Skleněné sprchové kouty

Skleněné sprchové kouty patří k nejoblíbenějším sprchovým koutům vůbec. Proč jsou tak oblíbené? Proč patří k nejčastěji prodávaným? Na to a na jiné otázky najdete odpovědi v tomto článku.

K velmi oblíbeným typům sprchových koutů patří bezesporu skleněné sprchové kouty. Jejich obliba neustále stoupá a každý, kdo se chystá rekonstruovat nebo nově zařizovat koupelnu, aby se měl o skleněném sprchovém koutě blíže informovat, neboť tento druh sprchového koutu nabízí svým uživatelům mnoho výhod.

Skleněné sprchové kouty, oblíbené typy sprchových koutů

Možná si i Vy kladete otázku, proč patří skleněné sprchové kouty k jedněm z nejoblíbenějších. Odpověď je v celku jednoduchá. Zcela jistě proto, že skleněný sprchový kout vypadá luxusně, je vhodný do každé koupelny a člověk se v něm necítí nijak stísněně. Ve skleněném sprchovém koutě je hodně světla a působí velmi čistě, upraveně a útulně. Zvláště u lidí, kteří trpí klaustrofobií, jsou zpravidla skleněné sprchové kouty jedinou možností, jak se nerušeně a klidně ve sprchovém koutě sprchovat. Skleněné sprchové kouty jsou pro člověka dosti příjemné a jsou na pohled velmi krásné.

Jaké sklo se u skleněných sprchových koutů používá?

U těchto typů sprchových koutů se používá mléčné sklo, které není průhledné a není přes něho pochopitelně vidět. Přitom toto sklo působí velmi čistě a elegantně. Díky němu se tak můžete nerušeně sprchovat, a přitom se nemusíte bát, že by na Vás další osoba, pohybující se v koupelně, viděla. Samozřejmě se můžete setkat i s čirým sklem, ovšem mléčné je přece jen vhodnější, i je velmi jednodušší na údržbu, neboť na něm nejsou vidět zaschlé kapky vody a nemusíte jej tak po každém použití omývat a čistit. Sprchové kouty se vyrábějí buď celé skleněné, nebo si můžete vybrat sprchový kout, který je opatřen pouze skleněnými dveřmi. Skleněné dveře od sprchového koutu bývají buď výklopné nebo posuvné. V dnešní době se mnohem častěji používají dveře posuvné, které jsou pohodlnější, šetří místo v koupelně a vypadají dobře.

Co nabízí výrobci skleněných sprchových koutů?

Jestliže stavíte novou koupelnu nebo rekonstruujete původní, jistě si dáváte záležet na tom, aby bylo co nejlépe využito místo koupelny, aby nová koupelna vypadala luxusně, a aby v ní všechny prvky ladili. Koupelnová studia a výrobci sprchových koutků nabízejí designově perfektní řešení sprchových koutů vyrobených z bezpečnostního skla o různých šířkách. Bezpečnostní skla dosahují díky jejich kvalitnímu zpracování výborných vlastností. U naprosté většiny sprchových koutů můžete vybírat z již zmíněných dvou druhů skel a to z matného a z čirého skla. Můžete si vybrat buď skleněné sprchové kouty, skleněné sprchové dveře, nebo také jenom sprchové zástěny nebo sprchový box s masážním panelem. Skleněné sprchové kouty, ostatně jako i ty ostatní, se vyrábí v mnoha různých tvarových provedení tak, aby si každý zákazník našel ten svůj.

Proč si pořídit skleněný sprchový kout?

Skleněný sprchový kout je ozdobou každé koupelny. Každý, kdo se pouští do rekonstrukce koupelny, chce, aby tato byla krásná, neokoukaná, originální, luxusní, moderní a čistá. Pokud hledáte něco speciálního a nemusí se jednat přímo o celé sprchové kouty, i pro Vás nabízí profesionální firmy řešení. Existují totiž mnoho typů pantů a příslušenství, které umožní navrhnout sprchový kout nebo sprchové dveře, které budou přímo podle Vašich možností a představ. Skleněný sprchový kout vypadá opravdu krásně. Přímo vybízí k tomu, aby se v něm člověk osprchoval. Skleněný sprchový kout můžete navíc doladit mnoha různými koupelnovými doplňky, držáky, apod., aby byl pobyt v něm pro Vás tím nepříjemnějším. Skleněné sprchové kouty od profesionálních a ověřených výrobků nabízí nekompromisní** kvalitu kování, nadčasový vzhled** a dlouholeté spokojené užívání sprchového koutu.

Možnosti sprchové zástěny

Jestliže jste se rozhodli pro sprchovou zástěnu, je dobré vědět, že tato nemusí být pouze z tradičního čirého skla. Vybírat můžete z různých barevných provedení tak, aby byly přesně splněny požadavky na barevné provedení Vaší koupelny. Sprchové zástěny můžou být s potiskem, což zajistí absolutní originalitu celého sprchového koutu. Pokud přece jen hledáte ještě něco originálnějšího, můžete se informovat o skleněných velkoplošných obkladech, což je další možnost, jak si vytvořit praktickou, ale přitom velmi krásnou koupelnu. Pro skleněného velkoplošné obklady se používá kvalitní kalené barevné sklo s různými odstíny, které si můžete vybrat z nabídnutého vzorníku u společnosti, která se dodávkou tohoto druhu zboží zabývá.

Čím jsou skleněné sprchové kouty vybaveny?

Sprchové kouty opatřené bezpečnostním sklem se vyznačují velkou rozmanitostí nabídky a to jak, co se týče rozměrů, tak i technického řešení nebo použitého materiálu. Skleněné sprchové kouty můžou být vybaveny i kvalitními ložiskovými pojezdy, které jsou výškové seřiditelné pro čistý pohyb, které se nikde nezadrhává. Pro snadné vyjmutí skla, což zajišťuje jednoduché čistění sprchové koutu, můžou být spodní pojezdy skleněných dveří vymačkávací. Skleněné sprchové kouty jsou dále vybaveny i kvalitními magnetickými těsnícími lištami dveří, díky kterým se sprchový kout dokonale uzavře.

Základní druhy sprchových koutů

Sprchový kout můžete vybírat mezi těmi, které jsou opatřené posuvnými dveřmi, které poskytují průměrné designové řešení, nebo s otočnými dveřmi, které již zajišťují pěkné řešení vhodné pro každý typ koupelny. Jestliže je Vaše koupelna velká a celkový koupelnový prostor to umožňuje, pak Vám odborníci zřejmě vždy doporučí zvolit otočné provedení, které nabízí mnoho výhod. Otočný systém se vždy snadněji čistí a vyznačuje se dlouhou životností. Otočný systém je vždy na vyšší úrovni než posuvný systém, a designově vypadá opravdu lépe. Posuvný systém se používá tam, kde prostor kolem zástěny neumožňuje pohodlné a bezpečné otevření otočných dveří.

Tvar sprchového koutu

Sprchové kouty se nejčastěji vyrábějí v hranatém nebo zaobleném provedení. Jestliže chcete mít** sprchový kout**, který se bude vyznačovat dostatkem místa, pak dejte přednost** hranatému sprchovému koutu**, který Vám toto zajistí. Počítejte ale s tím, že hranatý sprchový kout Vám zabere v koupelně více místa, než zaoblený. Také záleží na celkové koncepci koupelnového prostoru. Zda se v něm upřednostňují spíše zaoblené nebo rovné křivky.

Výška sprchového koutu

Máte-li na výběr, vždy si vyberte sprchový kout co nejvyšší. Ty nejnižší řady sprchových posuvných koutů začínají zhruba na výše 175 cm, ale rozhodně nejsou určené pro středně vzrostlé postavy. U posuvných provedení je optimální výška 190 cm, která je zpravidla označována za dostatečnou. Většina otočných zástěn má výšku 190 – 200 cm.

Nejvhodnější materiál pro sprchový kout

Sprchové kouty můžete pořídit buď plastové nebo skleněné. Jednoznačně nejvhodnější jsou skleněné sprchové kouty, protože sklo dodává každému sprchovému koutu celkovou tuhost a designovou čistotu. Skleněné sprchové kouty jsou i vhodnější z hlediska údržby, která je výrazně jednodušší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14028 (magazinpodnikani.cz#3005)


Přidat komentář