Suché výstavby - Rychnov nad Kněžnou

Rekonstruujete nebo řešíte problém s malými prostory? Potom pro Vás máme řešení. Je to sádrokarton. Nejen, že dokonale vyřeší Váš problém, ale také veškerá práce s ním je na bázi suché výstavby.

Sádrokarton - materiál do vlhka, protipožární, zvukově izolační materiál

Sádrokarton je skvělým materiálem, který se dá využít prakticky kdekoliv. Jeho složení vyhovuje všem způsobům i co se vlastností a kvality týče. Sádrokarton je složen z jádra, které obsahuje směs sádry a skelných vláken. Někdy se používá rozvlákněného papíru. Toto jádro je z obou stran opláštěné speciálním kartonovým papírem. U voděodolného papíru vnější vrstvu tvoří voděodolná fólie. Tento typ sádrokartonu je velmi odolný i u vyšších vlhkostí. Výhodou sádrokartonových desek je tvarovatelnost, mají tepelné i zvukové izolační vlastnosti, ale také protipožární. Povrch těchto desek je upraven tak, aby se spáry daly dobře zatmelit a spojit, ale také se mohou vrstvit. Jejich variabilita nezná mezí, protože tento materiál je lehce opracovatelný. A díky tomu se z nich dají vytvářet až netypické tvary.  Jedinou nevýhodou sádrokartonových desek je, že se nedají použít jako nosné zdi. Zavěšení těžkých předmětů není v tomto směru možné. Středně těžké předměty se dají zavěsit pomocí speciálních hmoždinek, nebo nosných držáků. Pojďme si o tomto skvělém materiálu napsat více.

Montáž sádrokartonu Rychnov nad Kněžnou

Sádrokartonové práce se dají využít kdekoliv, mimo v extrémně vlhkých prostorech. Proto, pokud se rozhodujete pro rekonstrukci volných prostorů nebo bytového jádra, je vhodné oslovit zkušeného sádrokartonáře. Práce se sádrokartonem totiž vyžaduje mnohaleté zkušenosti, abychom nepřišli o svou vloženou investici. Pokud se tato práce nedělá podle předpisů a správných postupů, potom se v brzké době objevují značné nedostatky. Naopak od zkušeného sádrokartonáře dostáváte kvalitně odvedenou práci s naprostým komfortem. I přesto, že předělání půdních prostorů, nebo bytového jádra vyžadují stavební povolení a rozhodnutí statika, může Vám sádrokartonář tyto věci zajistit. Jakmile jsou potřebné doklady zajištěny, řemeslník doveze materiál i komponenty, dle potřeb a zaměření. Následně sestaví konstrukci a rozvede kabely, trubky a podobně do míst, kde budou potřebné. Potom nasadí a zašroubuje sádrokartonové desky a vyřeže do nich otvory potřebné pro natažené rozvody. Jestliže se rozhodnete pro zateplení, potom volný prostor mezi zdí a sádrokartonem tepelně a hlukově zaizoluje. To samé platí i stropů a podlah. Nakonec zatmelí spáry a obrousí tmel do roviny desek. Pokud si budete přát hotovou místnost vymalovat, použije penetraci, která velmi kvalitně drží již první nátěr. Jakmile je vše hotové, předá vám hotovou práci a nabídne záruční servis. Je vhodné také podotknout, že sádrokartonář díky svým zkušenostem při své práci přesně určí správný druh sádrokartonu. A to buď klasický, voděodolný nebo protipožární. Tato práce trvá většinou týden, dle rozsahu práce.

Sádrokarton jako izolace, sádrokartonový nábytek Rychnov nad Kněžnou

Sádrokarton může sloužit téměř na všechno, neboť jeho složení má mnoho výhod. Dá se využít například velmi efektivně k obložení starých nevzhledných stěn, jež dokonale vyrovnají veškeré nerovnosti, díry nebo praskliny. Působí také** protihlukově**, díky správně zvolené izolaci.  Dají se do ní ukrýt veškeré rozvody, pokud je sádrokartonová deska brána, jako předsazená stěna. Další možností je zateplení. To se využívá zejména, pokud si chceme udělat z půdních prostorů obytné místnosti. Pro lepší tepelnou izolaci se používá i izolační materiál a parozábrana, která ovlivňuje vodní páry. Takto využitý materiál v půdních prostorech nám zajistí tři základní věci: v zimě je v podkroví teplo, v létě naopak chladno a díky parozábraně zabraňujeme kondenzaci vodních par. Nejen, že se dá využít na změnu půdních prostorů, ale zejména podkroví zateplí. Má vynikající akustické vlastnosti a může se použít i na vyrovnání podlah a snížení stropů. Sádrokarton minimálně zatěžuje stropní konstrukci. Proto je vhodným řešením tam, kde se nedá použít betonová směs. Ale také se dá efektivně zakrýt vzduchotechnika a osvětlení. Naopak u podlah je využití sádrokartonu ideální při různých rekonstrukcí a v místech, kde je značně namáhaná podlaha. Další efektivitu využitého sádrokartonu můžeme vidět při rekonstrukcích bytového jádra. V tomto případě se musí vždy použít impregnované desky, odolné vůči vlhkosti. Oddělování interiérů, pomocí příček je další možností pro jeho využití, ale také na různé vestavěné skříně a zároveň i na výrobu nábytku.

Na co si dávat pozor při práci se sádrokartonem?

Pokud se rozhodnete pro využití sádrokartonových desek, je vhodné si uvědomit, že použitím klasických desek například v koupelně nebo kuchyni se vystavujete riziku. A to zejména, protože se sádrokarton začne odlupovat. Čímž vaše vynaložená investice do rekonstrukce byla zcela zbytečná. Na vlhké prostředí se vždy používají impregnované desky s vysokou odolností proti vlhkosti. Další velmi častou chybou montáže je špatné spojování profilů. Není vhodné tyto profily spojovat svisle na vodorovnou konstrukci, jinak vznikají nevzhledné a výrazné trhliny. Ale také by se neměly používat sádrokartonové desky stejných velikostí, které jsou rovny s výškou místnosti. I zde se vystavujete riziku nevzhledných trhlin. V neposlední řadě bychom nikdy neměli dávat sádrokarton tam, kde chceme mít zavěšené poličky a těžší předměty. Sádrokarton totiž takovouto zátěž neudrží. Proto, pokud si nejste 100 % jisti, zdali tuto práci zvládnete, raději se do ní ani nepouštějte. Mnohem lepší volbou je vždy zvolit kvalifikovaného řemeslníka.

Sádrokartonářské práce v Rychnově nad Kněžnou

Výhodami sádrokartonu jsou zejména dokonalá variabilita, díky které se dají vytvořit jakékoliv tvary. Práce se sádrokartonem je naprosto čistou záležitostí, proto se jí říká „suchá cesta“. Má skvělé protipožární vlastnosti, proto zaručuje v tomto ohledu naprostou bezpečnost. Zvolením sádrokartonových prací si zajistíte mnohem nižší investici vloženou do rekonstrukce. Další výhody jsme si napsali již na začátku tohoto článku. Proto se zaměříme na nevýhody sádrokartonových desek. I přesto, že má tento materiál mnoho výhod, má i své nedostatky. A těmi jsou pouze tyto dva: nemá dobrou nosnost, proto se nemohou na tyto desky zavěšovat těžké předměty. A druhou nevýhodou je, že se sádrokarton nemůže využívat v extrémně vlhkém prostředí, jako jsou například sauny a podobně.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu využití sádrokartonových prací, můžete si být jisti, že tento materiál Vás skutečně nezklame. Díky tomuto materiálu se mohou vaše prostory stát nádherným místem, které nabudou luxusního vzhledu, a jejich hodnota bude o mnoho vyšší, co se tržní ceny týče. Ale to pouze za předpokladu, že buď této práci na 100 % rozumíte, si zajistíte kvalifikovaného sádrokartonáře. Proto jsme Vám rádi i my jednoho z mnoha představili již na začátku tohoto článku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13418 (magazinpodnikani.cz#1685)


Přidat komentář