Úklidové práce - Praha

Úklidové práce představují pro firmy vysoké náklady za zaměstnance, nákup čisticích prostředků, zajišťování praní, čištění prádla atd. Mnohem jednodušší i levnější způsob je objednat si na veškeré tyto práce firmu.

Zaměstnávání pracovníků na úklid

Stále ještě ve vaší firmě zaměstnáváte pracovníky na úklid? Jeden nebo více takových zaměstnanců vás stojí spoustu peněz – mzdy, odvody sociálního a zdravotního pojištění, zákonné úrazové pojištění, případně jim poskytujete zaměstnanecké benefity, jako jiným zaměstnancům. Stravenky, příspěvek na penzijní připojištění a další. Ostatní zaměstnanci, kteří mají na starosti zásobování a skladování zásob, musejí nakupovat čisticí prostředky, starat se čištění, které nelze provést přímo ve firmě. Tyto záležitosti je okrádají o čas, který by měli věnovat hlavní firemní činnosti a obchodu. Cestou, jak z toho ven a ušetřit, je najmutí externí úklidové firmy.

Úklidové práce - Praha

Poptáváte-li tyto služby v okolí Prahy, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na firmu, která se snaží o to, aby byla považována za profesionální úklidovou firmu.

Tahle společnost Vám nabízí pravidelný i jednorázový úklid:

 • administrativních budov a kanceláří
 • firem
 • penzionů
 • činžovních domů
 • sportovních a kulturních zařízení
 • škol - menších prodejních ploch
 • kompletní služby pro domácnost
 • mytí oken a výloh
 • čištění koberců
 • zametání chodníků
 • parkovišť
 • odklízení sněhu

Všechny práce navíc odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost.

Úklidové práce na míru v Praze

Každý klient je jiný, a tudíž požadavky na úklid jsou případ od případu odlišné. Kancelářské prostory například potřebují každodenní úklid kanceláří, setření podlahy, odstranění odpadu a kompletní úklid sociálního zařízení. Ve smlouvě si dohodnete frekvenci mytí oken a žaluzií, praní záclon, vysávání a čištění koberců atd. Ve výrobních firmách zaměstnanci pracují v pracovních oděvech a používají ručníky a vše je potřeba v určité frekvenci posbírat a vyčistit. Jiné podniky nabízející služby zase ukládají zaměstnancům povinnost nosit uniformy a tyto stejnokroje je také třeba prát, žehlit či jinak čistit. Co si jen budete přát, úklidová firma Ostrava pro vás udělá.

Úklid domácností a rodinných domů v Praze

Platit si úklid vlastní domácnosti, ať už se jedná o rodinný dům či byt, není dnes žádná ostuda a není nutné se tím tajit. Úklid byl obvykle ženskou záležitostí, ale co v případě, kdy má žena časově náročné zaměstnání, například podniká? A partner třeba taktéž nemá čas mýt okna, prát, žehlit a vytírat podlahy. Starost o domácnost by tak rodinu okrádal o čas, který může věnovat sama sobě. Dohodnutá výpomoc s úklidem domácnosti zajistí, že rodina může relaxovat, sportovat, cestovat, navštěvovat kulturní akce, zkrátka trávit čas společně.

Úklid si můžete sjednat jako pravidelný, nebo jednorázový. Jednorázový větší úklid, například onen známý „jarní úklid“, kdy je potřeba vyčistit koberce, vyprat záclony, umýt okna a vyčistit precizně veškeré prostory bytu či domu, jsou na jednu rodinu často příliš. Můžete si například objednat i úklid po stěhování, či malování. Tyto akce samotné vás stály spoustu času, zařizování a nepříjemností, tak proč se dále okrádat o čas, když je venku krásně a můžete se zabavit mnohem příjemnějšími aktivitami? Dopřejte si tento menší luxus, kdy za vás jednou uklidí někdo jiný, a uvidíte, že budete nadšeni.

Pravidelný úklid je něco jiného. V dohodnutých termínech k vám dochází uklízeč či uklízečka a provádí předem dohodnuté práce. Zametá a stírá podlahu, prach na nábytku, myje okna, dveře, kliky, toalety, stará se o odpadky atd. Může se také kompletně starat o čištění prádla, jeho praní a žehlení atd. Zkrátka, které práce budete potřebovat, přesně vyjmenujete ve smlouvě a dohodnete četnost provádění těchto prací.

Kvalitní externí úklidová firma Praha

Kvalitní externí úklidová firma je držitelem různých certifikátů jakosti v oboru úklidových prací a taktéž je například držitelem certifikátu krajského hygienika pro úklid spojený s dezinfekcí, s úklidem ve zdravotnických zařízeních, pokud v tomto oboru chce působit.

Úklidová firma vám kromě certifikátů předloží seznam rozsahu poskytovaných služeb a platný ceník, nebo systém, od kterého se odvíjí kalkulace ceny. Protože má každý klient jiné požadavky na rozsah služeb i prostory o různé velikosti i náročnosti na úklid, je třeba se na ceně dohodnout. Konečná cena pak zahrnuje náklady na mzdy úklidových pracovníků, na čisticí a dezinfekční prostředky, za opotřebení úklidové techniky a jiné režijní náklady, které souvisejí se zajišťováním úklidových prací.

Technika úklidových firem, rychlost úklidových firem

Tato cena bývá pro každou firmu přijatelná a výhodná, neboť úklidoví pracovníci se obvykle nezdržují v areálu firmy po celý den. Přijedou, uklidí, co je dohodnuto ve smlouvě a z vaší firmy odcházejí. Oproti tomu vlastního zaměstnance zaměstnáváte ať už na částečný úvazek či dokonce na plný a musíte mu platit podstatně více hodin, než je nutné a hledat mu práci, aby pracovní dobu využil.

Nespornou výhodou v úklidu externí firmou je i výsledek práce. Tyto firmy používají takové postupy a speciální techniku, které působí na šetrně na veškeré uklízené prostory, předměty a zařízení a nedochází tak k jejich poškozování, ke kterému může docházet použitím nevhodných prostředků či postupů.

Kontrola provedených úklidových prací

Znakem dobré úklidové firmy, které záleží na spokojenosti svých klientů a na perfektně odvedených úklidových pracích, je systém kontroly provedených služeb. Úklidová firma by měla do firmy klienta vysílat své zástupce, kteří se informují o spokojenosti s provedenými službami, s pracovníky a projednají s majitelem firmy případné nedostatky, či možnost rozšíření či zúžení rozsahu sjednaných služeb. Tato kontrola se může provádět při osobním jednání, které zahrnuje i osobní prohlídku uklízených prostor, ale i například vyplnění dotazníku o spokojenosti a známkování pracovníků.

Když jste s úklidem nespokojeni

V dohodě o úklidových službách by mělo být zahrnuto také uplatňování sankcí za nedodržení rozsahu sjednaných služeb, nebo jejich nedostatečném provedení. Pokud klient zjistí takový nedostatek, měl by to ihned oznámit úklidové firmě, která by měla sjednat nápravu dle podmínek uvedených ve smlouvě. Například do určitého termínu zajistit úklid neuklizených prostor, při opakovaném neplnění povinností vyúčtovat slevu apod. Stát se to může, avšak je důležité, aby úklidová firma co nejdříve a pohotově sjednala nápravu.

Sami jste se jistě nyní přesvědčili o výhodách, které vám přinese dodavatelská služba. Ať už se jedná o úklid firemních prostor, či soukromých domácností. Vždy je příjemné nechat tyto práce jiným, kteří je pro vás udělají s radostí a lépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13780 (magazinpodnikani.cz#2754)


Přidat komentář