Voda, plyn, topení - Ostrava a okolí

Ceny vytápění rok od roku stoupají. Budoucnost nám říká, že tento trend bude již trvalý. Éra levných energií nám nadobro skončila, pokud chcete vyjít, musíte se s tím smířit anebo přijít s alternativním řešením.

Spolehlivý instalatér a topenář v Ostravě

Při hledání se zeptejte nejprve rodiny případně sousedů jestli by vám nějakého topenáře či instalatéra nedoporučili. Další dobrou vizitkou napovídající o kvalitách takového řemeslníka jsou reference. O kom dnes není aspoň chabá zmínka na internetu, jako by nebyl.

Jestli jste si již vytipovali několik odborníků, zkuste jim zavolat a informujte se blíže o jejich práci, zkušenostech a certifikátech. Při hovoru si všímejte jejich ochoty a přístupu. Nezapomeňte ani na porovnání ceníků. Členství řemeslníka v Cechu instalatérů České republiky značí další plus při hledání kvalifikovaného odborníka na vodu, plyn a topení.

Moderní vytápění, instalace alternativních zdrojů energie Ostrava

Moderní vytápění znamená co nejefektivnější využití alternativních zdrojů energie, které kromě úspory energie a ulehčení našemu rodinnému prasátku jsou navíc i přátelské k životnímu prostředí. Moderní vytápění je totiž ekologické. Takové vytápění však znamená nejen ekologii a úspory, ale má velký přínos i pro designové prvky v interiérech. Klasickým radiátorům evidentně odzvonilo.

vodoinstalace

Alternativní zdroje energie, úspora financí za energie Ostrava

Alternativní zdroje jsou vlastně obnovitelné zdroje. Lidé už umí využívat energii vody, geotermální energii, energii vzniklou ze spalování biomasy, energii větru, energii slunečního záření, energii vytvářenou příboji a přílivy oceánů a využívají tepelná čerpadla. V České republice bohužel efektivitu příboje anebo přílivu oceánu využít nemůžeme, ale všechny ostatní zdroje ano. A také je využíváme. Již 15% novostaveb je postaveno v rámci využití moderního topení a toto číslo neustále stoupá. Buďte tedy i vy moderní a investujte do moderního vytápění svého domu či bytu. Investice se vám vám vyplatí zdravým teplem a následnými úsporami za energii.

Využití solárních panelů pro zdroj energie Ostrava a okolí

O solárních panelech se v poslední době řeklo i napsalo mnoho. Dá se říct, že se u nás vytvořili dva tábory: zastánci a odpůrci, ať jste na jakékoliv straně, měli byste vědět, že ačkoli jsou prvotní náklady na pořízení a instalaci solárních panelů sice nákladné, v konečné fázi jsou nesmírně úsporné.

Nemusíte se obávat, že nežijete zrovna na slunném místě, takže pro vás je tento zdroj alternativní energie nevyužitelný. Poraďte se s odborníkem dříve než tuto formu vytápění zavrhnete. Existují totiž i takové panely, které jsou schopné přijímat a proměňovat energii i za šera.

Před montáží je důležité si uvědomit, že hlavním předpokladem pro efektivní využití solárních panelů je jejich umístění z hlediska lokality, jejich sklon a orientace na jih. Použití fotovoltaických panelů (jak se také jinak solárním panelům říká) se často doporučuje jako kombinace několika energetických zdrojů. Se solární energií se nejčastěji setkáváme u ohřevu vody.

Montáž tepelných čerpadel na Ostravsku

Dalším alternativním zdrojem, který se řadí k** nejvíce úsporným prostředkům zdroje energie**, jsou tepelná čerpadla. Kromě ušetření financí za energii a ekologickou stránku čerpadel je jejich pozitivem i vysoký komfort systému. Ano, obsluha tepelného čerpadla je skutečně jednoduchá. cerpadlo

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Zjednodušeně řečeno se systém tepelného čerpadla podobá chlazení a mražení našich ledniček, ovšem fungujícím zcela opačným způsobem. Tepelné čerpadlo odebírá teplo vodě, vzduchu, ale i zemi a pomocí radiátorů nebo podlahových smyček získaným teplem vytápí. Při jeho budování nepotřebujete žádné nákladné zemní kolektory. Hojně se využívají k vytápění, ohřevu TUV i bazénové vody a když je potřeba tak v létě pro změnu objekt zchladí.

Podlahové vytápění - zdravé vytápění Ostrava a okolí

Před lety vznikl vůči podlahovému vytápění jistý předsudek, který mluvil o velkých zdravotních rizicích. Ano, tehdejší systém však souvisel s vysokým ohřevem vody nad padesát stupňů Celsia. V současné době se již podlahové vytápění oprostilo od tohoto způsobu ohřevu a využívá zcela jiných technologií, které nejenže neohrožují zdraví, ale naopak jsou zdraví prospěšné.

Podlahové vytápění vás zbaví nevzhledných radiátorů, které narušují i design interiéru. S** topením v podlaze** se teplo šíří rovnoměrně do celého prostoru a je spojen s velice zajímavými ekonomickými výhodami.

Podlahové vytápění přitom ke své funkci nepotřebuje ani vysokou teplotu, kotle anebo jiné tepelné zdroje. Přitom tento systém je mnohem efektivnější než jiný způsob vytápění. Mimo podlahy si tento systém můžete nechat nainstalovat i do stěn, či stropů.

Velkou** výhodou podlahového topení je snížená vlhkost**, která způsobuje suchou podlahu, což je velice dobré pokud máte doma alergika na prach, plísně a roztoče. V takovém prostředí se totiž plísním ani roztočům nedaří. Prach se pak drží u podlahy a nevíří.

Kotle na tuhá paliva, instalace Ostrava a okolí

Kotel na tuhá paliva patří k tradičnímu mylně předpokládanému nejlevnějšímu způsobu domácího vytápění. Pořízení takového kotle je sice nejlevnější, ale ohřev domu pomocí dřeva patří k nejdražším. Samozřejmě můžete v něm topit i dřevěným uhlím, briketami, koksem či černým uhlím, což je bezesporu velmi výhodné, avšak jeho energetická efektivita přesto nepřesáhne pouhých 55%. Na rozdíl od výše jmenovaných  moderních topných prostředků.

Přesto díky stávajícím podmínkám v naší zemi, patří  kotle na tuhá paliva mezi velice oblíbené zdroje energie využívané k ohřevu vody a vytápění domů i bytů. Pokud toužíte po podlahovém topení, budete muset od kotle na tuhá paliva upustit, protože ten vytápí pouze za pomoci klasických radiátorů.

Ostrava voda, plyn, topení

Je nedobrým zvykem, že se při plánování stavby nechávají myšlenky ohledně způsobu vytápění až téměř nakonec. Přitom volba způsobu topení před zahájením projekčních prací je vždy nejlepší.

Je důležité si předem uvědomit, co od svého nového domu očekáváme, jestli bude mít bazén, zda má být chlazen a podobně. Celý projekt stavby se pak přizpůsobí potřebám** výtopového systému**.

Podobný nešvar převládá i u potřeby změny či revize topných systémů. Místo, aby k jejich výměnám, opravám a údržbám docházelo v době mimo topnou sezónu, která nám právě začíná, tak k nim obvykle dochází těsně před zahájením nové (tedy na podzim). Jenomže pak se také může stát, že topenář bude mít plné ruce práce. Neváhejte proto a objednejte si svého topenáře včas!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13068 (magazinpodnikani.cz#902)


Přidat komentář