UV a Light show Praha

Hra světel, výtečná show a zábava. To vše nabízí UV a light show, která bývá stále oblíbenější a bývá také častější výplní různých večírků. Objednejte si takovou i vy a pobavte nejen sebe, ale i své hosty.

Jak udělat efektní večer?

Pořadatelé různých akcí vědí, že k dobrému večírku není třeba jen dobrého pohoštění. Vhodná je doprovodná show. Co ale vybrat, aby se hosté nenudili? Klasické estrádní akce nebo hudební vystoupení umělců, kteří nejsou moc známí, většinou hosty dnes již nenadchnou. Vystoupení známých osobností vás zase může stát velké peníze, které byste mohli investovat lépe. Zkuste tedy trend, novinku mezi doprovodnými akcemi.

Laserové show a práce se světelnými efekty se stávají oblíbenými částmi různých akcí, kdy je třeba uvolnit náladu a pobavit návštěvníky tak, aby nenastávala na večírku hluchá místa. Show nabízí nejen podívanou, ale pokud jsou hosté třeba znudění nebo unavení, tak vybudí jejich pozornost. Akce totiž začne za ztlumení světel, kdy se sál nejlépe ponoří do tmy a následně vystoupí jednotlivé lidské postavy, které budou jednak oděné do světel celého barevného spektra a kolem sebe budou házet jednotlivé světelné efekty. Fascinující pohyb hbitých vystupujících, omamné barvy a světlo, které se míhá všude kolem, přičemž v prostoru vytváří vizuální efekty. To vše za doprovodu příhodné hudby. Nechte se inspirovat a poznejte kouzlo UV a Laser show.

UV a Light show

I když to vypadá, že tento typ vystoupení může mít jen omezené hranice, a tudíž jednotvárné pojetí, není tomu tak. Jen si to představte. UV paprsky a světelná show. Míhající se barevná světla, která vytváří fascinující obrazce. To vše za pomocí lidské síly. Tyto typy show spočívají v kombinaci pohybového nadání člověka s využitím efektu světelných zdrojů. Představte si tmu, ve které se tvoří linie světelných paprsků.

Jak UV a Light show vypadá?

Akce tohoto typu jsou založené především na zatmění nebo úplné tmě. Poté pak umělci nechávají vyniknout barvám, které pokrývají jejich tělo anebo jimi míhají kolem sebe. Jednotliví účinkující totiž mohou být natřeni speciálními forforeskujícímí barvami a v rukou mohou mít nástroje, které vyvolávají různě barevný efekt. Vše se děje za doprovodu hudby, která je přizpůsobena dané choreografii. Kde je dynamika pohybů, tam je hudba rychlejší a dramatičtější a kde je zase slabší tempo, tam se hudba zklidňuje. Všeobecně platí, že se vybere nejprve hudba a až pak se vkládají prvky hry světel.

Jak UV a Light show funguje?

V základu si představte třeba házení s ohňovými pochodněmi nebo míhání zářivkou ve tmě. Obojí tvoří na chvíli jakýsi obrazec. U UV show se využívá obdobného principu, ale jednotlivé rekvizity jsou sestaveny tak, aby vyluzovaly správný barevný odstín. Pomocí LED diod se pak utvářejí obrazce, které nejsou nahodilé, ale díky rotaci můžete ve tmě vidět např. cirkulárku.

UV a Light show - program podle hudby

Zde se jedná o programovatelné nástroje, které reagují na připravenou hudbu. Toho se dosáhne tak, že se sestaví hudební podkres, kterému je následně přiřazen výběr různých efektů, který konvenuje tempu hudby. Následně se z rozboru dané skladby naprogramuje sekce po časových úsecích. Tím se tak nejlépe trénuje daná show, která je díky preciznosti umělců přesná a efektní.

Pomocí několikasegmentového systému a RGB diodám, které směřují do všech stran lze naprogramovat jednodušší obrazce a písmena, která jsou vidět ze všech směrů a ve všech barvách světelného spektra. To nabízí větší zážitek a žádné oko nebude ochuzené o skvělou podívanou.

Když se takto naprogramuje celý systém, tak pomocí míhání zanechávají diody po sobě jakési stopy, tudíž vy jakoby vnímáte celistvý objekt. Můžete v prostoru shlédnout třeba křídla nebo různé efektní obrazce.

Co nabízí UV a Light show?

Většinou se jedná o show, kterou vytváří více osob. Protože působení diod je energeticky náročné, tak stačí třeba jen 10 - 20 minut. Je to vhodné i pro vaše oči, protože delší sledování výrazného momentu světla by vám spíše způsobovalo mžitky a nic byste už pak neviděli. Není to ale známka, že by se vám horšil zrak. Taková čtvrthodinka jednou za čas neškodí.

Do** UV show** však spadá i jiná forma tzv. světélkování. Jedná se o pomalování vystupujících příhodnými fosforeskujícími barvami. Ty svítí po celou dobu vystoupení a mohou znázorňovat abstrakci nebo třeba kostlivce.

Jaké je třeba zázemí pro Light show?

Pokud si chcete objednat danou show, tak je třeba pódium (alespoň 2m x 4m). Musí zde být možnost vytvořit přítmí nebo ještě lépe tmu, protože jinak by efekt nevynikl. Pro danou show je nezbytný i zdroj elektřiny. Měla by zde být možnost umístit UV reflektor nejlépe nad hlediště, nebo nad pódium, aby byl efekt dokonalý. Vytvořte umělcům i bezpečné zázemí, protože jednotlivé rekvizity zaberou spoustu místa a taky by měly být jejich věci chráněné. Pokud se budou profesionálové po prostoru pohybovat, tak by měli znát terén (jaké má rozměry nebo povrch apod.).

Kdy se hodí UV a Light show?

Můžete službu využít na** plesy, firemní večírky, jako překvapení** nebo můžete mít třeba** prezentaci** a tu ozvláštníte tímto výstupem. Když máte například přednášku o ekologii, tak ne každého to musí bavit. Pokud ale připojíte v meziprostoru světelnou show, kde se budou míhat zelené obrazce či motivy květin a motýlích křídel, hned více navnadíte posluchače a tím si je přitáhnete snáze na svoji stranu.

Světelná show nabízí podívanou, pobavení, ale hlavně se jedná o něco nevšedního, ne tak rozšířeného, takže své hosty překvapíte a neunudíte je. Zároveň lze říci, že v poslední době stoupá obliba těchto služeb, tudíž je to ukazatelem, že nešlápnete vedle. Pokud chcete zaujmout, tak na akci objednejte něco neotřelého a zajímavého, díky čemuž si lidé váš večírek snáze zapamatují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12946 (magazinpodnikani.cz#627)


Přidat komentář