Sádrokartonové práce - Žďár nad Sázavou

Práce se sádrokartonem je na jednu stranu jednoduchá, avšak pro laika se může zdát složitou, neboť je při ní potřeba znát všechny technologické postupy. Chcete doma realizovat rekonstrukci pomocí sádrokartonu? Je na čase oslovit odborníka.

Všichni bydlíme rádi v prostředí, které nám vyhovuje a které se nám líbí. K tomu, abychom mohli interiér svého domova upravit dle svých představ, hledáme vždy nejjednodušší způsob. A tomuto způsobu vyhovuje především sádrokarton.

Rekonstrukce interiéru za pomoci sádrokartonu Žďár nad Sázavou

Sádrokarton je stavební materiál, který umožňuje suché zdění, který nám nabízí jednoduchý způsob stavby či zateplení a upravení našeho interiéru a to vše za velmi příznivých finančních podmínek. Pomocí sádrokartonu můžeme zcela jednoduše a bez většího nepořádku zrekonstruovat celý interiér nebo snížit stropy či provést zateplení. Hlavní věcí, kterou bychom o sádrokartonu měli vědět je, že se jedná o stavební materiál, který neslouží jako nosná konstrukce a lze jej použít pouze v interiérech.

Sádrokarton do vlhkých prostorů, protipožární sádrokarton

Stejně tak, jak lze ze sádrokartonu vytvořit mnoho věcí, je také k těmto věcem uzpůsoben. Můžeme si tak vybrat sádrokarton impregnovaný či protipožární. Impregnovaný sádrokarton používáme především v místech, kde hrozí nadměrná tvorba vlhkosti či tam kde přijde do styku s vodou. Těmito místy jsou jak jinak koupelny a kuchyně. Pravdou však je, že impregnovaný sádrokarton je zároveň také nehořlavý. Protipožární sádrokarton je vyroben ze sádry a obsahuje velké množství krystalicky vázané vody, která je při vzniku požáru postupně odpařována, čímž dochází k dočasnému ochlazení sádrokartonových desek. Protipožární sádrokarton je pro svou schopnost zastavit oheň používán všude tam, kde je kladen důraz na bezpečnost, což je téměř všude tam, kde se vyskytují lidé, jako v bytech, domech, školách, veřejných budovách atd.

Ekologická výstavba, přestavba se sádrokartonem Žďár nad Sázavou

Výhody sádrokartonu jsou mnohé, ale hlavní výhodou tohoto druhu stavebního materiálu je především jeho nízká pořizovací cena, která u nás, co si budeme povídat, rozhoduje. Dalšími výhodami jsou rychlost a přesnost, se kterou se u jiného stavebního materiálu nesetkáme. Také jeho odolnost a neomezenost rozměry nás mile překvapí. Sádrokarton nám nabízí moderní a především ekologické řešení výstavby či přestavby a dokáže z něj vytvořit také samonosné příčky. Výhodou sádrokartonu, která je pro nás všechny velmi příjemná je rovněž možnost sádrokarton malovat, tapetovat či obkládat apod. A je potřeba také zmínit, že lze sádrokarton použít všude tam, kde nelze stavět klasickou mokrou cestou, neboť hrozí vysoké statické zatížení.

Na co všechno lze sádrokarton použít?

Využití sádrokartonu je všestranné, což již všichni jistě víme. Můžeme se s ním tak setkat téměř kdekoli v moderní domácnosti. Hlavní věcí, na kterou sádrokarton používáme, jsou sádrokartonové příčky, díky kterým můžeme zcela jednoduše měnit dispozice svého domu či bytu. Dále jej však lze použít také k vytvoření podhledů, stropů, nik, výklenků, poliček, nábytku atd. Výjimkou není ani sádrokarton na podlaze, kde se používá jako podklad pod plovoucí či jinou podlahu.

Proč postavit příčku ze sádrokartonu?

Kromě toho, že je sádrokartonová příčka ideálním prostředkem k rozdělení interiéru, je to také ideální způsob, kterým můžeme nahradit zděné stěny. Důležité je, že jsou-li konstrukce sádrokartonových příček zhotoveny kvalitně, splňují veškeré akustické, statické a hlavně protipožární nároky, které na stavbu klademe. Výhodou je, že lze v sádrokartonových příčkách vést potřebné instalace a chceme-li mít danou místnost dostatečně izolovanou, lze konstrukci vyplnit izolačním materiálem. Chceme-li mít přestavbu vytvořenu rychle a levně, měli bychom k ní použít sádrokartonové příčky.

Jak lze sádrokarton upravovat?

Když doma máme zeď, jdeme a zcela logicky si ji dle svých představ namalujeme, obložíme atd. Ani sádrokarton není v tomto pozadu a lze jej také jakýmkoli způsobem zkrášlit. Máte-li doma sádrokartonové příčky a toužíte si je namalovat, nemusíte se toho vůbec bát. Také obklady, tapety, interiérové nálepky apod. lze klidně aplikovat.

Realizace sádrokartonových prací Žďár nad Sázavou

Mnozí z nás se ve snaze ušetřit za odbornou firmu pokouší realizovat sádrokarton svépomocí. Pravdou však je, že to nemusí být vždy šťastné rozhodnutí. Je potřeba si uvědomit, že je k tomuto kroku zapotřebí znát potřebné technologické postupy, které jsou velmi důležité. Pokud bychom je nedodrželi, mohlo by v konečné fázi dojít k tomu, že by se mohla sádrokartonová konstrukce zřítit a přinejmenším zranit. A, i když lze sádrokarton jednoduše tvarovat a řezat, nemusí to mnohdy stačit. A právě proto bychom měli realizaci sádrokartonu nechat na odborných firmách, která s tímto materiálem pracuje na profesionální úrovni. Chceme-li se sádrokartonem přeci jen pracovat, můžeme námi zvolené firmě Žďár nad Sázavou kupříkladu pomáhat a tím se učit.

Nátěry sádrokartonu, barevné nátěry, disperzní nátěry

Při natírání sádrokartonu je nutné dodržovat postup, který dodávají výrobci barev, které se k natírání sádrokartonu používají a jsou speciální. Pouze dodržením stanovených postupů dojde k tomu, že bude nátěr proveden kvalitně a dojde k rovnoměrnému natření celého povrchu a také tím docílíme životnosti, kterou nám garantuje výrobce dané barvy. Chystáme-li se tedy natírat sádrokarton, je v první řadě potřeba, jej penetrovat, čímž docílíme vyrovnání nasákavosti sádrokartonu a také spárovacího tmelu. Pro penetraci je nutné použít materiály, které se ředí vodou a rozpouštědlem. Jakmile je podklad penetrován, necháme jej dokonale vyschnout a poté aplikujeme barevný nátěr. K natírání sádrokartonu používáme omyvatelné disperzní nátěry, které jsou vyrobeny z umělých hmot, dále pak olejové barvy a laky, akrylátové, polymerové, polyuretanové a epoxidové barvy. K natírání sádrokartonu můžeme použít váleček, štětku a v případě, že je natíraná plocha větší, také vysokotlaké zařízení.

Které barvy na sádrokarton použít nelze?

natírání sádrokartonu nesmíme v žádném případě použít nátěry, které jsou na bázi minerálů, vápna, vodního skla a také silikátů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13427 (magazinpodnikani.cz#1702)


Přidat komentář