Truhlářské práce - Plzeňský kraj

Dřevěný nábytek, tedy nábytek z masivu, je stále módní záležitost. Tradiční masivní dřevo vás rozhodně nezklame, spíše naopak, skvěle doplní interiér, který zásluhou dřeva získá velice příjemnou atmosféru.

Výroba nábytku z masivu

Tradiční dřevěný nábytek je nenahraditelný. Žádný jiný materiál doma nevykouzlí tak příjemnou a útulnou atmosféru. Krásná kresba, mnoho odstínů a kvalitní povrchy dřeva nabízí široké možnosti kombinací. Šikovný truhlář dokáže přeměnit kus dřeva v krásný a účelný nábytek přesně podle vašeho přání.

Nábytek z buku, dubu, borovicového dřeva

Dřevo je stabilním** přírodním materiálem**, který při správném zpracování a také údržbě má velmi dlouhou životnost. Navíc s léty dřevo získává na kráse a na atraktivitě. Starý dubový nebo bukový stůl může sloužit až celých sedmdesát let. S postupujícím časem dřevo pracuje, ne tak, že by změnilo tvar, ale může zásluhou oxidace změnit odstín, barvu, získat na tvrdosti. Změna barvy se nejvíce projevuje u** borovicového dřeva**. Je to zásluhou vysokého obsahu pryskyřice, která časem oxiduje. Na tvrdosti nejvíce zásluhou času získá dub. Právě zásluhou této vlastnosti se na zámcích a hradech uchoval dobový dubový nábytek.

Povrchová úprava nábytku z masivu

Povrchová úprava nábytku z masivu je velmi důležitá. Jde o to, aby nábytek vydržel zatížení, ke kterému je určen. Nábytek může být nalakován několika druhy laků. Zatímco dříve byl preferován takzvaný lodní lak, který dodal dřevu náležitou odolnost, dnes se spíše využívá vodou ředitelných laků a ekologických včelích vosků. Kvalitní povrchová úprava nabízí nejen účinnou ochranu nábytku, ale dává možnost oprav a retuší drobných vad a kazů. Mimo jiné dodává nábytku také atraktivní patinu.

Kde objednat nábytek z masivu v Plzeňském kraji?

Nejlépe je vybrat si** truhlářskou dílnu**, která má výborné reference. Než se rozhodnete pro zadání zakázky, měli byste nezávazně truhlářskou dílnu navštívit a prohlédnout si několik hotových výrobků. Tak si uděláte konkrétní představu o kvalitách a barevném provedení vybraného druhu dřeva.

Dřevěné dveře na zakázku

Dveře ze dřeva jsou stále nejlepším doplňkem domu. A je celkem jedno, zda jde o dveře vchodové nebo vnitřní. Nejen, že působí velmi příjemným až exkluzivním dojmem, ale především mají ze všech nabízených druhů dveří nejlepší vlastnosti. Právě zásluhou těchto vlastností vynikají pevností a dlouhou životností. Mezi nejdůležitější vlastnosti patří jejich vynikající** izolace**. Dřevěné dveře nepustí do domu chlad. Další výhodou je jejich snadná opravitelnost. Pokud dojde k jejich mechanickému poškození, stačí je obrousit a náležitě povrchově upravit do původního stavu. U vchodových dveří je nutné použít k jejich výrobě dřeviny odolné vůči klimatickým vlivům. U interiérových dveří je nejčastěji užívaným materiálem buk, dub, olše, smrk, borovice či třešeň. Do moderních prostor se stále častěji používá také hrušeň, ořech, bříza a především exotické dřeviny.

Výroba dřevěných eurooken

Vyrábí se z dřevěných lepených hranolů, které jsou tvořené třemi nebo čtyřmi vrstvami dřeva. Tím je zabezpečena stabilita, tvarová stálost a je zamezeno kroucení dřeva. Povrch oken je naimpregnován a tím okno perfektně odolává povětrnostním vlivům i UV záření. Eurookna mají výborné vlastnosti v tepelné a zvukové izolaci, které lze ještě vylepšit izolačním zasklením.

Kuchyně klasické i na míru

Moderní kuchyně často bývají propojeny s obývacími prostory. Zásluhou toho si je nechávají majitelé vyrobit na míru. Výběr kuchyně se odvíjí nejen od prostor, které jsou na kuchyň vymezeny, ale také do stylu zařízení a od toho jak moc majitel kuchyně vaří. Kuchyň si tak můžete objednat v rustikálním stylu, kdy je na výrobu kuchyňského nábytku použito masivních dřevin, jsou odolné a trvanlivé.** V minimalistickém stylu**, kdy je kuchyňský nábytek jednoduchý, nejčastěji z natřeného dřeva bez jakýchkoli příkras. V klasickém stylu jde především o funkčnost kuchyně. Kuchyň je elegantní, má množství úložného prostoru a je z dobře ošetřeného materiálu.

Vestavěné skříně na zakázku

Vestavěné skříně na míru jsou velmi výhodné pro maximální využití prostoru v domě. Vyrábějí se zpravidla od podlahy až ke stropu bez ohledu na výšku místnosti. Nejčastěji se umisťují do různých výklenků, v podkroví nebo pod schody. Lze jich také využít i k rozdělení místnosti. Jednoduše řečeno vestavěné skříně je možno umístit kdekoli kde si zákazník přeje. Výhodou vestavěných skříní je** podstatné zvýšení úložného prostoru.** To je možné zajistit různými doplňky v úložném prostoru skříně. Materiál, ze kterého vestavěná skříň bude, se většinou vybírá podle stávajícího zařízení domu nebo bytu. Výjimku často tvoří dveře vestavěné skříně. Ty se doplňují o velká** zrcadla**, která zabírají různě velkou část skříně, nebo se dveře z části prosklí a doplní zajímavě interiér. Mohou zůstat také pouze v přírodním provedení.

Kancelářský nábytek na zakázku

Výběr kancelářského nábytku je sice dosti velký, ale často naprosto neodpovídá požadavkům ani na kvalitu ani na prostor. Jediným řešením bývá nechat si vyrobit nábytek na zakázku. Výhodou takového řešení je, že nábytek přesně zapadne do prostoru, je vyroben z vámi vybraného dřeva, zásluhou dřeva je velmi** kvalitní** a také vypadá luxusně. Mezi další výhody kancelářského nábytku z masivu patří možnost jeho renovace při poškození. Většina dýhovaných kancelářských nábytků je velmi brzy opotřebovaná a nějaká renovace zde nepřichází v úvahu. U dřevěného nábytku lze provést renovaci velmi kvalitně. Důležitý je jen výběr té správné truhlářské dílny, která renovaci provede.

Proč nábytek z masivu?

Nábytek z masivu, ať již v jakémkoli stylu je nadčasový, dokáže vykouzlit příjemnou atmosféru, je vhodný pro alergiky, je opravitelný, jak stárne, získává lepší vlastnosti. Krása dřeva, zejména jeho kresba,velká paleta odstínů a kvalitní povrchy nabízejí opravdu široké množství kombinací a variant. Zvláště dnes, kdy je možné k výrobě nábytku použít také** exotické druhy dřeva**. Vznikají tak nádherné originální kusy nábytku, které v žádném obchodě nekoupíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13230 (magazinpodnikani.cz#1260)


Přidat komentář