Úklid - Tábor a okolí

Nemáte-li dostatek času na úklid ani nikoho, kdo by Vám s ním pomohl, nabízí se pro Vás jedno snadné řešení: využití služeb podniků zabývajících se úklidem. Ty jsou v dnešní době využívány jak podnikovou sférou, tak domácnostmi.

Nabídka úklidových firem na Táborsku

Firmy specializující se na úklid nabízejí velké množství služeb, které jsou přizpůsobeny specifikům jednotlivých prostor. Může se jednat o jednorázový či pravidelný úklid prováděný ručně či strojově v objektech jako jsou rodinné domy, kanceláře, výrobní prostory, školy, hotely, nemocnice či obchody. Vzhledem k tomu, že je na českém trhu mnoho firem zabývajících se touto činností, neměl by pro Vás být žádný problém najít podobnou firmu ve Vašem okolí.

** **

Nabídka úklidu dle jednotlivých objektů Tábor

Každá úklidová firma, která se snaží oslovit co největší množství zákazníků, strukturuje svoji nabídku pro různé objekty zvlášť. V následujících odstavcích si tyto objekty představíme spolu s nabízeným způsobem úklidu.

Komerční objekty, úklid Tábor

Nejčastěji využívají služby úklidových firem podniky, které mají momentální nebo trvalý nedostatek pracovních sil na provádění úklidu. V některých případech může být důvodem i to, že pro ně služby úklidových firem představují menší náklady, než najmutí vlastních pracovníků.

Kancelářské prostory, úklid Tábor

Úklid kancelářských prostor naleznete v nabídce většiny úklidových firem. Nejčastěji se jedná o úklid pravidelný, ale je možné provést i velký jednorázový úklid. Součástí úklidových služeb nejčastěji bývá:

 • otření prachu z kancelářského vybavení (telefon, počítač, skříně, vitríny, dveře apod.)
 • vynesení odpadu – vyprázdnění odpadkových košů a případná výměna igelitových pytlů
 • umytí oken, vyleštění skel
 • zametení a vytření podlah
 • odstranění prachu z topných těles
 • vysání případně vyčištění koberců
 • úklid sociálních zařízení
 • doplňování hygienických potřeb (toaletní papír, ručníky, mýdlo apod.)

Často jsou nabídky firem členěny dle frekvence provádění úklidu a některé služby jsou nabízeny ve vyšší frekvenci než jiné (např. čistění koberců není nutné provádět každý týden).

Výrobní haly, úklid Tábor

Dalšími objekty, k jejichž úklidu můžete využít služeb úklidových firem, jsou výrobní haly či podobné průmyslové prostory. V těchto objektech je často daleko více nečistot, jež vyžadují speciální přípravky k odstranění. V nabídkách úklidových společností najdete nejčastěji následující:

 • zametení podlah a jejich mytí strojovou cestou
 • vysání koberců speciálními vysavači
 • čistění veškerých podlah pomocí chemických prostředků
 • odstranění žvýkaček z podlah či koberců
 • odstranění prachu z vybavení haly (např. výrobní linky)
 • umytí oken či skelných ploch
 • odvoz odpadu

Obchody, úklid Tábor

Dalším typem komerčního objektu, kterému jsou nabízeny úklidové služby, jsou různé obchody. Opět se jedná o klasické úklidové služby, jako např. zametení a vytření podlah, omytí prachu z vybavení obchodu, umytí oken, vynesení odpadu, vyluxování či vyčištění koberců apod. Úklidové firmy jsou vždy schopny zohlednit speciální požadavky zákazníka odvíjející se od typu obchodu.

Úklid prostor soukromých osob na Táborsku

Dalším sektorem, na který se úklidové firmy specializují, je sektor soukromý. Zde se firmy zaměřují na úklid domácností v rodinných domech či bytech, dále na úklid samotných panelových či bytových domů. Specialitou jsou pak služby hospodyně, jež přesahují klasické úklidové služby.

Úklid domácnosti v rodinném domě či bytě Tábor

Úklid domácnosti lze opět provádět bud pravidelně nebo jednorázově (např. po malování). Klasické pravidelné úklidové služby zahrnují:

 • zametení podlahy a její vytření
 • vysání koberců
 • navoskování podlah
 • umytí oken
 • otření prachu z vybavení domácnosti (světel, dveří, skříní, obkladů apod.)
 • odstranění prachu z topných těles
 • úklid sociálního zařízení
 • úklid kuchyňské linky

Panelové a bytové domy, úklid Táborsko

Některé firmy se specializují nejen na úklid domácnosti jako takové, ale i na úklid stavby, ve které se domácnost nachází, tzn. v tomto případě na úklid bytových či panelových domů. V těchto případech je jejich cílem usnadnit život obyvatelům domu a obstarat veškerý úklid za ně. Většinou se v základu jedná o následující služby nabízené v různých pravidelných intervalech:

 • zametení a vytření chodeb, schodišť a sklepních prostor
 • umytí oken
 • setření prachu a nečistot z okenních parapetů
 • odstranění nežádoucích samolepek či reklam
 • zametení a vytření exteriéru výtahu, omytí případných skel
 • údržba chodníku před domem (v zimě např. odklizení sněhu)

Profesionální hospodyně do domácnosti v Táboře

Některé domácnosti mají daleko náročnější požadavky a nemají čas nejen na uklízení, ale i na vaření, praní, žehlení, nakupování apod. Patříte-li mezi ně také, možná by Vám přišly vhod služby hospodyně. Ta je schopna obstarat veškeré věci nezbytné pro bezproblémový chod domácnosti a Vám zbude volný čas, který můžete strávit s rodinou.

Některé úklidové firmy mají vlastní personál vyškolený pro tuto činnost, jiné Vám pomohou alespoň zprostředkovat služby hospodyň pracujících samostatně.

Úklidy ve školách Táborsko

Základní nabídky pro úklid škol jsou často sestavovány zvlášť pro úklid jednotlivých tříd a zvlášť pro ostatní prostory jako kabinety, jídelny či jiné. Ne však překvapivě se často jedná o velmi podobné úkoly jako je např.

 • vynesení odpadků
 • otření prachu z vybavení místností
 • zametení a vytření podlah a schodišť
 • vyluxování koberců
 • umytí oken
 • odstranění prachu z topných těles
 • umytí sociálního zařízení apod.

Při úklidu ve školském zařízení jsou firmy schopny zohlednit jednotlivá specifika daného zařízení a uzpůsobit jim úklid (např. uklízet až po vyučovacích hodinách).

Úklid hotelů, profesionální úklidové služby Tábor

Úklid hotelů je velmi komplexní služba, kterou nabízí jen větší úklidové firmy. Takové firmy nabízejí jak úklid společných prostor hotelu (jídelna, recepce, kuchyně apod.), tak zejména úklid pokojů a jejich sociálních zařízení. Tito pracovníci pak zastávají obdobné povinnosti jako klasické pokojské, s tím rozdílem, že jsou zaměřeni zejména na úklid, tzn. vysání koberce, otření prachu, odnesení špinavého povlečení do prádelny apod.

Techniky úklidu

Všechny výše zmíněné služby jsou prováděny kombinací různých technik úklidu, které lze v základu dělit na ruční a strojový úklid. Ruční úklid je zjevný, jedná se o utírání prachu, mytí oken a další věci prováděné bez použití strojů. Strojový úklid již vyžaduje, aby úklidová firma vlastnila určité čistící stroje. Může se jednat o obyčejné vysavače, ale i o speciální čistící stroje. Dle požadované techniky úklidu se také odvíjí jeho cena.

Frekvence úklidu - jednorázový či pravidelný úklid

Všeobecně lze volit mezi pravidelným úklidem, který zahrnuje klasické činnosti jako vysávání či utírání prachu a mezi generálním jednorázovým úklidem, jež představuje kompletní úklid zvolených prostor. I generální úklid samozřejmě může probíhat v pravidelných intervalech.

Další služby - koberce, zahrady, auta

Mnoho firem nabízí k výše zmíněným službám ještě další doplňkové, jako je například strojové čistění koberců, údržba zahrady, odvoz odpadu, vyčistění auta či jiné rozmanité služby. Každá firma se specializuje na trochu jinou oblast, a proto ne vždy všechny zmíněné služby naleznete v nabídkách všech společností.

Čistění koberců v Táboře

Klasickou službou, jež úklidové firmy nabízejí, je strojové čistění koberců. Podniky vlastní speciální přístroje pracující na vodní bázi, které jsou schopny zlikvidovat veškeré roztoče a nečistoty v kobercích a čalounění. Tyto přístroje čistí pomocí vody a speciálních přípravků, jež vstřikují na koberec a poté ji i spolu s nečistotami pod vysokým tlakem odsají zpět.

Údržba venkovních prostor Táborsko

Dále firmy nabízejí údržbu prostor před Vaším domem. Tím je v zimě myšleno odklízení sněhu či v létě zametení chodníku. Někdy může také jít o sekání trávníku a jiných podobných činností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12665 (magazinpodnikani.cz#134)


Diskuze a zkušenosti

Jan a. Marie Koutníkovi,Kvapilová 21 Táb | 26.03.2018 22:22
Chtěli bychom úklid po malování 30.3.2018 okna, dveře,futra,podlahy, nábytek.malujeme 28-29.3. děkuji jsme starší důchodci


Přidat komentář