Úklid - Hradec Králové a okolí

Běžný úklid v domácnosti, zahrnující kupříkladu utírání prachu, vytření, vysání, pro většinu z nás není problémem. Je-li součástí naší domácnosti čalouněný nábytek, koberec, pak i když je vysáváme, vyžadují a zaslouží si důkladnější vyčištění.

Dnešní doba je tolik hektická, uspěchaná. Klade na nás vysoké nároky jak v pracovním, tak poté v osobním životě. Většinu části dne strávíme v práci, následně po nákupech a přemístěním se domů. Kdo z nás pak má ještě dostatek nejen času, ale i energie, chutě a nálady. Proč věnovat tolik drahocenného volného času určitým úklidovým činnostem, ať už ve všedním nebo víkendovém dnu.

Profesionální úklidová firma na Královéhradecku

Díky úklidové firmě můžeme ušetřený volný čas věnovat jiným, příjemnějším činnostem než úklidu. Kupříkladu relaxaci, čtením tolik odkládané knihy, hraním si s dětmi, podniknutí výletu apod.

Úklid domácností v Hradci Králové a okolíMytí oken

Úklid domácnosti je nabízen buď jako jednorázový úklid (např. po malování, stěhování, oslavě apod.) nebo jako pravidelný. Jaké místnosti chcete uklidit či které věci si přejete vyčistit záleží jen na Vás. Standardní nabídka služeb obsahuje:

  • vytírání podlah
  • čistění koberců či jejich vysávání
  • utírání prachu
  • umytí oken či jiných skleněných povrchů
  • mytí radiátorů
  • vynesení odpadků apod.

Specifický je úklid kuchyně (kuchyňské linky, sporáku, nádobí) či koupelny a toalety (jejich desinfekce a doplnění hygienických potřeb).

Úklid administrativních prostor v Hradci Králové

VysáváníÚklid v kancelářích či jiných administrativních prostorách nemůže žádný podnik zanedbávat. Někdy však nemá dostatek vlastních pracovních sil, a proto využije nabídku úklidových firem. Ty nabízí:

-         úklid a vytření podlah

-         vysávání koberců, čistění koberců

-         utírání prachu

-         umývání oken

-         vynesení odpadků

-         broušení či lakování parket

-         umytí radiátorů

-         výměnu hygienických potřeb apod.

Kvalitně odvedená práce úklidovou firmou

S čím si můžete být skutečně jisti, oslovíte-li zkušenou úklidovou firmu, je práce kvalitně odvedená. Samozřejmě se sami můžete pustit kupříkladu do hloubkového čištění koberce, vyčištění čalouněného nábytku či interiéru Vašeho vozidla, ovšem, bude výsledek takový, se kterým budete spokojeni?

A navíc, ušetříte peníze za nákup prostředků a náčiní, které budete dozajista potřebovat na speciální, hloubkové čištění. Těžko například vystačíte s běžným čisticím prostředkem na koberec či čalouněný nábytek.

Hloubkové čištění, šetrné čištění Hradec Králové

Úklidová firma, která nabízí své služby, není žádným amatérem. Má například zkušenosti a znalosti, jak je zapotřebí který druh koberce čistit, jaké čisticí prostředky použít, jak efektivně a rychle je usušit. V neposlední řadě se firma postará o šetrné vyčištění.

Čištění koberců a čalounění v Hradci Králové

Hloubkově vyčistit koberec a čalounění je možné několika způsoby. Kupříkladu se jedná o efektivní cestu hloubkového čištění, tzv. extrakční metodou. Při tomto způsobu je využíváno strojního tepování, kdy se vstřikuje za pomoci tlakového vstřikování speciální čisticí prostředek do koberce, či čalounění. Poté následuje účinné odsávání do připravené sběrné nádoby. Je třeba poznamenat, že po vyčištění zůstane jak koberec, tak čalouněný nábytek po několik hodin vlhký. Samotná doba, za jak dlouho pak vše uschne, je závislá jednak na** čištěném materiálu**, ale také klimatických podmínkách, kde se koberec, čalounění nachází.

Výhoda využití extrakční metody spočívá kromě jiného v tom, že je vhodná na většinu materiálů, které se používají u koberců či čalounění.

Potřeba hloubkového vyčištění koberce, čalounění v Hradci Králové

Zajímá Vás, jak často je vhodné a zapotřebí, abyste si nechali hloubkově vyčistit koberec a čalounění? Frekvence doby čištění je kromě jiného závislá i na tom, zda jsou v domácnosti zvířata, děti, alergici, astmatici. Také se bere v potaz, zda prostor, kde se nachází koberec, čalouněný nábytek, je často využívaný, či sporadicky.

Obecně by se však koberce a čalounění měli hloubkově vyčistit minimálně dvakrát za rok.

Proč hloubkově čistit koberce, čalouněníHloubkové čištění koberce

Možná si říkáte, cožpak nestačí pravidelně doma vysávat, třeba každý druhý den? Skutečně je hloubkové čištění nutné?

Důvodů je však hned několik. Vzduchem létá stále prach, prachové částice, které nejenže dopadají na rozličné povrchy, a tento prach pak vdechujeme. Prach, prachové částice totiž na sebe ještě dále nabalují další alergeny, mezi které se řadí kupříkladu plísně, bakterie, exkrementy roztočů. A vše toto vdechujeme. A malé děti, které si tak rády hrají na zemi…? Kam je nejčastěji pokládáte? Přímo na zem, nebo na koberec? Pak snad není třeba říkat, že jejich zkoumavé prstíky nejprve projedou koberec, a pak následně šup s prstíky do pusy. Nebo položí hračku na koberec, kdy se pak na hračku nabalí prach, a opět, šup s hračkou do pusy.

Nejenže hloubkovým čištěním se dosáhne skutečně hygienického prostředí, což je důležité nejen pro domácnosti, kde jsou děti, alergici a astmatici. Díky pravidelnému hloubkovému čištění také významně prodloužíte trvanlivost a životnost koberce i čalounění nábytku. A vezmeme-li v potaz skutečnost, že jak koberce, tak čalounění (nečalounění), není zas tak levnou záležitostí, pokud chcete skutečně kvalitu, pak není hloubkové čištění rozhodně žádnou zbytečností a luxusem. Po hloubkovém vyčištění se může koberec pochlubit nejen odstraněním veškerých nečistot, které jsou pro suché vysávání nepřístupné. Navíc jsou vlákna koberce a čalounění opět čistá a zregenerovaná. Přijdou-li k Vám na návštěvu Vaši známí, přátelé, uvidíte, že budou obdivovat Váš „nový“ koberec. Těžko možná uvěří, že jste si nepořídili nový koberec, ale nechali si ho „jen“ hloubkově vyčistit.

Koberec a alergie

Jako** podlahovou krytinu** volíme dlažbu, PVC, lino, plovoucí podlahu, nebo koberec (kusový, celoplošný). Veškeré zmíněné podlahové krytiny, kromě koberce, jednoduše od prachu zbavíte za pomoci mokrého vytření. Kdežto u koberce je tomu jinak. Koberec na sebe totiž prach přímo váže, přitahuje ho. A právě takto usazený prach může napáchat celou řadu neplech. Kupříkladu alergici a astmatici pak mají velké problémy a následné potíže při dýchání. Není však hned nutné veškeré koberce vyhodit a čalouněný nábytek nahradit koženým, koženkovým apod.

Kromě běžného suchého vysávání, je zapotřebí věnovat nějaké té finance na hloubkové profesionální vyčištění. A to koberců i čalounění. Jen tak nebudou mít osoby trpící na alergii a astma potíže s dýcháním.

Roztoči a koberce

Je třeba ještě poznamenat, že roztoči jako takoví se přímo v koberci nevyskytují. Koberec totiž pro ně není vhodným prostředím, kde se jim daří. K takovým útočištím patří spíše lůžkoviny a matrace. Ovšem roztoče či jejich exkrementy se do koberce dostanou právě ze zmíněných postelí, sedaček apod.

Cena za hloubkové čištění koberců, čalounění v Hradci Králové

Cena, kterou zaplatíte firmě za hloubkové vyčištění, závisí na několika parametrech. U koberce se jedná o výšku vlasu a u čalounění se zase pohlíží na druh, či typ očalouněného nábytku. Také hraje svoji roli to, zda je koberec, čalounění standardně znečištěno, nebo jsou na něm různé fleky apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13164 (magazinpodnikani.cz#1105)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 31.07.2012 20:38
Re: Úklid - Hradec Králové a okolí Tuhle firmu znam a jsem s ni velice spokojen.

Anonym | 07.08.2012 12:12
Velice seriózní firma výsledky... Velice seriózní firma výsledky po úklidu jsou vynikající. Tato firma mi uklízí už několik let.

Miloš | 10.08.2012 12:16
Re: Úklid - Hradec Králové a okolí určitě doporučuji, výborně uklizeno, dobra cena!


Přidat komentář