Tepelná a ponorná čerpadla Strakonice

Hledáte způsob jak ušetřit peníze za vytápění místností a za ohřev teplé vody, a přitom šetřit životní prostředí? Informujte se o možnostech instalace vhodného typu tepelného čerpadla, které Vám poskytne přesně to, co hledáte.

Tepelná a ponorná čerpadla - Strakonice

Hledáte přírodní zdroj vytápění a ohřevu vody? Chcete tak ušetřit mnoho peněz a přitom se nevzdávat požadovaného komfortu, na který jste byli dosud v oblasti vytápění a ohřevu vody zvyklí?

Ve Strakonicích se můžete obrátit na firmu Pitná voda, spol. s r.o., jejíž sídlo najdete na adrese: Strakonice IV/346, 386 01 Strakonice. Firma Pitná voda, spol. s r.o. vznikla v roce 1995 a veškeré zakázky realizuje po celé České republice. Konkrétně nabízí dodávku a montáž tepelných čerpadel, vrtání studní a provádění čerpacích zkoušek, a realizaci studniční šachty a ponorných čerpadel. Tato firma má za sebou celou řadu úspěšně realizovaných zakázek, čímž si získala přízeň mnoha zákazníků. Pokud hledáte firmu, na kterou se můžete spolehnout a která pro Vás navrhne tepelné a ponorné čerpadlo přímo na míru, pak zavolejte na telefonní číslo: +420 602 457 133, nebo pošlete email na adresu:** pitnavoda@cmail.cz**. Pitná voda, spol. s r.o. vlastní i internetové stránky:** http://www.volny.cz/pitna-voda/**, kde jsou pro zájemce zpracovány veškeré podstatné informace o tepelných a ponorných čerpadlech.

Tepelná čerpadla Strakonice

Tepelná čerpadla jsou velkým hitem posledních několika let. Jejich obliba vůbec neklesá, spíše naopak. Každý, kdo si nechal nainstalovat tepelné čerpadlo, jehož užitků ve své domácnosti využívá, by rozhodně neměnil a spíše lituje, že to neudělal už dávno. Tepelná čerpadla jsou ekonomická a ekologická zařízení, která pracují tak, že využívají energii okolního prostředí, kterou úspěšně a účinně přeměňují na teplo. Zda se rozhodnete využívat získané teplo k vytápění budov nebo k ohřevu vody, záleží na Vás. Tepelné čerpadlo Strakonice zvládne s přehledem obojí. Tepelné čerpadlo nezatěžuje životní prostředí, proto tento typ vytápění upřednostňují ti, kterým záleží na zdravém životním prostředí a kteří dělají všechno proto, aby jej zatěžovali pokud možno co nejméně.

Princip funkce tepelného čerpadla

Na jakém principu pracuje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo odebírá energii vodě, vzduchu nebo ze země. Co se týká vody, pak si bere tuto energii z povrchové vody, ze spodní vody nebo z odpadní vody. Získanou energii bez ohledu na její původ mění na základě termodynamického principu v potřebné teplo. Na stejném principu jako tepelná čerpadla pracují i chladicí zařízení, které pro svou činnost využívají studený okruh. Tzn., že fungují tak, že motorkompresor stlačí pracovní médium, které tím pádem získá teplo. Ve výměníku, který je součástí tepelného čerpadla, předá teplo vodě a ta vytápí objekt nebo ohřívá užitkovou vodu. Následný redukční ventil snižuje podstatným způsobem tlak pracovního média a tím se snižuje i jeho teplota. Aby došlo k opakovanému zvýšení teploty, využívá se k tomu energie z okolního prostředí, opět buď z vody, ze země nebo ze vzduchu a celý cyklus se opakuje neustále dokola. Co je důležité, je skutečnost, že tepelné čerpadlo dodává až** 3,5 krát více energie** ve formě tepla, než na které jsme zvyklý z jiných tepelných zdrojů.

Tepelná čerpadla vzduch – vzduch Strakonice

Tato** tepelná čerpadla** odebírají tepelnou energii z okolního venkovního vzduchu. Takto získaná energie dokáže efektivně vyhřát vnitřní prostory. Tepelné čerpadlo je možné využívat až do teploty, která klesne na – 15 stupňů Celsia. V létě naopak tepelné čerpadlo, které využívá energii ze vzduchu, dokáže interiér chladit a zajišťovat optimální vlhkost vzduchu. Působí tak jako klimatizace.

Tepelné čerpadlo voda – voda Strakonice

Tento druh tepelného čerpadla je možné využívat všude tak, kde se Vám naskytne možnost využívat povrchové nebo spodní vody. Přímo ideální je pro své využívání spodní vody, která se vyznačuje příznivou stabilní konstantní teplotou a malou závislostí na venkovní teplotě. Proto je pro tepelné čerpadlo nejvíce vhodná. Např. se tak může jednat o dvě studny, kdy jedná z nich je čerpací, druhá je vrtná, které jsou od sebe vzdálené zhruba 15 m.

Tepelné čerpadlo země – voda Strakonice

Tato tepelná čerpadla využívají zemské teplo k získání potřebné energie. Tato energie je získávána a vede plastovými trubkami, které je možné nechat uložit dvojím způsobem. Plastové trubky se umísťují buď plošně a to tak, že jsou odborníky zakopány plošně do rýh. Je nutné, aby plocha byla cca až dvojnásobkem vytápěné plochy. Dále je možné plastové trubky ukládat do vrtů, které jsou od sebe jednotlivě vzdálené asi 5 metrů. To, jaká budou celková hloubka vrtů, závisí na výpočtech specialistů, kteří rozhodnout dle požadovaného výkonu tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo, které pracuje na principu země – voda je možné instalovat téměř všude, dokonce i na pozemku, kde se nenachází dostatečný zdroj pité vody, nebo na pozemku, který neoplývá svými rozměry.

Strakonice vytápění tepelnými čerpadly

Tepelnými čerpadly můžete vytápět i dosti velké objekty. Je však vždy nutný zásah odborníků. Bez nich se neobejdete. Specialista na dodávku a montáž tepelných čerpadel Vám poradí a doporučí nejvhodnější typ tepelného čerpadla, a navrhne jeho** optimální výkon**. Jistě se bude odvíjet vedle možností také od ceny, kterou jste ochotni za tepelné čerpadlo dát. Tepelným čerpadlem můžete velmi efektivně ohřívat i teplou užitkovou vodu. Můžete si dokonce pořídit tepelné čerpadlo, ve kterém už je Ponorné čerpadlozabudovaný zásobník nebo výměník pro teplou užitkovou vodu. Tepelná čerpadla jsou velmi oblíbená především z toho důvodu, že svým uživatelům poskytují naprosto vysoký komfort vytápění. Především jsou tepelná čerpadla vhodná ve spojení s velkoplošnými otopnými soustavami, kterými může být např.** podlahové vytápění**.

Ponorná čerpadla Strakonice

Při výběru ponorného čerpadla buďte vždy obezřetní. Rozhodně nic neponechávejte na náhodě a vždy dejte na doporučení odborníků. Ponorná čerpadla nachází uplatnění a využití především u majitelů rodinných domů, kteří se bez nich kolikrát neobejdou. Častokrát se skutečně stávají naprosto nepostradatelnou součástí zahrady, dílny a dvoru. K tomu, aby lidem ponorné čerpadlo dobře a dlouho sloužilo, je potřeba, aby byl zvolen ten nejvhodnější typ. Ten se určuje dle potřeb lidí, velmi důležitý je také výběr kvalitního výrobce, se kterým Vám opět velmi rád poradí dodejce a odborník na montáž těchto čerpadel.** Ponorná čerpadla** nachází nejširší uplatnění v domácnostech. Tato čerpadla se využívají při přečerpávání čisté a užitkové vody. Nejčastěji pro vodu do teploty 35 stupňů Celsia. Jako velmi vhodné se jeví např. pro vyprazdňování bazénů, zahradních jezírek a rybníčků, stejně jako pro fontány, pro zahradní závlahu nebo pro zajištění chodu domácí vodárny. K nejčastěji využívaným typům ponorných čerpadel patří čerpadla kalová. Jejich obliba spočívá především v tom, že jsou malých rozměrů a hmotností a využívají se pro občasná použití. Při jejich výběru především dbejte na údaje minimální výšky hladiny přečerpávané vody. Stejně důležitá je také hodnota maximálního obsahu nečistot ve vodě.

Nejčastějším typem ponorných čerpadel jsou čerpadla kalová. Jejich výhodami jsou malé rozměry a nízká hmotnost. Jsou určená především pro občasná použití. Nejčastěji je využijeme například při krátkodobém odčerpávání vody ze zatopených suterénních prostor, šachet nebo jímek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14091 (magazinpodnikani.cz#3068)


Přidat komentář