. Výhodou je, že se dá použít jako přechodná ochrana na všechny typy podkladů včetně zateplených fasád, ocelových konstrukcí a překrýt i celou střechu. Životnost sítě je cca deset let.

Další variantou je montáž hrotových ochranných systémů. Hrotový systém je represivní i preventivní metoda. Systém se skládá z plastového pásku, do kterého jsou zapuštěny tenké nerezové hroty, které zabraňují ptákům dosednout na nežádoucí místo. Chrání prostory před hnízděním nebo shromažďováním ptáků, proto je ideální nejen k instalaci na balkóny a ochozy, ale i pro ochranu vodorovných či mírně zkosených ploch fasád, t.j.římsy, atiky, vnější parapety apod. Montáž je velmi jednoduchá. Systém se prostě přilepí neutrálním transparentním silikonovým tmelem na suchý, čistý povrch. Životnost hrotového systému se též pohybuje okolo deseti let.

Izolace plochých střech, hydroizolační folie

K izolaci plochých střech se používají hydroizolační fólie, které jsou vyrobeny z měkčeného PVC. Široký sortiment fólií umožňuje realizovat různé varianty střech podle způsobu použití - pro nově realizované střechy, tak i pro rekonstrukce. Sortiment fólií zahrnuje řadu doplňkových materiálů, které usnadňují propracování detailů jednotlivých typů střech.

Rozměrová stálost fólií a odolnost proti UV záření

Díky tradiční osvědčené výrobě fólií z měkčeného PVC (např.fólie ALKOPRAN) je dosahováno dlouhodobé rozměrové stability. Fólie jsou zároveň stabilizovány proti účinkům UV záření a vyhovují požadavkům na účinky umělého povětrnostního stárnutí. Fólie z měkčeného PVC se vyznačují vynikající a stabilní svařitelností. Použití fólie je proto vhodné při dodatečných úpravách hydroizolace, tj. při zabudování nového prostupu nebo opravách poškozených míst. Předností uvedených fólií je i materiál používaný při jejich výrobě a horkovzdušně vytvářené sváry pruhů fólií, takže jsou vysoce odolné proti prorůstání kořínků. Využívají se proto všude tam, kde hrozí poškození hydroizolace kořeny, ve většině případů jsou vhodné i pro izolaci vegetačních střech. Výrobci poskytují většinou desetiletou záruku na kvalitu materiálu.

Tmelení spár ve výškách

Tmelení spár se provádí akrylátovým tmelem, který zaručuje dlouhodobou odolnost proti vodě a vyznačuje se i dobrou termoizolační schopností (např. Akrotmel S1,S2).

Nejnovější druhy tmelů vykazují sníženou špinivost, větší bělost a lepší následnou přetíratelnost. Tyto tmely jsou po vyschnutí pružnější a elastičtější, jejich mechanickofyzikální vlastnosti se nemění. Po zaschnutí mají lepší homogenitu a jsou ekologicky nezávadné.

Silikonové fasádní pásky

Dalším způsobem zacelení spár je použití silikonové fasádní pásky. Tyto pásky se vyrábí tepelnou vulkanizací silikonové pryže (např. Lukotěs 60,80,100). Odolávají nízkým teplotám, nepříznivým povětrnostním vlivům a slunečního záření. Slouží především k překrývání netěsnících spár při rekonstrukci starších panelových domů. Silikonové pásky se vyrábějí v pěti barevných odstínech a v šířkách 60,80,100 mm. Výhody silikonových pásků:

 • výrazné zlepšení tepelněizolačních vlastností obvodového pláště
 • dokonalá zábrana pronikání dešťové vody a par do stěnových konstrukcí
 • při opravách spár není nutné pracné odstraňování starého porušeného tmelu
 • dlouhá životnost – až 25 let
 • v odolnosti vůči dynamickému namáhání předčí tmely

Montáž, demontáž reklamních poutačů

Reklamní poutače v podobě tabulí včetně světelných, bannerů a plachet nejrůznějších rozměrů a velikostí se v dnešní době dají umístit téměř kdekoliv a na cokoliv. Firmy, které provádějí výškové práce zajišťují tyto** reklamní poutače na bilboardech, stavebních konstrukcích, výškových budovách, mostech i komínech**. K tomu slouží i různé způsoby provedení výškové práce: pomocí plošin včetně závěsných a teleskopických nebo pomocí horolezecké techniky.

Profesionální potápěčské práce, montážní práce pod vodou

Přestože název zní výškové práce, vybrané firmy jsou schopny zajistit i ** potápěčské práce**, a to pod volnou i uzavřenou hladinou. Co tyto práce obnáší?:

 • antikorózní ochranu
 • tryskání pod vodou
 • sanace betonových i nebetonových konstrukcí
 • čištění česel
 • odsávání sedimentů
 • řezání a vrtání ocelových konstrukcí
 • utěsňování
 • veškeré montážní práce

Tyto práce se samozřejmě neobejdou bez špičkového vybavení pro pohyb a práci pod vodou. Součástí uvedených služeb je i revize vodních staveb, kompletní fotografická i filmová dokumentace, geodetický výzkum dna.

Jak je vidět, firmy zabezpečující výškové práce, zasahují do všech průmyslových oborů, jejich práce je velmi zodpovědná s dlouhodobým uplatněním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13257 (magazinpodnikani.cz#1318)


Přidat komentář